Naujasis JKL sezonas: rekordinis ne tik komandomis, bet ir pok...

Naujasis JKL sezonas: rekordinis ne tik komandomis, bet ir pokyčiais (0)

2017-09-07

Ketvirtadienį Kūno kultūros ir sporto centre susitiko Jurbarko krepšinio lygoje (JKL) dalyvaujančių komandų vadovai. Per susirinkimą aptartos artėjančio sezono aktualijos ir pasikeitimai. Taip pat tradiciškai ištraukti burtai, kurie lems, kas su kuo žais pirmąsias rungtynes.

Devintąjį JKL sezoną pradės rekordinis komandų skaičius – dvylika. Prie lygos senbuvių šį kartą prisijungia dvi naujos ekipos – „Eržvilkas“ ir Jurbarko r. kūno kultūros ir sporto centro jaunimo komanda.

JKL įkūrėjas Darius Kalinauskas džiaugiasi, kad komandų daugėja, o jų lygis panašėja.

„Sakyčiau, kad per paskutinius tris ar keturis sezonus padėtis stipriai pasikeitė. Pradžioje buvo dvi ar trys komandos favoritės, dabar jau viskas kitaip ir dėl čempionų vardo gali kovoti penkios ar šešios ekipos. Komandos keičiasi, jėgos lyginasi, o laimi žiūrovai, nes dvikovos darosi įdomesnės“, – sakė D. Kalinauskas.

Naujokų atėjimas į lygą – ne vienintelis pokytis. Iš JKL žemėlapio išnyko dvi senbuvės – „Jungtinių pajėgų“ ir „Raudonės“ komandos.

„Jungtinės pajėgos“ prarado dalį žmonių ir tapo atsinaujinusia komanda „Ugneka“. „Raudonę“ paliko jos įkūrėjas ir treneris Vytas Urbštas. Be ilgamečio stratego likusi komanda pakeitė pavadinimą į „RaudonesFazenda.lt“.

Tris kartus JKL čempionais tapusios „Raudonės“ įkūrėjas V. Urbštas įsitikinęs, kad komanda pakankamai susižaidusi ir be jo gali siekti tikslo – dar vienų lygos čempionų žiedų ir „Šviesos“ taurės.

„Nusprendžiau pasitraukti ir pailsėti. Praėjęs sezonas buvo labai įtemptas, kiekvieną savaitę penkias dienas tekdavo atiduoti krepšiniui – vykdavo po dvi Regionų krepšinio lygos treniruotes ir po dvejas rungtynes. Taip pat – JKL rungtynės. Dar prisidėdavo ir kiti turnyrai, vasarą taip pat netrūko renginių. Todėl nusprendžiau pailsėti – tiek fiziškai, tiek psichologiškai, tiek finansiškai. Dalyvavimas ir rajono garsinimas – brangiai atsieina, vien važinėjimui išleista nemažai pinigų“, – sakė V. Urbštas.

„Raudonė“ JKL pradėjo žaisti 2011-aisiais. Per tą laiką komanda lygos čempionais tapo tris kartus – 2014-aisiais, 2015-aisiais ir 2017-aisiais. 2016-aisiais ekipa iškovojo savo pirmąją „Šviesos“ taurę.

Ekipa V. Urbšto iniciatyva susibūrė 2010-aisiais. Tuomet komanda žaidė Seredžiaus krašto krepšinio turnyre Klausučių „Kredito unijos“ taurei laimėti.

„Viskas prasidėjo nuo to, kad dirbdamas Raudonės mokykloje vaikams vedžiau krepšinio užsiėmimus. Kilo idėja suburti ne tik vaikus, bet ir suaugusiuosius, pasiūlyti jiems sportišką laisvalaikį. Tuomet daug raudoniškių žaidė įvairiose JKL komandose. Pavyko juos suburti į vieną komandą, kuri tvirta kaip kumštis“, – ekipos istoriją pasakojo V. Urbštas.

Pasak „Ugneka“ virtusios „Jungtinių pajėgų“ komandos atstovo Virgio Zarankos, ekipai tiesiog natūraliai atėjo laikas keistis, nes pasitraukė dalis senųjų žaidėjų.

Sustiprėjusi sezoną pasitinka „Sparta“. Pasak komandos vadovo Žilvino Kazėno, prie ekipos prisijungs vienas naujas žaidėjas, taip pat grįžta ir peties traumą gydęsis krepšininkas iš startinio penketo.

„Turime nemažą ūgio vidurkį, todėl tikimės laimėti šiemet daugiau rungtynių. Bent jau stengsimės. Nors komanda gausi, niekaip nerandame trenerio, be kurio nesiriša žaidimas“, – sakė Ž. Kazėnas.

„ZTS“ treneris Vaidas Greičius tikina, kad iki sezono starto dar yra laiko, todėl komandos sudėtis gali keistis. Tačiau mano, kad pavyks išsaugoti visus buvusius žaidėjus, o prie ekipos prisijungs dar pora jurbarkiečių, kurie iki šiol lygoje nerungtyniavo.

„Naujovė ta, kad lygoje šiemet žais ir iš mano treniruojamo jaunimo sudaryta Kūno kultūros ir sporto centro komanda. Tai jiems bus kelio pradžia vyrų krepšinyje. Šiuo metu lygoje tam tikra prasme vyksta kartų kaita – vyresni žaidėjai dėl šeimų ir vaikų krepšinį palieka antroje vietoje. Todėl atsiradusią erdvę po truputį užima jaunimas“, – sakė V. Greičius.

„Vilko“ treneris Martynas Kursevičius atvirauja, kad komandoje didelių naujovių nebus – ekipa bandys verstis su laiko patikrintais žaidėjais.

„Yra žinių, kad nelieka JKL senbuvių komandos, todėl žiūrėsime, kas ir kaip šiemet atrodys. Neatmetame galimybės ieškoti pastiprinimo, bet šie dalykai labai priklauso nuo komandos finansinės padėties. Per rungtynes visada ieškome tinkamiausio žaidimo konkrečioms sąlygoms, o „baterijų“ krovimas artėjančiam sezonui jau prasidėjęs“, – sakė M. Kursevičius.

„Smalininkų“ vadovas Nidijus Janavičius, kalbėdamas apie ekipos perspektyvas šį sezoną, liūdnai juokavo. „Komanda ta pati, sudaryta iš praretėjusių vietinių, grįžtančių emigrantų ir tolimųjų reisų vairuotojų“, – sudėtingą ekipos realybę piešė smalininkietis.

„Euros“ vadovas Mindaugas Antanaitis šypsosi, kad ekipą jau buvo nuspręsta paleisti, tačiau nuobodžių vakarų grėsmė rudenį ir žiemą įkvepia žaisti toliau. Komanda žais ne tik JKL, bet ir Kauno „Verslo lygoje“.

„Kaune komandą stiprinsime papildomais žaidėjais. Kovoms Jurbarke sudėtis lieka ta pati kaip anksčiau“, – tikino pašnekovas.

Komandų atstovai susirinkime traukė burtus. Atsitiktinumas lėmė, kokiomis poromis į aikštelę komandos išbėgs per pirmąsias rungtynes spalio 1 d. Pirmąjį sezono sekmadienį „RaudonesFazenda.lt“ susitiks su „Eura“, „Eržvilkas su „Vilku“, „Sparta“ su „Ugneka“, „Girdžiai“ su Kūno kultūros ir sporto centro komanda, „ZTS“ su „jurbarkiskis.lt“, „Viesulas“ su „Smalininkais“.

Lukas PILECKAS« AtgalVideo rekomendacijos:

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook