Triatlono taurės varžybas siūloma rengti Girdžiuose (nuotraukos)

Triatlono taurės varžybas siūloma rengti Girdžiuose (nuotraukos) (0)

2018-08-18

Sporto entuziastas, keliautojas ir rašytojas Dainius Kinderis siekia sportu sudominti kuo daugiau žmonių ir į provinciją pritraukti didelių sporto renginių. J. Stanaitienės nuotr.

Sporto entuziastas, keliautojas ir rašytojas Dainius Kinderis rugpjūčio 14 d. Jurbarko r. savivaldybėje pristatė Triatlono taurės Girdžiuose projektą. Prieš savaitę sėkmingai surengęs pirmąjį Žukų Žolinės bėgimą Pagėgių savivaldybėje, kitų metų birželį jis siūlo surengti vieną iš Triatlono taurės etapų Jurbarko rajone.

Skatina sportuoti

Iš Žukų kilęs D. Kinderis sportu domisi nuo vaikystės. „Žukuose augau iki 16 metų. Jų apylinkėse pradėjau bėgioti. Vėliau prasidėjo kelionės, rašymas. Neseniai vėl grįžau į aktyvų sportą“, – trumpai save pristatė vyras. Į keletą sakinių telpa apie 90 apkeliautų šalių, savanoriavimas Filipinuose, kelionė autostopu Afrikoje, keletas kelionių knygų, kelionių agentūros įkūrimas ir savęs išbandymas bėgimo ir triatlono trasose.

D. Kinderis tikina, kad aktyvus sportavimas ir veikla padėjo pasirinkti teisingą gyvenimo kelią, tapti aktyviu piliečiu, todėl į dažną projektą jis įtraukia vaikus – rengia keliones žiūrėti varžybas, organizuoja įvairias veiklas, akcijas Pagėgių ir Jurbarko r. savivaldybėse, skatina jaunimą sportuoti.

Bėgimas Žukuose

Rugpjūčio 11 d. D. Kinderis savo gimtuosiuose Žukuose surengė Žolinės bėgimą, kuriame savo jėgas išbandė profesionalai ir mėgėjai. Bėgikų laukė 2,5 ir 10 km trasos, o patiems geriausiems teko didysis prizas – kelionė į Madrido maratoną. Ją laimėjo greičiausiai 10 km trasą įveikęs Lietuvos 10 km čempionas Egidijus Adomkaitis iš bėgimo klubo „F.O.C.U.S running“ ir „Bėgimo klubui“ atstovavusi Gitana Akmanavičiūtė. Lietuvos 100 km čempionas, iš Vilkyčių kilęs Ruslanas Seitkalijevas šįkart bėgo savo malonumui – pasak D. Kinderio, jam 10 km trasa šiek tiek per trumpa.

Žemesnes vietas užėmę bėgikai apdovanoti kelialapiais į Vilniaus maratoną ir rėmėjų prizais, o kiekvienas, įveikęs trasą – medaliu.

„Šitame krašte nevyko joks didesnis sporto renginys, todėl atsirado šis bėgimas, skirtas prieš metus mirusiam mano tėčiui. Pakviečiau daug bėgimo profesionalų, vietos bendruomenės narius ir kaimynus“, – sakė varžybų organizatorius. Dalyvių skaičius viršijo organizatorių – Lietuvos Bėgimo taurės ir Lietuvos Triatlono taurės rengėjų lūkesčius, bėgikų susirinko 170 iš įvairiausių Lietuvos miestų.

„75 proc. bėgimo trasos driekiasi Jurbarko rajonu – jis prasideda iš karto įbėgus į mišką, todėl raginome atvykti ir jurbarkiečius. Jiems skyrėme 50 nemokamų vietų ir nemokamą atvežimą“, – sakė D. Kinderis. Tačiau jurbarkiečiai nebuvo aktyvūs – Žukų bėgime jų dalyvavo vos trys.

Pasak D. Kinderio, ypač smagu, kad prie organizavimo prisidėjo vietinio sporto klubo „Skalviai“ nariai, o nemažai bendruomenės narių – nuo mažiausių iki vyresnio amžiaus pasiryžo nubėgti galbūt pirmąją savo gyvenime 2 km trasą. „Tokiuose renginiuose žmonės pajunta malonumą bėgti, bendravimo džiaugsmą, ne vienas užsikabina ir ima nuolat sportuoti“, – tikina D. Kinderis. Jauniausias bėgimo dalyvis buvo jo sūnus Hermanas.

„Bėgimų Lietuvoje vyksta labai daug. Žmonės ieško naujovių, todėl mielai renkasi naujus bėgimus“, – įsitikinęs bėgimo organizatorius. Panašių minčių vedamas jis norėtų didelį sporto renginį – Triatlono taurės varžybas surengti Jurbarko rajone, Girdžiuose.

Ištvermės varžybos

Triatlono taurė Lietuvoje rengiama jau trejus metus. Nuo gegužės iki rugsėjo vyksta septyni varžybų etapai. Kasmet Triatlono taurė vyksta 3-4 tuose pačiuose miestuose, o kiti etapai rengiami vis kitoje vietovėje. Šiemet varžybos vyko Elektrėnuose, Tauragėje, Zarasuose, Jonavoje, Žasliuose, šiandien triatlonininkai renkasi Veisiejuose, o sezonas rugsėjo 1 d. bus užbaigtas ir rezultatai paskelbti Druskininkuose.

„Į varžybas susirenka vidutiniškai 230 dalyvių. Šis sportas nuolat populiarėja, tad galima tikėtis, kad kitąmet Triatlono taurėje dalyvaus dvigubai daugiau profesionalų ir mėgėjų“, – mano D. Kinderis.

Sportininkus į varžybas atlydi šeimos, varžybų vietovėje apsistoja gausi rengėjų komanda, tad renginys pritraukia apie 600 žmonių.

Galimybė Girdžiams

Pasak D. Kinderio, buvo sumanymas rengti Triatlono taurės varžybas Jurbarke, tačiau čia sudėtingas priėjimas prie vandens telkinio, tektų uždaryti pagrindinius kelius, todėl rengėjų žvilgsnis nukrypo į Girdžius. „Čia – vieta ideali. Girdžių užtvanka sutvarkyta, tinka visoms distancijoms, yra kur važiuoti dviračiu nesukeliant didelių nepatogumų gyventojams, bėgimo trasa taip pat driekiasi palei vandens telkinį“, – varžyboms tinkamus privalumus savivaldybės vadovams ir specialistams bei Girdžių seniūnui Mindaugui Diliui vardijo D. Kinderis.

Organizatoriai planuoja plaukimus rengti Girdžių tvenkinyje, dviračiais važiuoti nuo Girdžių iki Butkaičių ir atgal, o bėgti miestelyje. Visos varžybos trunka nuo 9 iki 16 val., tačiau pasiruošimas prasideda jau penktadienį, o keliai, kuriais važiuos dviratininkai uždaromi ankstų šeštadienio rytą.

„Visų aplinkinių kaimų žmonės turi kitus išvažiavimus, reikėtų gal tik vienoje vietoje padaryti reguliuojamą pravažiavimą per trasą“, – patikino seniūnijos kelius žinantis M. Dilys. Užtvertas kelias būtų bene vienintelis nepatogumas gyventojams.

Daug daugiau iš varžybų Girdžiai turėtų naudos. Pasak D. Kinderio, tai būtų itin aukštos kokybės sporto renginys, kurį nušviečia didžioji dalis respublikos žiniasklaidos, vyksta tiesioginė DELFI transliacija, varžybos filmuojamos dronu, fotografuoja profesionalus fotografas, renginio dalyviai socialinius tinklus užverčia nuotraukomis ir atsiliepimais iš varžybų vietos. „Galima statyti fotosieneles su Girdžių ir Jurbarko pavadinimu. Taip jie mirgės visą savaitgalį visuose socialiniuose tinkluose“, – tikino organizatorius.

Vienas svarbiausių varžybų organizatorių tikslų – padėti atrasti nežinomas Lietuvos vietoves. „Į varžybas sportininkus atlydi šeimos, ir kol jie varžosi, apžiūri apylinkes, ieško pramogų. Todėl turite dar iki renginio išreklamuoti visas lankytinas vietas. Dažnai į tas vietas, kur vyksta varžybos, dalyviai sugrįžta, nes nori daugiau apžiūrėti“, – patirtimi dalijosi D. Kinderis.

Daug dalyvių varžybų vietovėje apsigyvena iš anksto, todėl proga užsidirbti atsiranda apgyvendinimo, maitinimo paslaugų teikėjams, verslininkams, siūlantiems pramogas. Sutvarkoma miestelio infrastruktūra, pataisomi keliai, pagražinama aplinka – visa tai lieka ir po varžybų. Organizatorių paskaičiavimu, varžybų dalyviai rajone palieka apie 30 tūkst. Eur. Į varžybų organizavimą įtraukiami vietiniai savanoriai. „Per vieną akciją susipažinau su šešiais vaikinais iš Vadžgirio. Būtinai norėčiau juos įtraukti į varžybų organizavimą. O toliau jie galėtų talkinti ir kituose etapuose ar net tapti samdomais darbuotojais“, – sakė D. Kinderis.

Prašo prisidėti

Kad toks renginys įvyktų Girdžiuose ir galbūt taptų tradiciniu, reikia ir savivaldybės prisidėjimo. Pasak organizatorių, savivaldybių prašoma prisidėti 3,5–5 tūkst. Eur. Skaičiuojant, kiek iš jo gali uždirbti rajono gyventojai, tai nedidelė suma.

Meras Skirmantas Mockevičius patikino, kad toks renginys Girdžiuose galėtų įvykti, ir atsakymą sakė pateiksiantis per savaitę. Jei savivaldybė varžybų rengimui pritars, apie tai bus paskelbta jau rugsėjo 1-ąją Druskininkuose. Paskutiniame sezono etape visada skelbiamas kitų metų varžybų grafikas ir etapų vietovės. „Girdžiai turi galimybę tapti mažiausia vietove, kurioje rengiama Triatlono taurė, ir tapti žinomais visoje Lietuvoje“, – tikino D. Kinderis.

Jau rugsėjį į Girdžius atvyktų rengėjų komanda, kuri išmatuotų galimas trasas, parengtų tikslų jų žemėlapį. Visus metus, iki kito sportinio sezono, Girdžių etapas, kaip ir kiti šeši, būtų reklamuojamas. „Jūs galite pateikti savo pasiūlymus, kaip tą daryti, parengti vadovą atvykstantiems į šį kraštą. Girdžių vardas tikrai taps žinomas“, – sakė D. Kinderis. Triatlono varžybos Girdžiuose įvyktų birželio 15 d.

Triatlono taurės rengėjai laukia savivaldybės sprendimo ir tikisi, kad jis bus teigiamas.

Jūratė Stanaitienė« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook