Žiūrovų aistras kurstys kovos narve

Žiūrovų aistras kurstys kovos narve (1)

2017-11-27

Gruodžio 9 d. 17.30 val. Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos sporto salėje laukiami visi, neabejingi kovos menams. Čia vyks tarptautinis „MMA ir Jiu-Jitsu Fight´13“ turnyras, rengiamas „Panteros“ sporto klubo.

Tradicinis kovų turnyras įvyks jau tryliktą kartą. „Tokį turnyrą dažniausiai rengiame pora kartų per metus. Sportininkai kovoja dėl čempiono diržo, o žiūrovai pamato pačias gražiausias ir įdomiausias kovas“, – sako „Panteros“ treneris bei Lietuvos MMA ir džiudžitsu federacijos prezidentas Mindaugas Smirnovas.

Turnyras dažniausiai vyksta Jurbarke, bet keletą kartų buvo surengtas ir Raseiniuose bei „Karpynės“ pramogų komplekse.

Turnyre numatoma surengti 15 kovų. Jos vyks pagal MMA ir K1 taisykles, žada pasirodyti ir bokso atstovai. Mišriosios kovos meną demonstruos ir merginos – ringe susitiks sportininkės iš Klaipėdos ir Kauno. „Mūsų klube taip pat sportuoja merginų – penkios Raseiniuose, keturios Jurbarke, tačiau šį kartą jos turnyre nepasirodys“, – sako treneris M. Smirnovas.

Visos kovos vyks narve, bus kovojama pagal mėgėjų ir profesionalų taisykles. „Profesionalams leidžiama daugiau. Jie gali smūgiuoti į galvą ir varžovui gulint parteryje. Tokiose kovose susitinka vyresni ir labiau patyrę sportininkai“, – sako M. Smirnovas. Kad kovos vyktų pagal taisykles, užtikrins teisėjai iš Šakių, Kauno ir Klaipėdos.

Šakių, Marijampolės, Kauno, Vilniaus, Klaipėdos, į ringą eis nuolatiniai turnyro svečiai iš Latvijos, Rygos klubo „Sev Arch“ bei Kaliningrado, Rusijos Federacijos. Geriausius sportininkus kovoms ruošia ir M. Smirnovas. Klubo „Pantera“ kovotojai treniruojasi ne tik Jurbarke, bet ir Raseiniuose bei Vilkaviškyje.

Dėl Baltijos MMA čempiono diržo kovos „Panteros“ sportininkas iš Raseinių Neilas Strakšys. Jo priešininkas – latvis Georgy Vaivods. Abu sportininkai tituluoti: N. Strakšys yra Lietuvos MMA mėgėjų čempionas ir Latvijos pankrationo čempionas, o G. Vaivods yra Baltijos šalių pankrationo čempionas. „Laukia rimta kova. Sportininkai jau yra kovoję tarpusavyje, minimaliu skirtumu pergalę šventė Neilas. Ši kova latviui bus revanšinė“, – gražios kovos tikisi M. Smirnovas.

Kovingai nusiteikę turnyre pasirodysiantys jurbarkiečiai. Viena įdomiausių kovų turėtų vykti tarp po ilgos pertraukos į sportą sugrįžtančio jurbarkiečio Arnoldo Eizos ir didelę patirtį MMA kovose turinčio šakiečio Mariaus Bagdono. Arnoldas yra daugkartinis tarptautinių MMA turnyrų dalyvis ir nugalėtojas. Sportininkas dabar gyvena ir treniruojasi Vilniuje. A. Eizos varžovas yra Lietuvos MMA mėgėjų vicečempionas, vienas iš turnyro „King of the Cage“ nugalėtojų. Sportininkai kovos pagal profesionalų taisykles.

Jurbarkietis Mantas Icikevičius susikaus su Latvijos kovotoju Andrey Koroljov. Abu sportininkai dar jauni, tačiau pasižymi ryžtu kovoti iki pergalės, abu turi patirties tarptautinėse varžybose ir MMA čempionatuose. Mantas – 2016 m. moksleivių MMA mėgėjų čempionas.

Pagal K1 taisykles kovos Eimantas Sabataitis. Kikbokso čempionas susikaus su sportininku iš Kauno. Bokso kovoje savo įgūdžius pademonstruos Gražvydas Vedeckis, šiuo metu savanoriškai atliekantis privalomąją pradinę karo tarnybą Lietuvos kariuomenėje. Įspūdinga turėtų būti sunkiasvorių, per 100 kg sveriančių, jurbarkiečio Milano Cibulskio ir raseiniškio Andriaus Vasiliausko kova. Sportininkai susitiks profesionalioje MMA kovoje. Žiūrovų palaikymo reikia ir vieniems perspektyviausių „Panteros“ sportininkų Milanui Majauskui ir Deivydui Zambacevičiui.

„Į turnyrą verta ateiti ne tik palaikyti savų sportininkų, bet ir pasigrožėti kovų menais. Į Jurbarką atvažiuoja šiuo metu vienas lyderių Lietuvos bušido turnyruose – Ernestas Varankevičius. Aštuoniolikmetis sportininkas kovoja su žymiausiais Lietuvos kovotojais respublikiniuose turnyruose ir skina pergales“, – sako M. Smirnovas ir žada, kad žiūrovams nuobodu tikrai nebus.

Neišvengiamai kylančią įtampą išsklaidys ir aistras apmalšins žavi Sportas vakaro vedėja – fitneso trenerė, modelis Jolanta Leonavičiūtė, puikiai pažįstanti sportininkus, žinanti kovų taisykles.

Vyriškos kovos neįsivaizduojamos be ringo merginų, pristatančių sportininkus ir dovanojančių energingus šokius.

"Šviesos" inform.« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook