Vytauto Didžiojo mokyklos mokiniai sportuos sveikiau

Vytauto Didžiojo mokyklos mokiniai sportuos sveikiau (0)

2018-06-06

Vaikų gynimo dieną moksleiviams simbolinę dovaną – atnaujintą sporto salę įteikė Vytauto Didžiojo pagrindinės mokyklos administracija ir Jurbarko r. savivaldybės vadovai. Pernai mokykla dalyvavo Švietimo įstaigų modernizavimo programoje ir gavo ilgai lauktą finansavimą iš Valstybės investicijų programos ir Jurbarko r. savivaldybės.

„Salė skirta mūsų vaikams, jų sveikatai stiprinti, todėl smagu, kad šią šventinę dieną galime ją atverti. Dar tvyro dažų kvapas, tad aktyviai ja naudotis pradėsime rudenį“, – sakė Vytauto Didžiojo pagrindinės mokyklos direktorius Viljamas Bakšys.

Mokyklos sporto salės, pagalbinių patalpų remonto darbai kainavo per 136 tūkst. eurų. 80 tūkst. Eur skyrė Švietimo ir mokslo ministerija, savivaldybė buvo įsipareigojusi prisidėti 50 proc. šios sumos. Tačiau sutvarkius sporto salę nuspręsta skirti pinigų ir persirengimo kambariams. Tam iš rajono biudžeto dar panaudota beveik 17 tūkst. Eur.

„Nuolat gaudavome įspėjimus iš Tauragės visuomenės sveikatos centro dėl netinkamų sąlygų sportui, dėl nepritaikytos salės dangos“, – prisimena mokyklos direktorius. Salė nebuvo tvarkyta nuo mokyklos pastatymo – 1995 m., kartais tik buvo perdažomos grindys.

Dar praėjusią vasarą mokyklos kolektyvas savo jėgomis išplėšė seną grindų dangą, išvežė statybines atliekas taip sutaupydami bene 20 tūkst. Eur projektui numatytų lėšų.

„Matėme didelį mokyklos bendruomenės norą ir pastangas tvarkytis, todėl bendromis jėgomis, taupydami gautas lėšas stengėmės padaryti kuo daugiau darbų“, – sakė Jurbarko r. savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius.

Remontas prasidėjo nuo stogo tvarkymo darbų, kuriuos atliko UAB „Statmax“. Stogas buvo apšiltintas, sutvarkyta lietaus nuvedimo sistema.

Vidaus patalpų apdailos darbų ėmėsi grindų dangų specialistai iš Alytaus – UAB „Grindalita“. Sporto salėje buvo įrengta visus reikalavimus atitinkanti speciali grindų danga – termoizoliacinėmis plokštėmis apšiltintas parketas. „Dabar mokiniai galės sportuoti sveikai. O tai yra svarbiausia“, – sakė S. Mockevičius.

Sporto salėje taip pat atlikti lubų apdailos darbai, sutvarkyta elektros instaliacija, sumontuotas naujas LED apšvietimas, pakeisti radiatoriai, įrengta ventiliacijos sistema. Reikalavimas uždengti radiatorius įvykdytas itin kūrybingai – jie uždengti estetiškomis medinėmis lentelėmis, taip įrengiant vietas atsisėsti.

Prasidėjus salės remontui imta ieškoti lėšų sutvarkyti persirengimo kambarius. „Buvo viena ankšta patalpa, padalyta į dvi dalis – berniukams ir mergaitėms, neveikiantys dušai. Labai apsidžiaugėme, kai savivaldybė skyrė lėšų ir šiai daliai sutvarkyti“, – sakė V. Bakšys. Dabar abiejose salės pusėse įrengtos persirengimo patalpos.

Įsibėgėjus negali sustoti. Ne viskam, ko mokyklos vadovai norėjo, galėjome skirti pinigų, tačiau būtiniems daiktams radome“, – sakė savivaldybės administracijos direktorė Vida Rekešienė. Įrangai įsigyti mokykla gavo dar 13,3 tūkst. Eur, už kuriuos bus perkamos spintelės persirengimo kambariams, šoninės krepšinio lentos, gimnastikos sienelės, grindų valymo mašina. „Danga paklota brangi, todėl negalima jos bet kaip valyti“, – įsitikinusi V. Rekešienė.

Pasak V. Bakšio, numatyti pirkiniai turėtų būti įsigyti birželį – jau deramasi su tiekėjais, vyksta prekių apžiūros. Rudenį salė moksleivius pasitiks visiškai įrengta. „Kol vyko remontas, mokiniai dažnai eidavo į paimsrį. Tos kelionės net užgrūdino – gripu šiemet sirgo palyginus nedaug mūsų vaikų. O sukūrus puikią aplinką sportui, jie taps dar stipresni ir sveikesni“, – šypsosi mokyklos direktorius.

Mokyklos sporto salė visada buvo pilna – dienomis joje sportuodavo mokiniai, popiet treniruodavosi Jurbarko kūno kultūros ir sporto centro auklėtiniai, vakarais salę nuomojosi suaugusieji. Po remonto ji taps dar patrauklesnė. Mokyklos vadovybė drauge su Švietimo, kultūros ir sporto skyriumi jau ruošia naujus salės nuomos įkainius, kuriuos teiks svarstyti savivaldybės tarybai. „Naudojantis patogumais, infrastruktūra, reikia už juos susimokėti. Tik įkainiai privalo būti pagrįsti skaičiavimais“, – mano meras S. Mockevičius.

Nors laisvu laiku salę bus galima nuomoti, ji pirmiausia skirta mokiniams. Vytauto Didžiojo pagrindinės mokyklos direktorius įsitikinęs, jog reikia dėti visas pastangas, kad mokykloje vaikams būtų patogu ir jauku. „Kažkada skaičiavome, kiek pinigų reikėtų mokyklai sutvarkyti. Išėjo milijonai. Tačiau viską galima padaryti einant mažais žingsneliais – pakeitėme langus, valgyklos stogą, dabar – salės ir sutvarkyta ji pati. Jau numatyta lėšų šildymo sistemai užbaigti“, – sako V. Bakšys. Jis pasidžiaugė ir vos prieš porą dienų mokyklą pasiekusiu nauju „VW Caddy“ automobiliu, kuris pakeitė iki šiol naudotą, kniedėmis sutvirtintą 1990 m. „Mazdą“.

„Mokykla niekada nebus tuščia, kol bus aktyvūs ir dirbantys žmonės. Todėl į jas investuojame. Nebus tuščia sporto salė, nebus tuščia ir tuoj mokyklos rūsyje įsikursianti šaudykla“, – įsitikinęs meras S. Mockevičius. Kad sportuojantiems nepritrūktų veiklos, savivaldybės vadovai mokyklai dovanojo maišą įvairių kamuolių.

Salės atidarymo proga pirmoms varžyboms susirinko krepšininkai. Savo jėgas išbandė Vytauto Didžiojo pagrindinės mokyklos komanda ir Naujamiesčio pagrindinės mokyklos ir Jurbarko gimnazijos rinktinė. Naujoji grindų danga sėkmę atnešė mokyklos šeimininkams, o po karštos kovos sportininkai gavo ledų.

Jūratė Stanaitienė« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook