Laikraščio „Šviesa“ taurė – „vilkų“ rankose (nuotraukos, video)

Laikraščio „Šviesa“ taurė – „vilkų“ rankose (nuotraukos, video) (0)

2018-12-15

Šeštadienį sužaistos „Šviesos“ laikraščio krepšinio taurės 49-ojo turnyro finalinės rungtynės. Čempionais pirmą kartą tapo „Vilko“ komanda, svarbiausioje dvikovoje įveikusi „Eurą“. Taurės sidabrą pelnė „Eura“, treti – „Jurbarkiškio“ krepšininkai.

Pusę finalinių rungtynių kova vyko taškas į tašką, vėliau „vilkai“ pradėjo didinti skirtumą. Čempionais tapusi komanda priešininkus nugalėjo rezultatu 95:79.

„Finalas yra specifinė stadija, kur viską lemia vienos rungtynės. Todėl „Eura“, kaip ir mes, ėjo su tikslu nugalėti. Tai jautėsi. Nors kontroliavome žaidimą, labiau atitrūkti nepavyko iki ketvirto kėlinio. Trečiame kėlinyje žaidėme gan pasyviai, ir priešininkai laikėsi šalia. Paskutinį kėlinį pradėjome intensyviai ir atitrūkome tiek, kad pabaigoje jau galėjome žaisti ramiai. „Eurą“ puikiai pažįstame – jie žaidžia protingą krepšinį, visada laukia progų ir gali skaudžiai nubausti. Tačiau išlaikėme susikaupimą ir nugalėjome“, – sakė „Vilko“ komandos strategas Martynas Kursevičius.

Pasak M. Kursevičiaus, 2018-ieji yra „Vilko“ sėkmės metai. Pavasarį komanda iškovojo Jurbarko krepšinio lygos auksą, dabar jų rankose – „Šviesos“ taurė.

Rezultatyviausi „Vilko“ žaidėjai – po 20 taškų pelnę Donatas Pocevičius ir Elonas Pokanevič, dar 15 taškų įmetė Artūras Karapetian.

Sidabrą iškovojusios „Euros“ vadovas Dangirdas Vinkšnaitis po dvikovos su „Vilku“ nedaugžodžiavo. „Tiesiog buvome silpnesni. „Vilkas“ – puiki komanda. Labai džiaugiuosi, kad šis jaunimas žaidžia puikiai“, – sakė D. Vinkšnaitis.

Daugiausia taškų į priešininkų krepšį sukrovė Donatas Stoškus – 25, dar 17 įmetė Karolis Šukys, 11 – Egidijus Stulginskas.

Turnyro bronzą iškovojo „Jurbarkiškis“, nugalėjęs „ZTS“ rezultatu 86:64.

„Mums pavyko laikytis savo varžybų plano ir laimėti. Buvome nusprendę neforsuoti įvykių, neįsivelti į greitą priešininkų žaidimą ir kontroliuoti rungtynių tempą. Tai mums puikiai pavyko“, – nuskambėjus finalinei sirenai sakė rezultatyviausias „Jurbarkiškio“ žaidėjas Tadas Rapolavičius.

Krepšininkas pelnė 25 taškus. Dar 24 taškus įmetė Mangirdas Milmontas, 18 – Tomas Daškauskas.

„ZTS“ gretose rezultatyviausi buvo 17 taškų pelnęs Andrius Gedminas, 15 – Giedrius Stankūnas, 14 – Mindaugas Daraškevičius.

Šiemet vykęs turnyras buvo jau 49-asis, jame pergalių siekė ne viena krepšininkų karta. Pasak daugiau nei dvidešimt kartų „Šviesos“ turnyre žaidusio Dariaus Kalinausko, šaunu, kad ilgametes tradicijas turintis turnyras tęsia savo istoriją. Tačiau krepšininkas norėtų, kad kitais metais prisijungtų daugiau komandų.

„Rajone tikrai yra kur kas daugiau ekipų. Žmonės renkasi, žaidžia, treniruojasi. Tikiuosi, kad per penkiasdešimtąjį turnyrą prisijungs gerokai daugiau komandų. Reikia suprasti, kad esmė – ne laimėti, o smagiai praleisti laiką, su sveiku sportiniu pykčiu pasistumdyti aikštelėje ir išeiti su geromis emocijomis“, – sakė sportininkas.

Pirmosios „Šviesos“ taurės rungtynės buvo sužaistos 1967 m. rugsėjo mėn. Apie tai laikraštyje buvo išspausdinta žinutė, kurioje paskelbta, kad 15–30 d. vyks vyrų ir moterų krepšinio bei tinklinio varžybos „Šviesos“ taurei laimėti. Varžybose norinčių dalyvauti komandų skaičius buvo neribotas, o rungtynės vyko minuso sistema.

Priimančioji komanda pagal taurės įstatus buvo įpareigota paruošti rungtynių vietą, pasirūpinti reklama bei medicinos personalu.

Pirmaisiais metais krepšinio aikštelėje kovojo 16 vyrų ir 11 moterų krepšinio komandų. Finalinėse rungtynėse moterų grupėje susitiko Raudonės vidurinės mokyklos ekipa ir raikoopsąjungos komanda. Pergalę 30:21 iškovojo raikoopsąjungos atstovės.

Vyrų grupės finale susitiko Gamybinės valdybos ir Raudonės vidurinės mokyklos komandos. Taurę rezultatu 89:38 iškovojo raudoniškius įveikę žemės ūkio specialistai.

Turnyras nevyko tik dvejus metus – 1989-aisiais ir 1990-aisiais.

Lukas PILECKAS« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook