Pasveikino geriausius lenktynininkus

Pasveikino geriausius lenktynininkus (0)

2019-12-05

Lapkričio 30-osios vakarą Jurbarko automobilių sporto bendruomenė susibūrė pagerbti geriausių pilotų ir padėkoti krašto autosportą populiarinantiems ir jį remiantiems žmonėms. Apdovanojimų šventę organizavo automobilių sporto klubas „Jurbarkas“.

Šiemet klubas surengė šešerias varžybas, kuriose dalyvavo sportininkai mėgėjai iš visos Lietuvos.

Sezono geriausieji buvo pagerbti septyniose klasėse. Apdovanojimai įteikti ir geriausiųjų dešimtukui bei greičiausioms komandoms.

Vienas iš ASK „Jurbarkas“ įkūrėjų Irmantas Ditkus teigia, kad poreikis kurti klubą brendo ilgai, o sprendimas atėjo natūraliai. Iš pradžių keliolika bendraminčių bandė gaivinti jau ne vienerius metus gerokai apmirusį autoklubą „Jurbarkas“. Tačiau išsiskyrus požiūriui dėl veiklos su klubo senbuviais, bendruomenė nutarė eiti savo keliu.

„Taip prieš porą metų atsirado ASK „Jurbarkas“. Šiuo metu klubas vienija iki penkiolikos nuolat varžybose dalyvaujančių žmonių ir dar nemažai bendraminčių, kurie padeda ir ruošiantis, ir pačiose varžybose“, – sakė lenktynininkas.

Palaikančios ir padedančios komandos klubui iš tiesų reikia. Į jurbarkiečių organizuojamas varžybas lenktynininkai mėgėjai suvažiuoja iš visos Lietuvos.

„Paprastai dalyvių skaičius ribojamas iki aštuoniasdešimties. Į šitą skaičių turi sutilpti visos klasės – priekiu, galu, visais ratais varomi automobiliai, „History“ klasė, kurioje arba automobilis turi būti per trisdešimties metų, arba vairuotojas daugiau nei penkiasdešimties. Turime ir jaunimo bei damų klases. Paprastai dalyvių sąrašas užsipildo vos per keletą valandų nuo registracijos pradžios“, – sakė I. Ditkus.

Klubo steigėjas apgailestavo, kad kol kas lenktynėse dalyvauja gan mažai moterų. Pasak I. Ditkaus, yra pora ar trejetas važiuojančiųjų nuolat, o kitos prisijungia epizodiškai.

„Dažniausiai būna, kad važiuoja vyrai, o jų draugės ar žmonos tik pabando važiuoti. Yra kaunietė Evelina Drilingienė, kuri ir iškovojo pirmąją vietą bendroje sezono įskaitoje. Iš jurbarkiečių važiuoja Simona Bakšytė, jai teko antroji vieta bendroje įskaitoje“, – pasakojo I. Ditkus.

Jurbarkiečiai greičio mėgėjus paprastai kviečia į slalomo varžybas. Rimtesnėms lenktynėms reikia tam tinkamų vietų. Jurbarke tenka rinktis arba pramonės rajoną, arba vadinamąją „Facebook“ aikštelę bei kelią iki Nemuno prieplaukos.

„Aš pats pradėjau lenktyniauti ant ledo. Man labiausiai ir patinka, kai važiuoti reikia būryje. Tačiau klimatas keičiasi, ledo beveik nebebūna. Tenka ieškoti kitokių variantų sportui“, – pasakojo I. Ditkus.

Pasak jurbarkiečio, dalyvauti varžybose galima įvairiais automobiliais. Lenktynininkas tikina, kad mato ir kelis šimtus eurų kainuojančių mašinų, ir bolidų už keliolika tūkstančių.

„Slalomas toks sportas, kad mašinos galia ne visada daug lemia. Kartais žiūri ir matai, kaip su kokiu lengvu mašiniuku važiuoja varžybose ir nuolat į geriausiųjų trejetus pateka. Todėl kviečiu visus drąsiai išbandyti mūsų renginius. Tai galima padaryti ir su kasdieniu automobiliu“, – sakė I. Ditkus.

Lukas Pileckas« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook