V.Razumnovas: „Kuklus nebūsiu ir galiu pasakyti drąsiai, jog t...

V.Razumnovas: „Kuklus nebūsiu ir galiu pasakyti drąsiai, jog tikslas tik vienas - laimėti“ (0)

2018-11-29

Praėjusius du sezonus Regionų krepšinio lygos (RKL) B diviziono dugne buvusi „Jurbarko“ ekipa šiemet  parodė visiškai kitą savo veidą ir po šešių turų yra vienintelė komanda dar nepatyrusi pralaimėjimo kartėlio.

Apie tai, kas lėmė tokią netikėtą sėkmę, kas padeda išsilaikyti klubui ir kokios yra komandos ambicijos šiame sezone pakalbinome „Jurbarko“ ekipos vadovą Vladislovą Razumnovą.

- Kas lėmė tokį sėkmingą sezono startą parankūs varžovai ar gera jūsų komandos sudėtis?

Nesu tikras nei dėl vieno, nei dėl kito. Bet matyt ne dėl varžovų, nes turėjome kelias sunkias rungtynes ir niekad nelaimėjome didele persvara. Labai padeda tai, kad kolektyvas vieningas yra. Turime tiek vietinių krepšininkų, tiek „legionierių“ iš Kauno.

- Sužaidėt jau šešerias rungtynes, pamatėte didžiąją dalį varžovų, tad kokie lūkesčiai šiame sezone?

Kuklus nebūsiu – šiame sezone sukaupėme daug energijos, stipriai dirbame ties marketingu ir galiu pasakyti drąsiai, jog tikslas tik vienas – laimėti.  

Gera pradžia suteikia optimizmo, tačiau kaip viskas pavyks – pamatysime tik pavasarį. Kamuolys apvalus, tad komandai dar reikės daug ką įrodyti.

Mūsų biudžetas vienas mažiausių lygoje, tačiau stengsimės iš paskutiniųjų ir sieksime būti savotišku „Žalgiriu“ RKL pirmenybėse, klubu, kuris su minimaliu rezultatu pasiekė maksimalų rezultatą.

- Ar esate patenkinti komandos komplektacija?

Iš tikrųjų taip. Komplektuodami komandą stengėmės žiūrėti ne tik į individualius krepšininkų sugebėjimus, bet ir į jų charakterius. Pagal tai, kokį vaizdą matau dabar, panašu, jog mums pavyko sulipdyti tikrai šaunų kolektyvą.

Klubo vadovybė pati daug laiko investuoja į komandinės dvasios kūrimą ir užklasinę veiklą. Stengiamės organizuoti bendrus pasisėdėjimus, daug bendraujame su krepšininkais, norėdami tinkamai išaiškinti jų rolę komandoje.

Visa tai sukuria puikų mikroklimatą, kuris yra viena svarbiausių priežasčių siekiant pergalių.

- Kokia klubo vizija - siekti aukštumų RKL ar auginti vietinius talentus?

Praėjusiame sezone žaidė tik vietiniai krepšininkai, o tai nedavė rezultato, nes komanda buvo turnyro rikiuotės dugne.

Įdomi situacija rajone – turime nemažai jurbarkiečių, kurie atitinka RKL lygį ir galėtų žaisti, tačiau nėra norinčių tą daryti.

Tiesa, Jurbarko sporto centre auga nauja karta, tačiau ji dar gerokai per jauna yra, kad galėtų žaisti šiame lygyje. Talentus auginti norime, nes visuomet malonu, kuomet komandos garbę gina vietiniai krepšininkai, tačiau čia jau daug kas priklauso nuo jaunimo motyvacijos.

Kalbant apie ilgalaikę viziją viskas remiasi į finansus. Mieste yra keli entuziastai, kurie pradėjo RKL reikalą ir užvirė šią košę. Vis tik, tačiau klubas neturi tokio rėmėjo, kuris garantuotų stiprų bei stabilų užnugarį, todėl taip ir gaunasi, kad nėra stabilumo.

Apmaudu, kuomet gerokai mažesni miestai sugeba surinkti biudžetą ir rodyti konkurencingą kovą, net NKL čempionate, o mes taip ir trypčiojame vienoje vietoje.

Apskritai nors Jurbarkas nėra toks mažas miestas, tačiau jis niekada neturėjo aukštesnio lygio komandos, tad norisi tą tendenciją pakeisti ir surinkti tokį kolektyvą, kuris  taptų pavyzdžiu visiems.

Norisi sukurti tokią komandą, kuriai krepšininkams nebūtų gaila savo laiko skirti ir kad vietiniai norėtų čia žaisti bei garsinti savo miesto komandą.

Tikimės, kad įdėtas darbas atsipirks ir kad šiame sezone sugebėsime parodyti neblogą rezultatą. Kitu atveju būtų labai apmaudu, nes jei vėl nepavyktų nieko pasiekti, klubas gali vėl išnykti iš Lietuvos krepšinio žemėlapio.

- Kokia situacija Jurbarke su jaunaisiais talentais?

Iš esmės situacija smarkiai gerėja – pastaruoju metu viskas pasikeitė, seni treneriai užleido vietas jauniems. Gaila tik tiek, jog dabartiniai vienuoliktokai-dvyliktokai netempia net B diviziono lygio, o ar bus ryškesnių talentų tarp dar jaunesnių – kol kas sunku pasakyti.

- Kas labiausiai prisideda prie komandos gyvavimo?

Daugiausia prisideda keli vietiniai verslininkai, tačiau pagrindinis mecenatas yra miesto savivaldybė, dėl to ir vadinamės Jurbarko „Jurbarkas“.

Norėtųsi turėti rėmėją, kuriam galėtumėm parduoti komandos pavadinimą, tačiau kol kas nė iš tolo nėra bent panašių variantų.

Šio sezono tikslas - atkreipti vietinių verslininkų ir valdininkų dėmesį į Jurbarko krepšinį, siekiant, kad artimiausiais komanda neišnyktų iš Lietuvos krepšinio žemėlapio.

Tikiu, kad mums pavyks tą padaryti ir situacija pakryps į gerąją pusę, tačiau kaip jau minėjau, kad „Jurbarko“ ekipos laukia dar labai tolimas kelias ir aiškesnę situaciją apie klubo progresą matysime tik pavasarį.

- Ar RKL pirmenybėse turite principinių varžovų?

Anksčiau būdavo įdomesnė kova su aplinkiniais miestais dėl pripažinimo ar prestižo, bet pastaruoju metu tiek su Šakiais, tiek su Raseiniais labai puikiai sutariame.

Su kolegomis stengiamės palaikyti gerus santykius ir kiek įmanoma padėti vieni kitiems.  Labai džiaugiamės, kad sportinį pykti galime perkelti į krepšinio aikštelę, o ne į nereikalingas aistras šalia jos.

Dabar visi sportuoja ir yra labai laimingi, kad apskritai turi progą dalyvauti RKL pirmenybėse.« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook