Kamuoliai skraidė iki paryčių

Kamuoliai skraidė iki paryčių (0)

2017-04-02

Komanda „Osom“ – Kristė, Egidijus, Evaldas ir Darius – po pirmos kovos apie pergalę tik svajojo, tačiau paryčiais pasipuošė aukso medaliais. J. Stanaitienės nuotr

Prieš porą savaičių Jurbarko švietimo centro Atvira jaunimo erdvė (AJE) Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos sporto salėje surengė pirmąsias naktinio tinklinio varžybas. Tinklinis – vienas mėgstamiausių jaunimo žaidimų, todėl norinčių dalyvauti varžybose atsirado labai daug.

Idėja virto kūnu

Apie per naktį vykstančias tinklinio varžybas dar sausio mėnesį prakalbo Atviros jaunimo erdvės lankytojai. Sulaukę pritarimo iš jaunimo darbuotojos Lauros Molčankinaitės neformali erdvės lankytojų iniciatyvinė grupė ėmė planuoti renginį. Šioje grupėje – aštuoni jaunuoliai, o darbo užteko kiekvienam.

„Reikėjo labai daug suplanuoti ir suorganizuoti. Iki renginio turė- jome paruošti skelbimus, sukurti „Facebook“ puslapį, pasakoti apie jį jaunimui, sugalvoti ir paruošti veiklas visai nakčiai“, – vardija viena organizatorių – gimnazistė Aida Matulaitytė.

Organizatoriai turėjo pasirū- pinti aikštelių įrengimu, rasti teisėjus, komandas suskirstyti į pogrupius ir nustatyti rungtynių eilę, surašyti žaidimo taisykles, kurios tiktų žaidžiant tinklinį salėje. Teisėjauti sutiko patys dažnai tinklinį žaidžiantys jaunuoliai. AJE aktyvistams į talką atskubėjo Jurbarko gimnazijos vadovybė, leidusi naudotis sporto sale ir visu inventoriumi, o vykstant varžyboms nepakeičiamas pagalbininkas buvo mokytojas Linas Klijūnas.

Veiksmas prasidėjo 10 val. vakaro ir , kaip ir buvo žadėta, užsitęsė iki ankstaus ryto.

Komandų gausa

Prasidėjusi registracija nežadėjo nieko ypatingo – jaunimas domėjosi renginiu, užsirašydavo viena kita komanda. Vaizdas pasikeitė artėjant varžyboms – organizatoriai nespėjo registruoti visų norinčiųjų, registraciją teko stabdyti.
Pasak L. Molčankinaitės, skambino tinklinio entuziastai iš kitų miestų, tačiau jiems buvo atsakyta. Varžyboms užsiregistravo 15 komandų. 
Jaunimas išradingumą demonstravo kurdamas komandos pavadinimą. Startui ruošėsi „Dvitaškis“, „Skliaustukas“, „Laukiniai tigrai“, „Osom“, „Imsrė“, „Neatvyko“, „Skęstam“, „Fanatikai“ ir kiti.
Komandą turėjo sudaryti keturi asmenys, iš kurių bent viena – mergina. Registruotis galėjo 14-29 metų jaunuoliai, nepilnamečiai – dar ir pateikti tėvų sutikimą.
Į sporto salę sugužėjo apie 100 dalyvių, organizatorių, palaikančiųjų. Beveik visus vasarą galima sutikti Jurbarko lauko tinklinio aikštelėse.
„Mes visai neturim patirties, bet žaisti su jaunimu smagu“, – sakė Jurbarko policijos komisariato komandą surinkęs bendruomenės policininkas Ramūnas Budrius. Pareigūnai – nuolatiniai pagalbininkai ir partneriai, padedantys jaunimui renginiuose, įsijungiantys į veiklas. Tinklinio naktį policininkų komanda ne tik žaidė, bet ir budria akimi stebėjo, kad niekas nenusižengtų tvarkai.
Kovos ir pramogos
Pasveikinti jaunimo užsuko ir Jurbarko r. savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius bei „Jaunosios kartos“ atstovai. Svečiai pasirūpino vaišėmis – tortu bei kitais saldumynais bei pasiūlė jaunimui pasivaržyti tinklinio aikštelėje. 
Apšilimą, lydimą smagios muzikos vedė aerobikos trenerė Ieva Janauskaitė ir AJE aktyvistė Erika Greičiūtė. Dar neprasidėjus varžyboms kai kurie dalyviai braukė prakaitą nuo įkaitusių skruostų.
Politikų mestą iššūkį priėmė burtų keliu išrinkti jaunimo atstovai. Žaidimas tęsėsi du kėlinius iki 15 taškų. Sėkmė šį kartą buvo svečių pusėje – jie šventė pergalę. O gal jaunimas taip atsidėkojo už tortą? 
Po parodomųjų varžybų užvirė tikros kovos. Dviejose aikštelėse tuo pat metu vyko runtynės, liejosi aistros, skambėjo nusivylimo ir pergalės šūksniai. Nežaidžiantieji galėjo žaisti lėkščiasvaidį, krepšinį, badmintoną, stalo tenisą, smiginį. Tribūnose buvo įrengta „chill“ zona, kurioje jaunimas galėjo žaisti stalo žaidimus, bendrauti, o labiausiai pavargę – nusnūsti ant sėdmaišių. Dalyviams buvo pasiūlyta arbatos ir kavos, o užkandžiais jaunimas pasirūpino pats arba rūpestingos mamos. 
Nugalėjo studentai
Paryčiais kai kuriuos dalyvius pakirto nuovargis, tačiau kovos tęsėsi. „Negalvojome, kad varžybos pogrupiuose taip ilgai užsitęs. Jų nugalėtojai paaiškėjo tik 6 val. ryto“, – tikina Aida. Dar valandą užtruko išsiaiškinti nugalėtojus. 
Ketvirtąją vietą iškovojo komanda „KR kvadratu“, pralaimėjusi trečią vietą užėmusiai „Neatvyko“. Finale susikovė „Laukiniai tigrai“ ir „Osom“, kurios žaidėjai 7 val. ryto pasidabino aukso medaliais. 
Prizus nugalėtojams parūpino Kūno kultūros ir sporto centras bei savivaldybė. Pirmos vietos laimėtojams, be medalių, atiteko ir tinklinio kamuolys, kitos komandos džiaugėsi puodeliais, tušinukais ir saldžiais prizais. 
„Osom“ – tai Kristė, Egidijus, Evaldas ir Darius. Kristė mokosi Jurbarko gimnazijoje, o vaikinai studijuoja Kauno technologijos universitete, kur susipažino žaisdami tinklinį, o jų komanda KTU tinklinio turnyre užėmė antrą vietą. Anksčiau Raudonėje, o dabar Kaune įsikūręs Egidijus sakė su sportu neturintis nieko bendra, tačiau nei tai, nei sužaloti rankos pirštai nesutrukdė sudalyvauti varžybose. Darius – ne jurbarkietis, tačiau mielai sutiko prisijungti. Jo sporto šaka – krepšinis. 
Didžiausias sportininkas iš vaikinų trijulės – eržvilkiškis Evaldas. Vaikinas žaidžia futbolą, žolės riedulį, mėgsta motokrosą. Kad studentas dažnai sportuoja, išduoda ir nuo traumų apsaugantys įtvarai ant kojų. 
Po tinklinio nakties Kūno kultūros ir sporto centro direktorius Karolis Bauža prakalbo apie kitas naktis – krepšinio, futbolo, o AJE aktyvistai pažadėjo įsileisti ir žaidėjus iš kitų miestų. Azarto bus dar daugiau!
Jūratė Stanaitienė« AtgalVideo rekomendacijos:

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook