Vilniaus komandos garbę gynė jurbarkiečiai

Vilniaus komandos garbę gynė jurbarkiečiai (0)

2017-08-05

Liepos 22-23 d. vyko jau aštuntasis „Visaginas Cup“ tarptautinis vasaros futbolo mėgėjų turnyras. Trečiąją vietą turnyre užėmė Vilniaus futbolo klubas „Fortitudo“, kuriame iš vienuolikos žaidėjų, net dešimt – jurbarkiečiai.

Visagine vykusiame futbolo turnyre šiemet dalyvavo net 27 komandos iš įvairių Lietuvos miestų, taip pat svečiai iš Latvijos bei Baltarusijos.

Per dvi dienas buvo sužaistos 64 rungtynės. Pirmą dieną visos komandos žaidė grupėse rato sistema, iš viso buvo sužaistos 48 rungtynės. Į antros dienos kvalifikacinį etapą išėjo 16 pajėgiausių komandų. Rungtynės vyko 4 aikštelėse vienu metu. Pirmąją dieną komandoms teko sužaisti net po ketverias varžybas.

Kai FK „Fortitudo“ žaidžia Vilniuje, jo sudėtis būna kiek kitokia, tačiau dėl traumų ir suplanuotų vasaros kelionių į Visaginą galėjo važiuoti tik penki komandoje žaidžiantys jurbarkiečiai – Simonas Solovjovas, Ignas Kirsnys, Gabrielius Butkevičius, Mantas Samulevičius ir Lukas Samulevičius. Su jais keliauti į turnyrą ir kovoti už FK „Fortitudo“ sutiko dar penki Jurbarko gyventojai – Martynas Misevičius, Saimonas Burkšaitis, Mantas Murauskas, Dovydas Bendžius ir Laurynas Danielius. Pasak futbolininkų, šį kartą atstovavimas Vilniui liko tik popieriuje, o žaidėjai kovojo už savo mylimo miesto Jurbarko vardą.

Komandai būti vieningai ir palaikyti vienas kitą padėjo tai, kad žaidėjai pažįstami nuo vaikystės ir juos sieja emocinis ryšys. Tokioje atmosferoje greitai adaptavosi ir vienintelis komandos legionierius – nigerietis Emanuelis Šitas (Emmanuel Shitt), vadinamas tiesiog Many. „Fortitudo“ žaidėjai, vykdami į turnyrą sau jokių tikslų nekėlė, varžybas pradėjo neįsitempę, tai ir atnešė sėkmę.

Pirmąją dieną jurbarkiečiams teko žaisti ketverias rungtynes: pirmose varžybose FK „Fortitudo“ 2:1 įveikė FK TEC, vėliau 3:1 laimėjo prieš komandą „Hektors“, trečiąsias rungtynes teko žaisti su praėjusių metų turnyro nugalėtoja – komanda „Inter Via“, pasiektos lygiosios 1:1, o paskutiniuosius varžovus – FK „Tetukai“ sutriuškino net 5:0.

Futbolininkų pergalės džiaugsmą apkartino žinia, kad „Inter Via“ tiesiog sutriuškino FK TEC ir nugvelbė pirmąją vietą grupėje, tačiau tai ryžto kovoti nesumažino.

Aštunfinalyje „Fortitudo“ susitiko su futbolo klubu „Respublika“. Rungtynės buvo įtemptos, tačiau jurbarkiečiai išplėšė pergalę rezultatu 2:1. Ketvirtfinalyje laukė kova su „Pan Vėžys“ komanda, kurią nugalėjo tokiu pat rezultatu. Sėkmingai atžygiavę iki pusfinalio „Fortitudo“ futbolininkai jame turėjo pripažinti varžovų – latvių komandos „IK Luxberry“ pranašumą rezultatu 3:1.

Į kovą dėl trečiosios vietos komanda žengė susikaupusi, nors ir labai pavargusi. Priešininkas – komanda „Jaunimas“ iš Biržų. „Fortitudo“ iškovojo pergalę po baudinių serijos 4:2, nors po pagrindinio laiko rezultatas buvo 1:1.

Net trys jurbarkiečiai buvo nominuoti geriausių žaidėjų kategorijose: geriausio gynėjo – S. Solovjovas, geriausio puolėjo – I. Kirsnys ir naudingiausio žaidėjo – S. Burkšaitis. Komandos vartininkas G. Butkevičius pripažintas geriausiu turnyro vartininku.

„Fortitudo“ futbolininkų pergalė buvo pagardinta skambiu komandos šūkiu „Kas ten įvartį įgrūdo?“ , o jurbarkiečiai sau ir kitiems įrodė, kad ir mieste, kuriame futbolo situacija apgailėtina, gali išaugti puikūs žaidėjai.

Jūratė Stanaitienė« AtgalVideo rekomendacijos:

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook