Miestą išjudino energingi žingsnių „rinkėjai“ (video, nuotraukos)

Miestą išjudino energingi žingsnių „rinkėjai“ (video, nuotraukos) (0)

2019-05-22

Šeštadienį Jurbarke trepsėjo šimtai batų. Daugiau nei trys šimtai žygeivių, tarp kurių daugiausia – šeimos, pasipylė po miestą ieškodami spalvingų personažų. Tačiau žingsnius ėjikai skaičiavo ne šiaip sau – jie krito į telefoninės programėlės sąskaitą, o rezultatas buvo džiuginantis: Jurbarkas įsitvirtino kaip daugiausia vaikštantis miestas Lietuvoje.

Renginys prasidėjo Vytauto Didžiojo progimnazijos stadione. Po sveikinimo kalbų ir linksmos mankštos buvo duotas startas, ir žygeiviai pajudėjo dviem trasomis. Pirmoji buvo parinkta specialiai šeimoms su vaikais. Ją mažieji žygeiviai įveikė maždaug per dvi valandas. Antroji buvo ilgesnė. Šią trasą organizatoriai simboliškai pavadino 15 tūkstančių žingsnių trasa.

Paskatino programėlė

Idėja paskatinti jurbarkiečius judėti, o ypač tuos, kurie turi vaikų, kilo trenerei Aušrai Pileckei. Treniruotes moterims vedanti ir Vytauto Didžiojo progimnazijoje kūno kultūrą dėstanti jurbarkietė tikina, kad būtent judėjimo trūkumas lemia daugybę sveikatos bėdų. Tačiau paskatinti žmones, o ypač jaunimą, judėti gana sudėtinga.

„Vedu treniruotes, dirbu mokykloje, matau, kad žmonės, net jauni, per mažai juda. Svarbu išsiugdyti judėjimo įprotį, todėl nuolat stengiuosi visaip paskatinti bendruomenę būti fiziškai judresne. Apie telefonams skirtą programėlę „Walk15“, kuri ne tik fiksuoja žingsnius, bet ir leidžia varžytis miestams, sužinojau atsitiktinai. Tai suteikė azarto man, o netrukus užkrėčiau ir aplinkinius – šeimą, mokinius, kitus jurbarkiečius“, – juokėsi A. Pileckė.

„Walk15“ programėlės sumanytoja – žinoma ėjikė ir sveikatingumo skatintoja Vlada Musvydaitė. Moters projektas jau paskatino tūkstančius žmonių žingsniuoti daugiau. A. Pileckė netrukus surado daugiau bendraminčių, naudojančių „Walk15“. Viena tokių – prisiekusi ėjikė Sigita Glazauskaitė-Kiudienė.

„Tuo metu Jurbarkas miestų rikiuotėje sparčiai kilo aukštyn. Kuo aukščiau kilo, tuo labiau norėjosi aplenkti didmiesčius. Todėl sumanėme surengti linksmą pėsčiųjų žygį, kurio dalyviai savo telefonuose turėtų įdiegę programėles ir priskaičiuotų žingsnių mūsų miestui. Pasikviečiau į svečius Sigitą, išdėsčiau idėją ir nusprendėme. Prie mūsų prisijungė Audronė Balčiūnienė“, – pasakojo moteris.

Paįvairino pramogomis

Trijulė nusprendė, kad šventę reikia surengti pačiame Jurbarke ir tokiu metu, kad joje galėtų dalyvauti šeimos su mažais vaikais. Toks formatas organizatorėms tapo nemenku iššūkiu – reikėjo sugalvoti, kaip jurbarkiečiams pabodusias miesto erdves pateikti įdomiai.

„Į galvas šovė idėja, kad trasoje galėtų žygeivių laukti įvairūs personažai. Į visą tą kokteilį įmaišėme spalvotus miltus, Sigitos turimus batutus, muilo burbulus ir taip susidėliojo scenarijus“, – pasakojo A. Pileckė.

Moterys ėmė ieškoti rėmėjų ir savanorių. Idėją palaikė savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius, padėjo įsigyti medalius dalyviams. Prisidėjo įvairios įstaigos, o linksmiausią nuotaiką sukūrė savanoriai.

Miesto pėsčiųjų takais ėjusių žygeivių laukė panda, meškinas, Bišpilio apačioje tykojo spalvingoji Kakė Makė su draugu klounu. Pastarąjį įkūnijo vaikų ir jaunimo teatro „Vaivorykštė“vadovė Birutė Šneiderienė. Būtent jos vadovaujami jaunieji aktoriai visoje trasoje, vilkėdami įvairiausius kostiumus, užėmė šventės dalyvius.

„Buvo labai smagu ir spalvinga. Žinoma, diena pasitaikė karšta, tai pandai ir meškutei buvo sunku. Bet mes negalėjome atsisakyti, kai mums pakvietė dalyvauti. Va, su Kake Make sėdėjome liūdnos, kol pamatėme žmones. Tada ir prasidėjo smagumas“, – juokėsi B. Šneiderienė.

Personažai labai patiko vaikams. Žygyje su dviem mažamečiais berniukais dalyvavusi Eglė Kimutienė sako, kad sūnūs pavargo, bet tikras energijos pliūpsnis užliedavo kaskart trasoje sutikus naują personažą.

Itin daug vaikų dėmesio sulaukė tokią karštą dieną nežinia iš kur išdygęs Kalėdų Senelis, žygeivius kvietęs įkopti į kalną prie VšĮ „Jurbarko socialinės paslaugos“. Žygeiviai neslėpė, kad ant kalno mojuojantis barzdotas raudonkostiumis buvo vienas didžiausių netikėtumų.

„Seni, seni šiltanosi, ką tu mums padovanosi“, – klegėdami ir deklamuodami improvizuotas eiles į kalną lipo žygeiviai.

Kalėdų Seneliu persirengęs Darius Juodaitis džiaugėsi, kad galėjo šventės dalyviams suteikti smagių akimirkų. Nors perkaito ir susirgo, sako, kad nesigaili dalyvavęs.

„Visada smagiausia dėl pačių mažiausiųjų, kurie išpūtę akis žiūri į Kalėdų Senelį, atvykusį į Jurbarką žydint pavasariui ir klausia, o ar tau, Seneli, nekaršta? Be abejo, aptarėme su vaikais ir laiškų rašymą, teko išklausyti eilėraščių, pažaisti žaidimų, kartu prisiskinti šlaite žydinčių pienių. Stebint žygio dalyvių nuotaiką, panašu, kad teks renginį kartoti, o Jurbarką bus galima paskelbti ir žygeivių sostine bei turistus kviesti ne tik pilių pažiūrėti, bet ir pasivaikščioti po nuostabią gamtą“, – sakė D. Juodaitis.

Į stadioną grįžusių žygeivių laukė apdovanojimai ir pramogos – „Pramogauk aktyviai“ atvežti batutai ir muilo burbulai, įvairūs rėmėjų prizai.

„Man asmeniškai labai patiko, nes tai naujas renginys. Labai patiko sustojimai su personažais ir veiklomis. Dažai apskritai buvo kažkas tokio – matot, kaip aš gražiai atrodau“, – į stadioną grįžusi sakė Evelina Šauklienė.

Trasą įveikė, su personažais pabendravo ir spalvotus miltus išbandė ir rajono meras S. Mockevičius su žmona Ramute. „Puiki šventė tapo puikia proga jaunoms šeimoms, vyresniems žmonėms susiburti kartu ir pasivaikščioti. Idėją įgyvendino veiklios moterys Aušra Pileckė ir Sigutė Kiudienė, visos kitos įstaigos, kurios padėjo šiai iniciatyvai. Esam šiek tiek nudažyti, šiek tiek pavargę, bet tikrai smagu, saulė šviečia, visur šypsenos“, – sakė S. Mockevičius.

Visi įveikę trasas apdovanoti specialiu renginio medaliu. „Dukra su tuo medaliu net miegojo. Tai – pirmas jos medalis, todėl labai vaiką pradžiugino“, – sakė jurbarkietė Aušra Skaisgirienė.

Galvose – naujos idėjos

A. Pileckė tikina, kad smagiausia buvo ir yra sulaukti žmonių atsiliepimų. Dažniausiai jie dėkoja ir klausia, ar bus dar panašių renginių. „Galvose – daug idėjų. Bandysime viską sudėlioti pagal du principus – linksmas judėjimas ir pramogos, kurias rėmėjai teiktų nemokamai. Juk renginys pelno nesiekia“, – sakė moteris.

Pats svarbiausias planas įgyvendintas jau dabar – Jurbarkas tapo daugiausia nuėjusiu miestu Lietuvoje. 158 milijonus žingsnių sutrepsėję jurbarkiečiai antroje vietoje esantį Vilnių lenkia maždaug 50-čia milijonų, o trečioje vietoje esančias Širvintas – 90-čia milijonų žingsnių.

„Šviesos“ inform.

Daugiau nuotraukų rasite čia.« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook