Šeimos futbolą žaidė Šilinėje (nuotraukos)

Šeimos futbolą žaidė Šilinėje (nuotraukos) (1)

2020-07-27

Vytauto Kuralavičiaus nuotr.

Liepos  25 d., šeštadienį, prie senojoje Šilinės smuklėje, kurioje įsikūrusi  Panemunių regioninio parko direkcija ir lankytojų centras,  įvyko šeimų futbolo šventės „Vieninga šeima“ antras etapas. Šilinėje vykusiose varžybose susitiko Žemaitijos regiono šeimos.

Respublikinį renginį organizuoja futbolo entuziastai Martynas Karpavičius, Povilas Melnykas, Viktorija Svirupskytė, ir Egidijus Čivinskas. „Renginys yra nekomercinis, organizuojamas iš idėjos, kaip iki šiol visi vykę. Tikslas yra parodyti, kad visi gali žaisti futbolą, net ir tie kurie pirmą kartą pradeda spardyti kamuolį. Futbolas skirtas visiems, žaidžiamas visur ir visada“, - tikina vienas organizatorių M. Karpavičius. Futbolo renginys vyksta nuo 2010 metų,  ir organizatoriai jubiliejų pasitinka kviesdami šeimas žaisti futbolą Lietuvos istorinėse vietose.

Šeimos varžosi žaisdamos futbolą 3 prieš 3 į mažus nestandartinius vartus su pirmo dydžio futbolo kamuoliu. Varžybos žaidžiamos be teisėjų, visus sprendimus, bendru sutarimu, priima pačios šeimos,  taip parodydamos pagarbą viena kitai. Visose rungtynėse turi žaisti ir dailiosios lyties atstovė – ir ne tik pabėgioti po aikštelę, bet ir  „ įvedinėti“ kamuolį iš užribio, kampinio. Baudinys smūgiuojamas iš tokio žingsnio atstumo, kiek smūgiuojančiam yra metų. Futbolas žaidžiamas tiesiog pievoje, neatitinka jokių standartinių aikštės reikalavimų.

Šių metų pirmasis etapas buvo žaidžiamas Suvalkijoje – Jono Basanavičiaus gimtinėje. Antrajame etape dalyvavo 12 šeimų: Karpavičiai (Ringaudai), Peleniai (Sala k.), Šemiotai (Šiauliai), Zubrickai (Mokolai), Šimanskiai (Klausučiai), Čivinskai (Lakštučiai), Dembinskai, Kisieliauskai, Tamulynai, Svirupskiai, Tumosai, Jankevičiai (Marijampolė).

Antrojo etapo nugalėtojais tapo Šimanskiai iš Klausučių, Jankevičiai iš Marijampolės užėmė antrąją, trečiąją vietą iškovojo Dembinskai iš Marijampolės.

Bendroje įskaitoje pirmauja marijampoliečiai: Kisieliauskai surinko  31 tašką, .Jankevičiai  - 27,  Svirupskiai  - 22, Tamulynai  - 20 taškų. Klausutiškiai Šimanskiai su 19 taškų bendroje įskaitoje yra penkti.

Renginyje Šilinėje nepamiršta ir dalyvių sveikata - ja rūpinosi Vilkaviškio visuomenės sveikatos biuro specialistė Žydrūnė Čekanavičienė. Futbolo šventę šeimoms rengti padeda  Lietuvos nacionalinis muziejus,  Jono Basanavičiaus gimtinė, Panemunių regioninis parkas, Ukmergės kraštotyros muziejus, Aštriosios Kirsnos dvaras, Lietuvos masinio futbolo asociacija.

Trečiasis – Aukštaitijos regiono  etapas vyks rugpjūčio 16 d. 13 val.  Ukmergės r. savivaldybėje esančios Siesikų pilies teritorijos pievelėje. 

ŠVIESOS inform.« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook