Balsavimas

Ar rajone turėtų nelikti paminklų sovietiniams okupantams ir kolaborantams?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Netektis Lietuvos krepšiniui: mirė Mindaugas Budzinauskas

Netektis Lietuvos krepšiniui: mirė Mindaugas Budzinauskas (0)

2021-11-26

Alfredo Pliadžio nuotr./Mindaugas Budzinauskas

Skaudi netektis sukrėtė Lietuvos krepšinio bendruomenę. Anapilin iškeliavo buvęs krepšininkas, krepšinio treneris Mindaugas Budzinauskas. Jam buvo 48-eri. Vyras puikiai žinomas Jurbarko krepšinio pasaulyje - gyveno mūsų rajone, prisidėjo prie vietos krepšinio puoselėjimo. Net ir išvykęs kitur ir tapęs svarbia Lietuvos krepšinio figūra, nepamiršo Jurbarko ir kiek galėjo, tiek rūpinosi vietos krepšiniu.

M.Budzinauskas nuo 2018-ųjų vasario kovojo su sunkia onkologine liga.

„Krepšinis užima didžiausią mano gyvenimo dalį – ir dabar, ir anksčiau, – interviu 15min 2020-ųjų liepą sakė M.Budzinauskas. – Laiko dabar daug, tai žiūriu kuo įmanoma daugiau rungtynių, kol tai nelenda per gerklę. Žiūriu ir senus mačus, ir naujus. Analizuoju juos. Seku krepšinio įvykius ne tik Lietuvoje ir Lenkijoje, bet ir visur kitur. Domiuosi viskuo, kas susiję su krepšiniu.“

Prieš mėnesį Lietuvos krepšinio federacija viešai kreipiasi į visus krepšinio bendruomenės narius bei geros valios žmones ir paprašė prisidėti prie paramos skyrimo M.Budzinausko gydymui.

Per savo karjerą M.Budzinauskas rungtyniavo tokiuose klubuose kaip Vilniaus „Sakalai“ ir Vilniaus „Statyba“, Panevėžio „Techasas“, taip pat su Novo Mesto „Krka“ klubu žaidė Eurolygoje.

Kaip treneris, jis yra stovėjęs prie Panevėžio „Lietkabelio“ ir Kėdainio „Nevėžio“ vairo, o nuo 2015-ųjų dirbo Starogardo „Polpharma“ ir Ščecino „King Wilki Morskie“ ekipose.

Prie paskutinio klubo - „King Wilki Morskie“ lietuvis prisijungė 2017-siais.

Kai jam buvo nustatyta liga, M.Budzinauskas dalį laiko praleido gydydamasis Lietuvoje.

Ščecino klubo atstovas Przemyslawas Sierakowskis pasakojo, kad lietuviui sveikata Lenkijoje buvo nuolat tikrinama nuo tada, kai liga buvo diagnozuota.

„Vasarą jam buvo atlikti tyrimai, kurie parodė, jog treneris yra šimtu procentų sveikas. Deja, bet prieš keletą dienų jis pasijuto blogai. Buvo nuspręsta atlikti papildomus tyrimus, kurių rezultatai nebuvo geri. Treneris nusprendė gydytis Lietuvoje“, – kalbėjo P.Sierakowskis.

2019 metų gruodį M.Budzinauskas galutinai atsisveikino su komanda, o auklėtiniai padovanojo jam pergalę paskutinėse rungtynėse.

„Treneri, mes su tavimi! Sveik“, – tokią žinutę klubas paliko M.Budzinauskui oficialioje svetainėje.

Prieš kelias savaites M.Budzinauskas savo socialinėje erdvėje pasidžiaugė Ščecino klubo pergale.

Paskutinėje viešoje žinutėje šį mėnesį jis ypač gražiais žodžiais už palaikymą dėkojo savo šeimai.« AtgalVideo rekomendacijos:

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook