Smalininkietis – pasaulyje septintas

Smalininkietis – pasaulyje septintas (0)

2017-07-26

Trenerė Violeta Kokarskaja ir jos auklėtiniai Lietuvos lengvosios atletikos rinktinės nariai (iš kairės) – Tomas Sabašinskas, Lukas Druktenis ir Martynas Gaižauskas.

Pasaulio jaunių čempionate Nairobyje (Kenija) liepos 12-16 d. su Lietuvos komanda dalyvavo ir Jurbarko r. kūno kultūros ir sporto centro atstovas Tomas Sabašinskas. Septyniolikmetis pasaulio čempionatui ruošėsi Smalininkų TVM stadione treniruojamas lengvosios atletikos trenerės Violetos Kokarskajos.

T. Sabašinskas startavo daugiakovės rungtyje ir buvo septintas. Tokiu rezultatu Pasaulio jaunių čempionate patenkintas ir sportininkas, ir jo trenerė, gerai įvertino ir Lietuvos lengvosios atletikos federacija.

Daugiakovė – sudėtinga sporto šaka, sudaryta iš 10 rungčių: 100 m, 400 m, 1,5 km ir barjerinis bėgimas, šuolis į tolį, į aukštį ir į aukštį su kartimi, rutulio stūmimas, disko ir ieties metimai.

„Tomas stipriausias metimuose. Nairobyje disko ir ieties metime buvo pirmas, rutulio stūmime – trečias, o kitose rungtyse tik apie vidurį“, – pasakoja trenerė V. Kokarskaja, savo auklėtinio pasirodymą Kenijos sostinėje stebėjusi internete.

T. Sabašinskas treniruotis atėjo 2012 m., jis yra metikas ir geriausių rezultatų pasiekia šiose rungtyse. Šiemet Lietuvos lengvosios atletikos jaunių žaidynėse, kurios yra pagrindinės metų varžybos, birželio 20-21 d. Alytuje Tomas užėmė dvi pirmas vietas: ietes metimo (61,27 m) ir disko (53,09 m).

Tačiau pastebėjusi tam tikras vaikino būdo savybes ir sportinius sugebėjimus, trenerė jį ruošė ir daugiakovės rungčiai. „Tomas – labai perspektyvus, jis nori išbandyti daugelį rungčių ir siekia rezultato. Jis turi didelę vidinę jėgą, varžybose sugeba labai susikaupti, yra labai kovingas“, – pasakojo V. Kokarskaja.

Kad patektų į Lietuvos rinktinę ir į pasaulio čempionatą, Tomas turėjo įvykdyti gana sudėtingą normatyvą – smalininkietis jį įvykdė Baltijos šalių daugiakovės čempionate Taline užėmęs II vietą. Čempionatas vyko gegužės pabaigoje, nuo tada T. Sabašinskas ėmė ruoštis pasaulio čempionatui – treniravosi Smalininkuose ir buvo išvykęs į Lietuvos lengvosios atletikos federacijos finansuotą stovyklą Ispanijoje.

Į Pasaulio jaunių čempionatą Nairobyje vyko 6 Lietuvos atstovai, daugiakovės rungtyje startavo vienas T. Sabašinskas. Tomas sakė, kad prieš startą Nairobyje, kaip ir prieš kitas varžybas, jautėsi ramus: „Buvau atsipalaidavęs – jokio jaudulio, man nereikia jokio specialaus pasirengimo“, – teigė vaikinas.

Amžiaus grupėje iki 18 m. buvo 15 dalyvių iš skirtingų šalių. Pirmą vietą užėmė Prancūzijos atstovas, antrą – latvis, trečią – vokietis. T. Sabašinskas pateko į aštuntuką ir tuo yra patenkintas. „Pailsėsiu truputį ir pradėsiu ruoštis Baltijos šalių mačui, kuris vyks rugpjūčio pradžioje“, – sakė vaikinas. Baltijos mače jo laukia diskas ir ietis – rungtys, kuriose Tomas jaučiasi stipriausias.

Ar pamatė sportininkas Afriką? „Mačiau tą Keniją. Ten daug lūšnynų, bet Kenijos sportininkai stiprūs ir sąlygos geros. Pasaulio čempionatas vyko dideliame, apie 60 tūkst. žiūrovų talpinančiame stadione ir žiūrovų buvo daug. Pirmą dieną lijo, paskui buvo apie 27 laipsnius karščio – dabar ten žiema“, – pasakojo jis. Lietuvos sportininkai buvo apgyvendinti Nairobio universitete, Tomas turėjo vienvietį kambarį.

Trenerė V. Kokarskaja šiuo metu ugdo ir dar du Lietuvos rinktinės narius – Martyną Gaižauską ir Luką Druktenį. Lietuvos jaunių pirmenybėse daugiakovės rungtyje Martynas užėmė trečią vietą, trečias buvo ir Lietuvos lengvosios atletikos jaunių žaidynėse. Lukas, kuris treniruojasi tik nuo praėjusių metų rugsėjo, tose pat žaidynėse buvo antras, o Baltijos šalių daugiakovės čempionate – aštuntas. Šiuos savo auklėtinius V. Kokarskaja apibūdina kaip labai darbščius – jie dega noru sportuoti ir trenerei nenori duoti net vasaros atostogų.

Danutė Karopčikienė« AtgalVideo rekomendacijos:

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook