Varžybose – rekordinis dalyvių skaičius

Varžybose – rekordinis dalyvių skaičius (0)

2018-10-26

Šeštadienį Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos sporto salėje vyko „Panteros“ klubo surengtos mišrių kovos menų (MMA) varžybos Atviras ringas Pantera „Žalgirio Taurė“, sutraukusios rekordinį būrį dalyvių iš Lietuvos ir užsienio.

Varžybose dalyvavo 175 dalyviai iš 18 sporto klubų. Į Jurbarką sportininkai atvyko iš Vilniaus, Kauno, Jonavos, Klaipėdos, Šiaulių, Tauragės, Pakruojo, Raseinių, Šakių. Į ringą kopė ir svečiai iš užsienio – Baltarusijos ir Indijos.

Varžybų organizatorius – sporto klubo „Pantera“ treneris ir Lietuvos MMA federacijos prezidentas Mindaugas Smirnovas pasidžiaugė, kad Jurbarke rengiamos varžybos tampa vis populiaresnės ne tik tarp sportininkų, bet ir žiūrovų. „Galima drąsiai teigti, kad MMA kovų menas yra įdomus ne tik sportininkams. Gražios ir kovingos dvikovos pritraukia vis daugiau kovos menais besidominčių žiūrovų“, – sako M. Smirnovas.

Vaikai, jaunimas ir suaugusieji kovojo dviejuose MMA narvuose pagal MMA C lygio – mėgėjų ir kikbokso (K1) taisykles. Dalyviai buvo suskirstyti į kategorijas pagal amžių ir svorį. Sportininkai dėl pergalės kovojo po du raundus po 4 min. su 1 min. pertrauka tarp jų. Vaikai iki 14 m. kovojo tik po vieną raundą, o nesulaukusiems dešimties buvo draudžiama smūgiuoti į veidą. Surengtos ir merginų kovos.

Kovoms teisėjavo Lietuvos MMA federacijos patvirtinta teisėjų kolegija: vyr. teisėjas Tadas Rimkevičius, teisėjai Vytautas Smirnovas, Rytis Kveselys, Ernestas Varankevičius, Raimondas Zeniauskas, Augustas Šalkauskas, Simas Garbenis ir Matas Vaicekauskas. Nugalėtojai apdovanoti medaliais ir diplomais, apdovanojimus ir taures įsteigė ir varžybų partneris Lietuvos sporto draugija „Žalgiris“. Varžybas rėmė ir Jurbarko r. savivaldybė.

Sportininkų pergalės rinko taškus klubams, kuriems jie atstovavo – už pirmą vietą skirti 3 taškai, už antrą – 2, o už trečią – 1 taškas. Susumavus visus rezultatus pagrindinė „Žalgirio taurė“ atiteko šeimininkams – sporto klubui „Pantera“, surinkusiam 38 taškus. Antroji vieta atiteko 29 taškus pelniusiam Šakių sporto klubui „Ošimas“, o trečioji – Vilniaus ,,Valetudo MMA akademija“, kurios auklėtiniai sukaupė 27 taškų bagažą.

Jurbarkiečiai pergales skynė įvairiose MMA kovų amžiaus grupėse. Pergales šventė jauniausi, iki 10 metų, sportininkai: devynmetis Arminas Tėvainis ir aštuonmetis Arijus Lužeckas, dešimtmetis Kajus Pažereckas iškovojo antrą vietą. Pirma vieta džiaugėsi dvylikametis Justas Vyturys, o antra – trylikametis Edvinas Kvieska, trečias liko trylikametis Kornelijus Bruno. Antras vietas savo svorio kategorijoje užėmė ir penkiolikmetis Dovydas Cikanas bei trylikametis Pavelas Majauskas, keturiolikmetis Deivydas Gurklys šįkart ant pakylos nelipo – liko ketvirtas.

Vyresnieji sportininkai taip pat demonstravo puikius kovų įgūdžius: šešiolikmetis Aidas Veryga užėmė antrą vietą, penkiolikmetis Nerijus Brazys liko penktas, Benas Vaškevičius – septintas. Šįkart iki pirmos vietos šiek tiek pritrūko vienam geriausių „Panteros“ kovotojų Milanui Majauskui. Jis liko antras. Tokią pat vietą užėmė ir aštuoniolikmetis Vidmantas Grigonis.

Kikbokso varžybose jurbarkiečiams sekėsi prasčiau – čia antrą vietą pelnė tik septyniolikmetis M. Majauskas.

Sportininkams, treneriams ir žiūrovams prireikė kantrybės, nes varžybos dėl gausaus dalyvių skaičiaus užsitęsė iki vakaro, tačiau jos buvo puikus pasiruošimas artėjančiam Lietuvos MMA čempionatui, kuris įvyks gruodžio 15 d.

Jūratė STANAITIENĖ« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook