Rungėsi taikliausi šalies medžiotojai

Rungėsi taikliausi šalies medžiotojai (0)

2018-09-15

Rugsėjo 1-ąją Jurbarko šaudymo centre vyko tradicinės varžybos „Medžioklės rago taurė“. Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos organizuotame renginyje dalyvavo rekordinis šaulių skaičius – 72 vyrai ir 18 moterų, kurie dėl taikliausiųjų vardo kovojo trijose rungtyse.

Į už keleto kilometrų nuo Jurbarko esančią šaudyklą sugužėjo ginklų ir medžioklės gerbėjai iš visos Lietuvos. „Medžioklės rago taurės“ varžybos – vienos iš penkių didžiausių, kurios kasmet vyksta šalyje.

„Tapo tradicija, kad kiekvienais metais Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija organizuoja kombinuoto šaudymo varžybas. Šitos varžybos vyksta ketvirti metai. Kadangi Lietuvoje didelių šaudyklų nedaug – Šiauliuose, Anykščiuose, Vilniuje, Plungėje ir Jurbarke, šiemet atėjo eilė organizuoti jas pas mus“, – sakė Jurbarko šaudymo centro vadovas Česlovas Blažys.

90 dalyvių buvo suskirstyti į 30 komandų, kurios rungėsi skraidančių lėkštučių, „bėgančio šerno“ ir graižtvinio šautuvo rungtyse. Mūsų rajono medžiotojams per varžybas sekėsi puikiai – „Balandinės“ būrelio narys Gintaras Juknevičius bendroje įskaitoje užėmė antrąją vietą. Jungtinė Jurbarko komanda, kurią sudarė jau minėtas G. Juknevičius, Ramūnas Kvietkauskas ir Giedrius Augustavičius – septintą.

Pirmoji komandinė vieta atiteko šauliams iš Anykščių, antrieji – plungiškiai, treti – Kauno medžiotojai. Nugalėtojų trejetukas savo taiklumu beveik nesiskyrė: pirmąją vietą užėmę anykštėnai surinko 492 taškus iš 500 galimų, plungiškiai 484, o kauniečiai – 473.

Septintoje vietoje likę jurbarkiečiai surinko 431 tašką.

„Džiugina, kad šiemet buvo daug moterų – net trys komandos. Anksčiau tiek dalyvių tikrai neturėdavome. Dažniausiai būdavo mišrios vyrų ir moterų komandos. Moterų grupė rungėsi atskirai, nes yra dvi pereinamosios taurės – vyrų ir moterų. Rungtys buvo tos pačios, moterims tik šiek tiek palengvinome šaudymą į skraidančias lėkšteles. Tačiau galiu pasakyti, kad moterys šaudo puikiai“, – sakė Č. Blažys.

Moterų kategorijoje pirmąją vietą užėmė 349 taškus surinkusios anykštėnės, antros su 239 taškais liko vilnietės, trečios – 210 taškų surinkusios uteniškės.

„Tikrai aukštas sportininkų lygis. Įsivaizduokit, jei graižtvinio šautuvo rungtyje iš šimto galimų pirmosios vietos nugalėtojas surinko 99 taškus. Antras – su 98, o trečiąją vietą su 97 taškais. Šaulys į skraidančius taikinius daugiausia numušė 22 iš 25 lėkštučių. Į „bėgantį šerną“ vienas dalyvis sušaudė iš 50 galimų – 50 taškų. Sakyčiau, kad sportininkų lygis tikrai yra labai aukštas, europinis“, – sakė Č. Blažys.

Šaudymo centro vadovas taip pat tikino, kad vis mažiau medžiotojų turi silpnų vietų ir vienodai šaudo visose rungtyse. „Buvo per šias varžybas atvejis, kai po šaudymo lapės taikinyje radome keturias skyles. Tik atidžiau apžiūrėjus paaiškėjo, kad viena kulka pataikė į ankstesnio šūvio padarytą skylę. Tikrai daugėja šaulių, kurie šaudo taikliai ir stabiliai“, – tikino vyras.

Tačiau medžiotojai į varžybas renkasi ne tik dėl azarto. Kuo daugiau treniruotis ir kuo taikliau šaudyti – būtinybė. Taiklus šaulys kur kas dažniau iškart sumedžioja žvėrį, o ne jį sužaloja.

„Visi jaučia atsakomybę, kad per medžioklę neprašautų, kad šūviai būtų taiklūs. Nuo 2020-ųjų jau bus uždrausta su lygiavamzdžiais medžioti kanopinius žvėris. Todėl dauguma medžios su graižtviniais ginklais, o tai – didesnė atsakomybė“, – pasakojo Č. Blažys.

Kitos varžybos Jurbarko šaudymo centre vyks pasibaigus medžioklės sezonui, greičiausiai vasario mėnesį.

Lukas PILECKAS« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook