Balsavimas

Ar rajone turėtų nelikti paminklų sovietiniams okupantams ir kolaborantams?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

„Pirmasis setas“ kviečia pamėgti stalo tenisą

„Pirmasis setas“ kviečia pamėgti stalo tenisą (0)

2018-09-12

Vasara baigėsi, ir aktyvaus laisvalaikio mėgėjai grįžta į sporto sales. Nuo šiol jurbarkiečiai turi galimybę išbandyti ir stalo tenisą – smagų sportišką žaidimą, tinkantį ir jaunimui, ir senjorams. Norinčiuosius pasportuoti į šiuolaikiškai įrengtą salę su nauju inventoriumi kviečia stalo teniso klubas „Pirmasis setas“. 

Klubo „Pirmasis setas“ sporto salė yra Jurbarke, Dariaus ir Girėno g. 120A. Pavasarį užbaigę savivaldybės skirtų patalpų rekonstrukciją ir remontą, klubo nariai salę išbandė patys, joje sportavo būrelis jurbarkiškių. Tik vasarą veiksmas buvo sulėtėjęs.

Seni stalo teniso stalai ką tik pakeisti visiškai najais, ir dabar klubas drąsiai kviečia visus jurbarkiečius ir rajono žmones į stalo teniso užsiėmimus.

„Šią salę ir rengėme jurbarkiečiams, kad turėtų kur žaisti stalo tenisą. Šios sporto šakos Jurbarke nebuvo, išskyrus žaidusius rūsiuose, balkonuose, koridoriuose. Mes norime populiarinti stalo tenisą, nes mūsų klubo narių patirtis tokia, kad tai yra puiki ir visoms amžiaus grupėms prieinama sporto šaka. Tai sveikatinimasis ir puikus laisvalaikis. Mums patinka stalo tenisas, todėl siūlome ir kitiems, o sąlygas siūlome net geresnes nei didmiesčiuose“, – sako klubo „Pirmasis setas“ prezidentas Arūnas Štrimas.

Geranoriškumu abejoti netenka: 2013 m. įkurto klubo nariai iki šiol sportuoja ir varžyboms rengiasi nuomojamoje salėje Smalininkuose. O salę Jurbarke įrengė miesto žmonėms, norintiems sportiškai leisti laisvalaikį.

Pasak A. Štrimo, rėmimas šioms patalpoms atnaujinti ir pritaikyti treniruotėms gautas iš trijų šaltinių: Kūno kultūros ir sporto departameno lėšos, asmenininis klubo narių indėlis ir klubo lėšos.

„Iš sporto departamento per dvejus metus gavome 3 tūkst. Eur – tai tik apie 20-30 proc. šioms patalpoms įrengti reikalingų lėšų“, – sako A. Štrimas. „Daugių daugiausiai, – prideda Algirdas Samajauskas, vienas šios salės įrengimo iniciatorių. Jam, kaip ir kitiems klubo nariams, teko daug dirbti rekonstruojant buvusio vaikų darželio patalpas ir darant iš jų sporto salę.

„Klubo nariai labiausiai ir prisidėjo darbu – tada reikalinga pinigų suma labai mažėja. Nes samdant firmą tokių darbų sąmata būtų buvusi kur kas didesnė“, – sakė A. Samajauskas.

Reikėjo griauti vidaus sienas, išlyginti grindų dangą, remontuoti langus, atlikti santechnikos ir elektros tinklų rekonstrukciją, apdailos darbus, įrengti tualetus ir dušus.

„Šita grindų danga labai didžiuojamės. Ne visi ir didmiesčiai tokią turi. Tai speciali 7 mm storio prancūziška danga, kuri sportuojant saugo nuo traumų. Danga mums kainavo 2,5 tūkst. eurų, ją nusipirkome už privačias lėšas. Klojome su draugų pagalba. Kaip ir visi darbai, atlikti pačių. Tik kai nemoki, paprašai, kad padėtų tas, kas moka“, – sako A. Štrimas.

 Jurbarko salėje stovi 4 nauji stalo teniso stalai, 6 tokie patys – Smalininkuose. Vyrai didžiuojasi ir robotu-treniruokliu, kuris skirtas ir pradedantiesiems, ir pažengusiems stalo teniso mėgėjams. Tokio tipo individualūs treniruokliai, mokymosi žaisti procesą pagreitinantys 10 kartų, pasak A. Štrimo, Lietuvoje yra keturi – po vieną Kaune ir Tauragėje, kitus du turi „Pirmasis setas“.

Inventorių klubas nusipirko už projektines lėšas. „Vien pernai „Pirmasis setas“ teikė paraiškas 6 projektams, 4 gavo finansavimą. Bet finansinė parama, skiriama per projektus, įpareigoja – reikia atidirbti“, – pastebi A. Štrimas.

Klubas turi 5 komandas, dalyvaujančias Lietuvos komandiniame čempionate. Tai 20 žmonių, kurie nuolatos treniruojasi. Noras tobulėti, pasak Arūno ir Algimanto, kyla, kai išvažiuoji į varžybas ir pasilyginti su kitais. Dar apie 20 ateina į klubą pažaisti – turiningai ir sportiškai praleisti laisvalaikį.

2013-aisiais, kai klubas buvo įkurtas, reitinguotas sportininkas tebuvo vienas, dabar tokių jau 15. Nuo tada žaidėjų meistriškumas pagal taškus ir užimtas vietas pakilo dvigubai.

Kitas klubo tikslas – padaryti stalo tenisą prieinamą vaikams kaip sporto šaką. Tačiau vaikams reikalingas treneris.

„Prieš dvejus metus kreipėmės į rajono savivaldybę ir į Kūno kultūros ir sporto centrą dėl trenerio etato ir mums buvo keliama sąlyga turėti inventorių ir patalpas. Pusę tikslo jau pasiekėme – turime patalpas, o trenerio etato dar tik siekiame. Siūlė mums pusę etato, bet problema – su puse specialisto nepritrauksi“, – sako A. Štrimas.

Tačiau suaugusieji jau laukiami stalo teniso salėje Dariaus ir Girėno g. 120A. Norintieji turėtų paskambinti tel. 8 612 76 140. Atsilieps Algirdas ir suteiks visą informaciją.

„Labai kviečiame senjorus – jie galėtų sportuoti iki pietų, dirbantieji – vakarais. Dvivalandinis užsiėmimas dukart per savaitę – pats tas, – sako vyrai ir pabrėžia, kad šis klubo „Pirmasis setas“ projektas – nekomercinis. – Pabandyti nieko nekainuos, o kai pabandysite ir patiks, būsite kviečiami įstoti į klubą ir mokėdami nario mokestį prisidėsite prie klubo gyvavimo. 10 Eur per mėnesį – tai triskart pigiau nei didžiuosiuose miestuose, o sąlygas Jurbarke siūlome netgi geresnes.“

Danutė Karopčikienė« AtgalVideo rekomendacijos:

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook