Kikbokso ringas – dosnus pergalių

Kikbokso ringas – dosnus pergalių (0)

2018-04-04

Kovo 24-25 d. atviras Lietuvos kikbokso čempionatas pirmą kartą vyko Visagine, ir sportininkai čia buvo sutikti itin šiltai. Čempionate dalyvavo ir šeši sporto klubo „Pantera“ auklėtiniai.

Čempionatas Visagine sulaukė didelio būrio sportininkų. Jame dalyvavo 224 kovotojai iš 43 sporto klubų, atstovaujančių aštuonioms valstybėms. Šį čempionatą padėjo organizuoti olimpietis Jevgenijus Šuklinas kartu su gausiu visaginiečių būriu.

Lietuvos kikbokso čempionatas tampa vis rimtesniu sporto renginiu. Šiemet į jį atvyko nemažai užsienio federacijų prezidentų, taip pat profesionalių turnyrų organizatoriai. Čempionate apsilankė Lenkijos kikbokso čempionato „DSF kickboxing challenge“ įkūrėjas Slavomiras Duba.

Sportininkai kovojo pagal K1, Kick light ir Light contact disciplinas. Daugiausia dalyvių kovėsi pagal Kick light taisykles – įvyko 90 tokių kovų. K1 kategorijoje įvyko 65 dvikovos, o pagal Light contact taisykles – viena kova. Turnyre taip pat kovota pagal bokso taisykles.

Sporto klubo „Pantera“ auklėtiniai kikboksingo varžybose dalyvauja jau ne pirmus metus, ir rezultatai vis gerėja. Iš šiais metais į čempionatą vykusių šešių sportininkų be apdovanojimų grįžo tik vienas, du tapo čempionais, du – vicečempionais, vienas užėmė trečią vietą.

2018 m. Lietuvos kikbokso čempionu svorio kategorijoje iki 63 kg ir iki 15 metų amžiaus tapo Mantas Dobilas. Pasak trenerio Mindaugo Smirnovo, sportininkas gerai išnaudojo savo ūgio prieš varžovą pranašumą ir kovą laimėjo nesunkiai.

Ypač daug ryžto ir meistriškumo kovose prireikė Milanui Majauskui. Jo kategorijoje – iki 18 metų amžiaus ir iki 63 kg svorio buvo daugiausia dalyvių – dešimt. Tarp jų – nemažai kovotojų iš užsienio. M. Majauskas finalinėje kovoje susirungė su Baltarusijos kikbokso čempionu ir tik teisėjų sprendimu minimaliu skirtumu pergalė atiteko Baltarusijos sportininkui. Milanas iškovojo vicečempiono titulą.

Suaugusiųjų grupėje svorio kategorijoje iki 89 kg Lietuvos kikbokso čempionu tapo Arnas Jurgelėnas, o Marius Bagdonas svorio kategorijoje iki 84 kg tapo 2018 m. Lietuvos kikbokso vicečempionu. Mantas Icikevičius iškovojo 3 vietą.

Jurbarkiečiai sportininkai į ringą kopė abi čempionato dienas, todėl jiems užteko laiko pailsėti, susipažinti su kitais sportininkais ir susirasti draugų. „Vaikinai grįžo pasisėmę naujos patirties ir su gerais rezultatais. Smagu, kai galime atstovauti savo miestui ir šaliai tarp sportininkų iš užsienio šalių“, – sako M. Smirnovas.