Balsavimas

Ar rajone turėtų nelikti paminklų sovietiniams okupantams ir kolaborantams?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Šeštadienį – laukinis bėgimas Kaskalnio draustinyje (video)

Šeštadienį – laukinis bėgimas Kaskalnio draustinyje (video) (0)

2019-10-09

Spalio 12-ąją Karšuvos girioje, šalia Viešvilės, įvyks „Laukinis trail turo 2019“ devintasis etapas. Kasmet itin gražiose Lietuvos vietose vykstantys dešimt bėgimo etapų ir jų organizatoriai iš „Laukinis trail“ yra puikiai žinomi šalies bėgimo entuziastams.

Dalyvauti varžybose užsiregistravo bėgikai ne tik iš Lietuvos, bet ir Latvijos bei Kanados.

Devintas, priešpaskutinis etapas, vyks Karšuvos girios masyvo vakarinėje dalyje – vaizdingame Kaskalnio geomorfologiniame draustinyje. Tai - unikalus gamtos fenomenas – žemymininės kopos, susidariusios traukiantis poledyniniams ežerams.

Vienos kopos – taisyklingos kauburio formos, kitos – lyg gyvatės vingiuoja šimtais metrų per spygliuočių mišką. Dauguma kalvų – apie 20-50 metrų aukščio, daugybė staigių pakilimų ir nusileidimų – šio vietovės ypatybė.

Bėgikams tai bus naujas etapas su dar nebėgtomis trasomis.

Renginio dalyvius ir svečius pasitiks legendiniai Jurbarko simboliai - milžinai Juras ir Barkus.

„Bėgsime Kaskalnio geomorfologiniame draustinyje, kurio teritorijoje ir driekiasi didžioji dalis bėgimo trasos, visai šalia ir Viešvilės gamtos rezervatas, į kurį patekti draudžiama, tačiau bėgdami šalia šio rezervato, galėsim į jį žvilgtelėti bent akies krašteliu. Taip pat prabėgsime ir šalia Jūravos šaudyklos, kur vyksta kovinio šaudymo pratybos kariškiams ir kurios teritoriją žymi ženklai su užrašais „toliau eiti pavojinga gyvybei“ – taiga nenuklyskite nuo trasų“, - bėgikus perspėja organizatoriai.

Renginiui parinkta vietovė ypatinga ir istoriškai – čia anuomet ėjo pasienis tarp Mažosios Lietuvos (Rytprusių) ir Didžiosios Lietuvos, čia sovietmečiu buvo raketinė bazė, o dabar įsikūrę Lietuvos kariškiai. Todėl apstu palei kelią vingiuojančių gilių griovių – apkasų ir gilių duobių – požeminių slėptuvių.

Bėgikų laukia trys trasos, kurių startas taip pat ypatingoje ir įdomioje vietoje – buvusioje karinėje bazėje, kurios teritorijoje vis dar yra angarai.

Trasos, kurių ilgis 10, 18 ir 30 km (visos po vieną ratą) ves skirtingu reljefu su daugybe pakilimų ir nusileidimų, įvairia danga – nuo klampaus smėlio žemyninėse kopose, iki minkštų samanų ir kieto miško takelių grunto.

Trumpoji trasa bus pakankamai lygi ir greita, bet vidutinės ir ilgosios trasų bėgikams pakilimų ir nusileidimų tikrai netūks.
 
 Vietinė bendruomenė bendruomenė visus dalyvius po finišo vaišins žuviene.
 
 Visi dalyvai pasiekę finišą bus apdovanoti renginio medaliais.

Taip pat netrūks ir kitokių su Jurbarko krašto istorija susijusių siurprizų ir atradimų.

Dalyvius pasitiks ir du istoriniai personažai - Fricas ir Dočys. Tai du gencpolicijos vachmistrai, dirbantys pasienyje prie Smalininkų ir Kalvelių, bet šį kartą dėl sujudimo Kaskalniuose, atvažiuojantys užtikrinti viešąją tvarką.

 
 Šio etapo iniciatorius - keliautojas, rašytojas ir bėgimo entuziastas Dainius Kinderis - kilęs iš netoliese nuo bėgimo vietos esančių Žukų, kviečia atrasti unikalų gamtos kampelį - Kaskalnio miškus.

Jei Dainiui reikia netoliese bėgimo treniruotės - jis visada renkasi istorija ir gamtos didybe dvelkiančius Kaskalnius.

Vietinės bendruomenės savo svetingumu įkvepia Dainių ir jis neabejoja, kad visi svečiai praleis fantastišką savaitgalį.

„ŠVIESOS“ inform.« AtgalVideo rekomendacijos:

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook