Mokytojo atminimui – intelektualaus sporto šventė

Mokytojo atminimui – intelektualaus sporto šventė (0)

2018-08-10

Praėjusį šeštadienį Smalininkuose įvyko antrasis Algirdo Gabrieliaus Žuko atminimo šaškių ir šachmatų turnyras. Jame dalyvavo 39 žaidėjai iš visos Lietuvos. Renginį organizavo Smalininkų miesto biblioteka, pratęsdama bibliotekos globėjos dailininkės Irenos Girdžiūtės iniciatyvą varžybomis pagerbti šviesaus atminimo mokytoją.

Mokytojas A. G. Žukas buvo rusų kalbos ir literatūros specialistas, bet ir didelis sporto entuziastas bei organizatorius, žinomas ne tik Smalininkuose, bet ir visame Jurbarko rajone. Smalininkų Lidijos Meškaitytės pagrindinėje mokykloje mokytojas vedė šaškių ir šachmatų būrelį, daugybė mokinių prisimena jo pamokas, moka ir mėgsta šiuos žaidimus.

Pasak Smalininkų seniūno Ramūno Almino, A. G. Žukas buvo pilietiškas žmogus, aktyvus bendruomenės narys. „Džiaugiuosi, kad suvažiavo žmonės, kurie yra intelektualios sporto šakos mėgėjai, ir taip įprasminamas mūsų gerbiamo mokytojo atminimas. Dėkoju bibliotekai ir Irutei, kad jau ne pirmą kartą rengia šį turnyrą, – sakė R. Alminas. A. G. Žuko atminimas buvo pagerbtas tylos minute. Prisiminti ir jau anapilin iškeliavę Henrikas Bareckas, Antanas Sutkus ir Edmundas Sirunavičius – aistringi šaškių ir šachmatų mėgėjai.

Seniūno gėlių puokštė buvo skirta turnyro sumanytojai I. Girdžiūtei. Ji irgi – A. G. Žuko mokinė. „Jis buvo neeilinis mokytojas, su ypatingu humoro jausmu, ypač prisimenu jo šaškių pamokas“, – susirinkusiesiems sakė turnyro sumanytoja. Kad mokytojo pamokų nepamiršo, liudija ir tai, kad šiemet Alytuje surengtame Lietuvos nepriklausomybės 100-mečio turnyre I. Girdžiūtė užėmė trečią vietą.

Mokytojo atminimo turnyrą organizatorės pasistengė padaryti ne tik varžybomis, bet ir gražia švente dalyviams ir sirgaliams. Parke ant Nemuno kranto buvo parodyta pantomimos miniatiūra „Ėjimo atgal nėra“, kurią specialiai šiam renginiui sukūrė vilnietė aktorė Silvija Bilskytė ir atliko pasitelkusi į pagalbą ir būrelį smalininkiečių.

Parko medžių pavėsiuose buvo išdėliotos ir žaidimo lentos. Bibliotekininkės Birutė Norkienė ir Rūta Ivanauskienė pririnko obuolių bei kriaušių dalyviams atsigaivinti, o bibliotekoje padengė stalą su kava ir gaiviaisiais gėrimais bei naminiais pyragais.

Prie žaidimų lentų sėdo net 39 žaidėjai: 29 šaškininkai ir 10 šachmatininkų, atvažiavusių iš Vilniaus, Klaipėdos, Kauno, Šilutės, Šiaulių, Kalvarijos, Priekulės, Punios, Ariogalos, Luksnėnų... Dalyvavo žinomi jurbarkiečiai šachmatininkai Aloyzas Žukauskas ir Valentinas Jankūnas, atsivežęs ir savo mokinių. Iš Veliuonos atvyko Rasa Kaminskienė, iš Seredžiaus – Aleksas Martinkus.

Smalininkams atstovavo šaškininkas Vytas Norkus ir šachmatininkas Nidijus Janavičius bei būrelis jaunimo: Viltė Kazlauskaitė, Meda Kvietkutė, Armandas Matkevičius, Arnas Šniokaitis ir Gytis Karvelis. Jie mokytojo A. G. Žuko pamokų jau nebelankė – mokytojas mirė 2010 m., jiems šaškių ir šachmatų būrelį vedė mokytoja Jolita Štrimienė.

Turnyre teisėjavo Alytaus šaškių klubo „Alitas“ narys Dainius Bukleris. „Mes per metus rengiame 5 turnyrus ir kviečiame žaidėjus iš kitų klubų. Važiuojame į turnyrus kituose miestuose, todėl žaidėjai tampa bičiuliais. Mūsų klube 35 nariai, o čia atvažiavo keturi žaidėjai“, – pasakojo teisėjas, paaiškindamas Smalininkų turnyro dalyvių gausą ir plačią geografiją.

Algirdo Gabrieliaus Žuko atminimo turnyro šachmatų rungtyje nugalėjo jurbarkietis V. Jankūnas, tik vienu tašku nuo jo atsiliko A. Žukauskas, trečia vieta atiteko šilutiškei Irenai Grauslienei. Vaikų grupėje geriausiai sekėsi Ąžuolui Norkūnui iš Jurbarko, bendroje įskaitoje užėmusiam 4 vietą. Antra vieta – irgi jurbarkiečiui Skomantui Juškaičiui, trečia – smalininkiečiui A. Šniokaičiui.

Šaškių turnyro absoliutus nugalėtojas – Arūnas Bučinskas iš Šiaulių, antra vieta atiteko kauniečiui Emilijui Jurkynui, trečia – klaipėdiečiui Sauliui Griciui. Moterų grupėje laurus nuskynė kaunietės Vida Žukauskienė ir Genovaitė Bukauskienė, trečia – klaipėdietė Elena Baltrimienė. O jaunimo grupėje niekam nenusileido smalininkiečiai: pirma vieta – V. Kazlauskaitei, antra – A. Matkevičiui, trečiąją užėmė klaipėdietis Danielius Lelevičius.

Danutė KAROPČIKIENĖ« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook