Balsavimas

Ar rajone turėtų nelikti paminklų sovietiniams okupantams ir kolaborantams?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

„Velniai“ iškovojo sidabro medalius

„Velniai“ iškovojo sidabro medalius (1)

2018-01-31

Jurbarkiečių komanda „Velniai“ žaidžia netradicinio sporto – lėkščiasvydžio čempionatuose, o vienas šio žaidimo pradininkų Lietuvoje – komandos vadovas Saulius Lukonas (stovi viduryje).

Sausio 21 d. Vilniuje vykusiame Lietuvos uždarų patalpų lėkščiasvydžio (fresbee ultimate) čempionate (LUČi) Jurbarko komanda „Velniai“ iškovojo antrąją vietą ir pasipuošė sidabro medaliais. Netradicinio sporto pasaulyje jurbarkiečių komanda – kietas riešutėlis varžovams. 

Sporto klubo „Velniai“ prezidentas ir to paties pavadinimo komandos lyderis – trisdešimt aštuonerių jurbarkietis, dabar gyvenantis ir dirbantis kūno kultūros mokytoju Klaipėdoje, Saulius Lukonas pasiekta pergale labai džiaugiasi. „Finale žaidėme penkiese – tiek, kiek žaidėjų būna aikštelėje, neturėjome keitimo, todėl ir antroji vieta mums yra didelis pasiekimas“, – sako jis.

Sidabro medaliais pasipuošė „Velnių“ komandos žaidėjai Donatas Danielius, Martynas Misevičius, Paulius Zareckas, Ramūnas Danupas ir komandos vadovas S. Lukonas.

Iš viso „Velnių“ komandoje žaidžia 12 įvairaus amžiaus jurbarkiečių – nuo gimnazistų iki suaugusių vyrų, gyvenančių įvairiuose Lietuvos vietose.

Komanda bendroms treniruotėms susirenka retai – dažniau susitinka varžybose.

Vieną svarbiausių lėkščiasvydžio sporto renginių –  Lietuvos uždarų patalpų čempionatą rengia Lietuvos skraidančio disko federacija. Čempionatas vyko trimis etapais – žaidėjai lapkritį susitiko Utenoje, gruodį – Jurbarke, o pagrindinės kovos vyko sostinėje.

„Čempionate yra dvi lygos – atviroji ir mišrioji, kurioje žaidžia ir vyrai, ir moterys. Mes moterų komandoje neturime, tad žaidėme lygoje, kurioje varžėsi vien vyrai“, – sakė S. Lukonas.

Čempionate dalyvavo šešios komandos, „Velniams“ teko sužaisti su visomis, vėliau pagal pasiektus rezultatus išsirikiavo atkrintamųjų varžybų varžovų eilė.

Pusfinalyje „Velniai“ susitiko su „Skraidančių dramblių“ komanda iš Kauno, kurią įveikė vos vieno taško skirtumu. Finale jurbarkiečių laukė daugkartiniai Lietuvos čempionai – Trakų Vokės „Vorai“. „Kadangi žaidėme penkiese, jėgos buvo nelygios. Pusę varžybų atsilaikėme, tačiau varžovai išplėšė pergalę. Džiaugiamės ir antrąja vieta, nes pamačiusios mūsų pajėgas kitos komandos mūsų favoritais nelaikė“, – juokiasi S. Lukonas.

Lietuvoje vykstančiuose čempionatuose jurbarkiečiai dalyvauja nuolat, ir sekasi jiems visai neblogai. Tik pernai čempionatą praleido, nes buvo traumuoti net keturi „Velnių“ žaidėjai, trūkusius kelio raiščius teko operuoti ir komandos vadovui. Jurbarko komanda kasmet varžosi ir Smiltynėje vykstančiame paplūdimio lėkščiasvydžio turnyre.

S. Lukonas Jurbarke kasmet rengia tarptautinį čempionatą „Ledinis diskas“, kuriame dalyvauja ir komandos iš Latvijos bei Estijos. Jau vasario 3 d. Jurbarko gimnazijos sporto salėje įvyksiančiame čempionate dalyvaus aštuonios komandos. Kovos tęsis nuo 9 val. ryto iki vakaro. „Tikimės gerai pasirodyti, nors pačių rengiamame turnyre dažniausiai užimame 3-4 vietą“, – sako sporto klubo prezidentas.

Kad Jurbarkas turi tokio dar gana egzotiško sporto komandą, lėmė vos ne atsitiktinumas. S. Lukonas – šio žaidimo vienas pradininkų ne tik Jurbarke, bet ir Lietuvoje. „Žaidžiu nuo 1999 m. Draugai įkalbėjo sudalyvauti lėkščiasvydžio varžybose Latvijoje. Sudomino. Vėliau į Lietuvą su šio žaidimo populiarinimo projektais atvažiavo švedai. Pradėjome dirbti drauge, vykau į seminarus, mokymus, pradėjome kurti komandas Lietuvoje“, – beveik dvidešimtmetę istoriją prisimena lėkščiasvydžio entuziastas.

Sporto akademijoje studijavęs S. Lukonas Jurbarko Naujamiesčio vidurinėje mokykloje subūrė lėkščiasvydžio komandą, kuri aktyviai sportavo pora metų ir pasiekė neblogų rezultatų. „Tada surinkome jaunimo rinktinę ir išsiuntėme į Pasaulio čempionatą, kuris vyko Rygoje. Komandoje žaidė ir mano brolis Tomas. Jis buvo išrinktas geriausiu žaidėju Baltijos šalyse. Jurbarkiečių komanda žaisdavo tarptautiniuose čempionatuose, kuriuose varžydavosi iki 36 komandų ir iškovodavo aukštas vietas“, – prisimena S. Lukonas. Ir dabar komandos „Velniai“ pagrindą sudaro tada suburtos mokyklinės komandos žaidėjai – tik jau suaugę, savo gyvenimus turintys vyrai.

S. Lukonas įsitikinęs, kad šį sportą reikia populiarinti. „Kol kas ši sporto šaka vis dar atrodo egzotiška, tačiau dedame dideles pastangas, kad būtų kitaip. Norime, kad lėkščiasvydis atsirastų moksleivių sporte. Kalbame su savivaldybėmis. Manau, kad šis sportas tik populiarės“, – sako S. Lukonas.

Jūratė Stanaitienė« AtgalVideo rekomendacijos:

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook