Už rezultatus – padėkos ir premijos

Už rezultatus – padėkos ir premijos (0)

2018-11-08

Lapkričio 8 d. į Jurbarko r. savivaldybę sukviestiems aukštus rezultatus pasiekusiems sportininkams ir jų treneriams buvo įteikti padėkos raštai, o jų sąskaitas papildė piniginės premijos. Šiemet tai jau trečias sportininkų pagerbimas, o premijoms išdalyti 2122 Eur.

Nauja praktika

Paskatinti sportininkus ir jų trenerius piniginėmis premijomis nuspręsta tik šiemet – sausio mėnesį savivaldybės taryba patvirtino Jurbarko r. savivaldybės sportininkų ir trenerių skatinimo premijomis už aukštą meistriškumą tvarkos aprašą. Savivaldybės biudžete šioms reikmėms numatyta 12 tūkst. Eur. Išnaudota jau pusė šios sumos.

Sportininkų rezultatai įvertinami kas ketvirtį. „Dar liko vienas ketvirtis, ir tikrai sulauksime paraiškų premijoms gauti. Metų pabaigoje būna daug svarbių varžybų, tad ir premijos pasiekus aukštų rezultatų, ko gero, bus didesnės. Manome, kad ir kitais metais sportininkų apdovanojimams bus skirta panaši suma“, – sakė savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė Odeta Vaitiekūnaitė.

Sportininkams padėkos raštus teikęs ir rankas spaudęs savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius sakė, kad toks viešas pagerbimas ir žinios apie tai paskleidimas gali paskatinti ir kitus jaunuolius siekti sportinių rezultatų.

Būrys nugalėtojų

Padėkos raštais ir piniginėmis premijomis apdovanoti Jurbarko r. kūno kultūros ir sporto centro treneriai: Artūras Enčeris – už Lietuvos kiokushin karatė jaunučių čempionate auklėtinės pasiektą aukštą rezultatą, Rimantas Slavikas – už treniruojamų merginų pasiekimus Lietuvos moterų sunkiosios atletikos čempionate, Jurbarko orientavimosi sporto klubo „Karšuva“ treneris Audrius Tirlikas gavo padėką už dukros ir auklėtinės Gabrielės pasiekimą Lietuvos orientavimosi sporto čempionato ilgojoje trasoje.

Įvertinimo sulaukė treneris Vytautas Juozas Jokūbaitis – už sportininkų pasiektus aukštus rezultatus Lietuvos mokinių jaunių sambo pirmenybėse. Ilgametis Kūno kultūros ir sporto centro sambo treneris V. J. Jokūbaitis šiuo metu jaunuolius treniruoja individualiai, centre nebedirba. Pagerbta Violeta Kokarskaja – už lengvaatlečio Tomo Sabašinsko Lietuvos jaunimo pirmenybėse užimtą pirmąją vietą. Tomas šiuo metu nesportuoja, tačiau jo pasiekimas neliko neįvertintas.

Didžiausių pagyrimų ir pagarbos verti patys sportininkai: Jurbarko r. kūno kultūros ir sporto centro atstovai Radvilė Bendžiūtė, Lietuvos kiokushin karatė jaunučių čempionate iškovojusi II vietą, klausutiškės Paulina Streleckaitė, įvertinta už Lietuvos moterų sunkiosios atletikos čempionate iškovotą I vietą ir tame pačiame čempionate III vietas užėmusios Gabrielė Bubliauskaitė, Gabrielė Mickutė ir Lauryna Petrauskaitė.

Apdovanotos ir Jurbarko orientavimosi sporto klubo „Karšuva“ sportininkės Gabrielė Tirlikaitė – už Lietuvos orientavimosi sporto čempionato ilgojoje trasoje iškovotą II vietą ir jos mama Rūta Tirlikienė – toje pat trasoje iškovojusi I vietą.

Padėkas ir piniginius apdovanojimus gavo V. J. Jokūbaičio treniruoti sambo sporto šakos sportininkai Augustas Šlyteris, Lietuvos mokinių jaunių sambo pirmenybėse iškovojęs II vietą, ir Ernestas Sabaliauskas, likęs trečias.

Gyvenimo būdas

A. Šlyteriui skirtą apdovanojimą atsiėmė jo mama Vaida, nes Augustas mokosi Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazijoje ir garsina šios mokyklos vardą. „Apie Augustą dabar rašo Panevėžio laikraščiai, tačiau jie net nepamini, kad sambo pagrindus sūnus gavo Jurbarke. Į treniruotes Augustas nuėjo 2-oje klasėje su draugu. Aš net nenorėjau leisti – siūliau rinktis šokius ar chorą. Bet sūnus norėjo sportuoti ir jam sekėsi. Esu labai dėkinga treneriui Vytautui, kuris labai moka su savo auklėtiniais elgtis ir motyvuoti“, – sakė V. Šlyterienė.

Moteris pasakojo, kad Panevėžyje Augustas labai daug treniruojasi, dalyvauja varžybose. Be jo, šioje mokykloje mokosi dar du jurbarkiečiai.

Geriausių rezultatų pasiekia sportininkai, kuriuos šeima palaiko, skatina, o tėvai tampa aktyvaus gyvenimo pavyzdžiu. Tirlikų šeimoje profesionaliai sportuoja visi. Audrius Tirlikas orientacinį sportą pamėgo dar 5 klasėje. Rūta, tėvams skatinant, išbandė ne vieną sporto šaką. „Esam dėkingi savo tėvams, kad davė mums laisvę išbandyti kokias norime sporto šakas, bet neleido nieko neveikti. Ir mes savo vaikus mokėme to paties. Jie nuo mažes keliaudavo kartu su mumis į varžybas, todėl sportuoti pradėjo natūraliai“, – sakė R. Tirlikienė, savo amžiaus grupėje orientaciniame bėgime skinanti pergales.

Nuo mamos ir tėčio neatsiliekanti, o dažnai jau ir lenkianti, G. Tirlikaitė tikina, kad geri rezultatai atveria kelius į užsienyje vykstančias varžybas, kuriose užmezgė daug pažinčių, susirado draugų. Gerų rezultatų orientaciniame sporte pasiekė ir vyresnysis merginos brolis Martynas.

Tą pačią sporto šaką – kiokushin karatė renkasi ir apdovanojimą gavusi R. Bendžiūtė su mama Egle. Radvilė netrukus su Lietuvos rinktine vyks į Europos čempionatą. „Kai pasieki rezultatą, smagu. Yra dėl ko dirbti“, – įsitikinusi Radvilė.

R. Bendžiūtė sportuoja nuo pirmos klasės jau 10 metų, todėl ir rezultatai – ypač geri. „Dabar vaikai kitokie nei prieš dešimtmetį. Juos įtraukia šiuolaikinės technologijos, jie nenori sportuoti. Net nepabandę sako, kad jiems neįdomu. Tėvai turėtų daryti daugiau įtakos“, – mano treneris A. Enčeris.

Sprendžia patys

Kai kada tėvų palaikymo neužtenka, kad nugalėtum save. Įvertinimo sulaukęs E. Sabaliauskas sakė, kad nuo sporto šiek tiek nutolo, nes labai sunku nugalėti psichologinę baimę prieš varžybas. „Mano svorio kategorijoje dažnai tenka stipresni, vyresni varžovai. Todėl kovoti visada buvo sunku. Jau buvau nugalėjęs savo baimę, bet dabar vėl teks su savimi padirbėti. Reikia labiau susiimti. Sportas padeda grūdinti valią“, – atviravo sportininkas.

Apie itin svarbų trenerio vaidmenį kalbėjo sportininkės iš Klausučių. „Mes norim sportuoti visų pirma dėl savęs. Taip pat ir dėl trenerio, nes jis mums labai daug duoda“, – sakė G. Bubliauskaitė. Mergina tikina, kad sunkiosios atletikos pasirinkimui nepritaria net tėtis, tačiau tai jos nuo noro lankyti treniruotes nesulaiko.

„Viskam užtenka laiko – ir pamokoms, ir draugams, ir sportui. Juk treniruotė trunka tik valandą – tikrai galima rasti laiko. Jei treniruotes praleidi, nebūna ir rezultatų. O tada – gailiesi“, – sakė pirmą vietą čempionate užėmusi P. Streleckaitė.

Treneris R. Slavikas džiaugiasi darbščių ir talentingų auklėtinių pasiekimais: „Anksčiau ir aš skeptiškai žiūrėjau į moterų sunkiąją atletiką, bet supratau, kad ji nieko blogo nedaro. Šitos merginos – aktyvios, jos žaidžia ir krepšinį, stalo tenisą, badmintoną.“ Treneris neslėpė, kad kasdien merginoms primena, jog viskas vyksta pirmiausia galvoje ir, jei nori kažko pasiekti, teks dirbti. „Visos merginos gyvena čia pat, joms nereikia važinėti į treniruotes. Kartais, jei kuri patingi, užsuku į namus ir atsivedu į treniruotę. Taip ir vedu už rankos į pergales“, – sakė R. Slavikas.

Pergalių kokteilis – beveik aiškus: palaikantys tėvai, atsidavęs ir reiklus treneris ir didžiulis noras sportuoti, siekti pergalių. O pergalės sporte veda prie pergalių gyvenime – užgrūdintas charakteris ir valia padeda įveikti sunkumus ne tik sporto aikštelėje, bet ir kasdienos startuose ir finišuose.

Jūratė Stanaiteinė« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook