Prasidėjo JKL kovos

Prasidėjo JKL kovos (0)

2017-10-11

Spalio 1 d. sužaistos pirmosios Jurbarko krepšinio lygos (JKL) devintojo sezono rungtynės. Šį kartą aikštelėje kovojo rekordinis komandų skaičius – dvylika.

Iš lygos žemėlapio dingo daug metų tarp stipriausiųjų buvusios „Jungtinės pajėgos“, bet atsirado „Ugneka“ ir „SC“, o čempionų vardą ginanti „Raudonė“ liko be savo ilgamečio stratego Vyto Urbšto.

Pirmieji šį sezoną į aikštelę išbėgo raudoniškiai ir „Eura“. „Raudonė“ su svečiais iš Kauno kovojo apylygiai ir pergalę užsitikrino kiekvieną kėlinį laimėję bent taško ar kelių skirtumu. Mačo pabaigoje raudoniškiai šventė pergalę 77:66 (18:16, 16:11, 23:20, 20:19).

Rezultatyviausiais „Raudonės“ žaidėjais tapo 37 taškus pelnęs Valdas Undraitis ir 15 taškų įmetęs Darius Undraitis.

„Eurai“ daugiausia taškų sukrovė Aidas Kuzminskas – 22, ir Arūnas Rožė – 15.

„Pirmosiose varžybose jautėsi šioks toks nesusikalbėjimas, nes nebuvome tiksliai nusprendę, kas ir kaip vadovaus ant suolelio. Juo labiau per rungtynes pamatėme, kad žaisti ir tuo pačiu vadovauti komandai yra labai sunku. Komanda nusprendė man patikėti tas pareigas, tikiuosi būti naudingas. Mūsų tikslai išlieka patys aukščiausi – apginti abu praėjusį sezoną iškovotus titulus“, – sakė „Raudonės“ vairą perėmęs Nerijus Štulas.

Sportininkas atvirauja, kad komanda tikisi V. Urbšto sugrįžimo. „Labai keista matyti mūsų trenerį tribūnose, o ne mūsų suolelio priekyje. Žinoma, tikimės, kad jis pailsės ir dar persigalvos. Jis puikiai žino, kad komandoje visada yra laukiamas“, – sakė N. Štulas.

„Euros“ vadovas Mindaugas Antanaitis džiaugiasi, kad apskritai pavyko pradėti sezoną. Vyras atvirai įvardijo Achilo kulną – trūksta žaidėjų, nes komandos nariai sukūrė šeimas, augina vaikus ir turi kitų gyvenimiškų rūpesčių.

„Esant visiems galime nugalėti bet ką, net ir čempionų vardą ginančią „Raudonę“. Bet pilna sudėtimi žaidžiame ir žaidėme itin retai. Šį kartą „Raudonė“ mus išardė, sulėtino žaidimo tempą, todėl negavome lengvų taškų. Aišku, prie to prisidėjo ir trumpas suolelis bei daugybė nepataikytų metimų“, – sakė M. Antanaitis.

Antrieji į aikštelę išbėgo du „Vilkai“. Tai lygos senbuvis „Vilkas“ ir lygos naujokai – Eržvilko „Vilkas“. Komandų dvikova vyko apylygiai, tačiau rungtynių pabaigoje naujokai nusileido senbuviams – 52:56 (15:12, 12:13, 19:18, 6:13).

Nugalėtojams 15 taškų pelnė Vilius Balšaitis, dar 14 – Karolis Šimaitis.

Rezultatyviausi eržvilkiškiai – po 12 taškų pelnę Klaidas Pilkis ir Galminas Mačiulis.

„Pirmos rungtynės buvo sunkios, daug klaidų, prarastų kamuolių, nesusitvarkėme su įtampa, pralaimėjome kovą dėl atšokusių kamuolių. Tai trukdė susikrauti persvarą. Kol kas žaidžiame nepilna sudėtimi, laukiame Elono Pokanevič, Mažvydo Butkaus. Taip pat turime naują komandos narį, buvusį „Jungtinių pajėgų“ krepšininką Tomą Bastį“, – sakė „Vilko“ vadovas Martynas Kursevičius.

Pasak jo, šį sezoną dauguma komandų pradeda su vienokiais ar kitokiais pokyčiais, todėl sezonas turėtų būti įdomus ne tik patiems krepšininkams, bet ir žiūrovams.

Eržvilko „Vilko“ vadovas Rolandas Skrodenis sako, kad ekipai pritrūko meistriškumo ir poros aukštaūgių žaidėjų.

Pirmąją sezono pergalę sekmadienį iškovojo ir „Sparta“. Ekipa aikštelėje įveikė iš lygos senbuvių suformuotą „Ugnekos“ komandą – 80:74 (13:23, 28:10, 24:21, 15:20).

Nugalėtojams 29 taškus pelnė Martynas Švelnys, 16 – Dangiras Vinkšnaitis.

Rezultatyviausi „Ugnekos“ krepšininkai – 17 taškų įmetęs Kipras Atkačiūnas ir 15 taškų pelnęs Virgilijus Zaranka.

„Sparta“ pakilo iš pelenų. Nesitikėjau, kad pora keitimų galėtų sutvarkyti komandą. Atrodo, kad atsiradus naujiems veidams visi labiau pradėjo stengtis gynyboje, padidėjo konkurencija tarp žaidėjų“, – sakė komandos vadovas Žilvinas Kazėnas.

„Girdžiai“ per pirmąsias rungtynes nesunkiai įveikė lygos naujokus – Jurbarko r. kūno kultūros ir sporto centro jaunimo „SC“ komandą. Pergalę girdžiškiai užsitikrino rezultatu 123:41 (34:13, 32:6, 30:12, 27:10).

44 taškus „Girdžiams“ pelnė Lukas Damušis, 22 – Edvinas Šlyteris.

Rezultatyviausi jaunimo komandoje – 8 taškus įmetęs Dominykas Pocevičius ir po 7 taškus pelnę Aurimas Steponavičius ir Benas Petraitis.

Po rungtynių „SC“ komandos vadovas Vaidas Greičius tikino, kad šiemet ekipa daug pergalių nesitiki – pagrindinis tikslas yra įgauti patirties ir kitais metais tapti rimta komanda.

„Šitas sezonas man asmeniškai bus labai sunkus vien dėl to, kad būsiu atsakingas už 3 komandas. Labai džiaugiuosi, kad atsirado sporto centro vaikinų komanda. „ZTS“ ir „Viesulo“ žaidimą sunku komentuoti. Dar tik sezono pradžia, stengsimės kuo greičiau pasiekti gerą sportinę formą ir kovoti dėl pergalių“, – sakė V. Greičius.

„Viesulas“ nesunkiai įveikė „Smalininkus“ – 85:72 (21:18, 23:8, 24:23, 17:23).

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiu tapo 13 taškų pelnęs Aistis Sandaras, po 11 taškų įmetė Mindaugas Uščiauskas ir Vaidas Greičius.

Rezultatyviausi smalininkiečiai – 21 taškę pelnęs Nidijus Janavičius ir 20 taškų įmetęs Justinas Jasulis.

Paskutinėse dienos rungtynėse „ZTS“ nusileido „jurbarkiskis.lt“ ekipai rezultatu 72:105 (19:24, 11:18, 20:27, 22:36).

„jurbarkiskis.lt“ daugiausia taškų pelnė Mangirdas Milmontas – 36, ir Arūnas Lencevičius – 34.

Rezultatyviausi „ZTS“ krepšininkai – Artūras Karapetian su 22 taškais ir Andrius Gedminas – 14 taškų.

Kitas JKL turas – spalio 15 d. Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos salėje.

Lukas PILECKAS« AtgalVideo rekomendacijos:

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook