Mieste griaudėjo Dakaro monstras

Mieste griaudėjo Dakaro monstras (0)

2018-10-27

Šeštadienio pavakarę Jurbarke lankėsi garsių lenktynininkų komanda – „Agrorodeo“ ekipoje važiuojantys Vaidotas Žala ir jo šturmanas – Saulius Jurgelėnas. Smalsuoliams lenktynininkai pristatė savo techniką ir papasakojo apie sunkiausią pasaulio ralį.

V. Žala ir S. Jurgelėnas 2019-ųjų Dakaro ralyje dalyvaus su „Toyota Hilux“ automobiliu. Tiesa, iš tikrosios „Toyota“ bolide beveik nieko nelikę – dauguma detalių pakeistos sportinėmis, o ratus suka penkių litrų darbinio tūrio benzininis „Lexus“ variklis.

Ekipažui šis Dakaro ralis bus ketvirtas iš eilės. Pernai bekelės maratone „Agrorodeo“ komanda užėmė 18 vietą ir yra nusiteikusi siekti maksimaliai gero rezultato artėjančiose varžybose.

2019 m. Dakaro ralis pirmą kartą per visą 41 metų istoriją vyks tik vienoje valstybėje – Peru. Ilgai trukusių derybų su įvairiomis valstybėmis rezultatą organizatoriai paskelbė neįprastai vėlai – tik antroje gegužės pusėje.

„Mašina sveria beveik dvi tonas, o jei pripilame pilną baką ir gerai su šturmano pavalgome, tai pasiekiame pustrečios tonos svorį. Mūsų bakas – penki šimtai litrų, nes lenktyniniu režimu mašina degina 80 litrų šimtui kilometrų“, - apie automobilį pasakojo V. Žala.

Lenktynininkas taip pat paatviravo, kad jam smagiausia užvesti sportinio automobilio variklį. Pastarasis tikrai atkreipė jurbarkiečių dėmesį - pro duslintuvą griaudėjo 350-čia arklio galių.

Iš V. Žalos mikrofoną perėmęs šturmanas S. Jurgelėnas smalsuoliams paaiškino įvairias technines smulkmenas, pasiruošimą, kelio knygos skaitymą. Taip pat ir irtin dažnai skambėjusį klausimą – kiek kainuoja dalyvauti Dakare. Komanda planuoja, kad 2019-ųjų lenktynės atsieis apie 400 tūkst. eurų.

Kol šturmanas bendravo su smalsuoliais, V. Žala noriai dalino autografus. Pasirašyti lenktynininkui teko ne tik ant skrajučių, bet ir ant jurbarkiečių automobilių.

 „Šviesos“ inform.« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook