Balsavimas

Ar rajone turėtų nelikti paminklų sovietiniams okupantams ir kolaborantams?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Bendruomenės

Bendruomenės

Besiplečiantis bendruomenių ratas – daugiau lėšų miestui ir rajonui (0)

Kovo 4 d. Jurbarko kultūros centre nuošė bendruomenių sueiga. Prie tradicinio vietos veiklos grupės (VVG) „Nemunas“ ir kaimo bendruomenių renginio prisijungė tik pernai susikūrusi miesto vietos veiklos grupė (MVVG) „Jurbarkas“.

(Plačiau...)

Bendruomenių sąskrydyje teko statistų vaidmuo (0)

Lapkričio 28 d. Kėdainiuose vyko Lietuvos bendruomenių kultūrinė šventė-sąskrydis „Tai mes!“ – tarsi įžanga į 2016-uosius, kuriuos Seimas jau yra paskelbęs Bendruomenių metais. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei Žinių radijo organizuotame renginyje Jurbarko rajono delegacijai, kurioje buvo penkių kaimo bendruomenių atstovai, vadovavo vicemeras Saulius Lapėnas.

(Plačiau...)

Po plačiašakėmis liepomis susėdo visi kaimynai (4)

Ne vienas, ir ne du, ne vieni pas kitus, o visi Kalnėnai drauge susirinko – po senosiomis liepomis sustatė stalus, nutiesė baltomis staltiesėmis ir nukrovė vaišėmis. Kvietė muzikantus ir sulaukė svečių. Praėjusį šeštadienį kartu pavakaroti pirmą kartą susirinkusi Kalnėnų bendruomenė nustebo – kiek daug žmonių atėjo. Vadinasi, sumanymas geras ir žmonės pasiilgę bendravimo.

(Plačiau...)

Skirsnemunė: didinga praeitis (0)

Skirsnemunės ir jos apylinkių senoji istorija turi nemažai bendrų bruožų su kitų – Seredžiaus, Veliuonos ir Raudonės praeitimi. Skirsnemunė priklauso tam palyginti nedideliam skaičiui Lietuvos gyvenviečių, kurios anksčiausiai pradėtos minėti rašytiniuose istorijos šaltiniuose.

(Plačiau...)

Seredžius – šimtmečių istorija ir legendos (0)

Gyvenimas palei Nemuną visada buvo ypatingas. Persipynusi upės ir laiko tėkmė lėmė panemunės gyvenviečių būtį nuo pirmos čia įspaustos pėdos iki šių dienų. Krašto istorija visada buvo, yra ir bus svarbi, nes tik į ją atsispyrus galima eiti tolyn.
Seredžiaus ir Veliuonos, Raudonės ir Skirsnemunės tikroji vertė pajuntama nubraukus archyvų dulkes nuo šimtmečių knygos, į kurią  sugulę šį kraštą kūrusių, čia gyvenusių žmonių – paprastų ir labai iškilių – likimai. Dabartiniuose panemunės miesteliuose sprendėsi ne tik šio regiono, bet visos Lietuvos reikalai, galingieji ir įtakingieji čia valdovų antspaudais tvirtino didingus planus, svarbias sutartis.
Iš naujo į panemunės vietoves pažvelgusi istorikė, profesorė dr. Raimonda Ragauskienė priminė girdėtus ir atskleidė visai nežinomus įvykius, patvirtintus faktine medžiaga ir kartu apipintus gražiomis legendomis. Parengtas naujas „Istorinis panemunės vietovių aprašas“ atveria galimybę kraštą pažinti protu ir širdimi – sužinoti ir pajausti. Remdamiesi šiuo darbu šiandien verčiame senojo Seredžiaus istorijos puslapius.

(Plačiau...)

Senjorai pagerbė savo bendruomenės rašytoją (0)

Dideliuose kaimuose ir miesteliuose gyvena daug įvairių žmonių, ir jų pomėgiai ir poreikiai – skirtingi. Puiku, kai kiekvienas norintis gali surasti savo veiklos dirvą bendruomenėje, o ne tik tarp savo namų keturių sienų. Ypač tai svarbu, kai nugyventi metai lėtina žingsnius, bet ne norą bendrauti, kurti ir dalytis su kitais.

(Plačiau...)

Veliuoniškiai širdimis pajuto artėjančio advento ramybę (1)

Vėlyvo rudens tamsą veliuoniškiai skaidrina kūryba ir maloniu bendravimu. Lapkričio 22-ąją muziejininkė Angelė Orlovskytė ir Kultūros centro direktorė Irma Svetlauskienė miestelėnus pakvietė į priešadventinę popietę seniūnijos salėje, kur visą dieną veikė rankdarbių ir tautodailės kūrinių paroda–pardavimas.

(Plačiau...)

Mobilūs savanoriai aktyvina kaimo bendruomenių jaunimą (0)

Šiemet rajono seniūnijas vėl lanko savanoriai, pasiryžę savo laisvalaikį praleisti kartu su kaimo jaunimu ir pasirengę pasiūlyti jiems naujų įdomių užsiėmimų. Galimybę įdomiai praleisti laisvalaikį, susitikti ir bendrauti su naujais žmonėmis kaimo bendruomenių jaunimui suteikia teritorinio bendradarbiavimo projektas „Savanorių VVG „Nemunas“ bei VVG „Pagėgių kraštas“ teritorijose parengimas ir paslaugų kaimo jaunimui teikimas“.

(Plačiau...)

Kaimo bendruomenė perima uždarytų įstaigų funkcijas (0)

Kaimą gražiu Pilies pavadinimu žino daugelis. Kai praėjusią vasarą lankytojams buvo atidaryta Panemunės pilis, čia atvažiuoja ekskursantų ne tik iš Lietuvos. O Pilies I kaimo gyventojams – ne patys geriausi laikai: uždarius mokyklą padaugėjo bedarbių, o vieninteliu kultūros židiniu liko biblioteka. Bet jau kone dešimtmetį čia gyvuoja aktyvi bendruomenė, nudirbanti daug ne tik kultūrinių, bet ir socialinių darbų.

(Plačiau...)

Unikalų savo kraštą pristato Smalininkų šokėjai (0)

Klubas „Smalininkų Skalva“ šiais metais įgyvendino projektą „Smalininkų turistinio patrauklumo didinimas“. „Skalva“ yra jau keletą metų gyvuojantis šokių kolektyvas ir miestelio bendruomenėje turi ir savo vietą, ir savo veidą. Įgyvendinęs VVG „Nemunas“ teritorijos vietos plėtros 2009–2015 m. strategijos lėšomis finansuotą projektą kolektyvas pasipuošė naujais tautiniais kostiumais ir parengė programą, patraukliai pristatančią Smalininkus turistams.

(Plačiau...)

Istoriją gaivina senosios Veliuonos fotografijos (0)

Veliuonos krašto bendruomenės gavo didžiulę dovaną – Lietuvos valstybinis archyvas muziejui padovanojo 1630 kompiuterinėse laikmenose nuskenuotų senųjų fotografijų iš prieškario fotografo Antano Mickaus archyvų. Praėjusį šeštadienį Veliuonos krašto muziejuje susirinkę senieji miestelio gyventojai džiaugėsi didžiuliame ekrane žiūrėdami į savo tėvų, senelių, net prosenelių nuotraukas, juose atpažino save, aptarė atmintyje atgaivintus istorinius įvykius ir Veliuonos istoriją kūrusius žmones.

(Plačiau...)

Bendruomenė duoda kabliuką, meškerioti reikia pačiam (0)

Kaimų ir miestelių žmonės susibūrę į bendruomenes kuria ir įgyvendina projektus, puošiančius aplinką ir turtinančius laisvalaikį. Bet šįkart pasakojimas apie kitokią bendruomenę – apie žmones, kuriuos suvienijo paveldas.

(Plačiau...)

Dviejų šalių jaunimo dovana – žaidimų aikštelės kaimo vaikams (1)

Aštuonias dienas trukusi tarptautinė jaunimo stovykla, kurioje dirbo šešiolika jaunų lenkų ir tiek pat mūsų rajono bendruomenių jaunuolių, keturiems kaimams paliko neįkainojamą dovaną – vaikų žaidimo aikšteles. Viena jų įrengta prie Paskynų kaimo bendruomenės namų. Atsidėkodama darbštiems ir linksmiems stovyklautojams kaimo bendruomenė surengė aikštelės atidarymo šventę, kurioje ir lenkus, ir lietuvius apdalijo dovanomis ir padėkomis, pažadėjo, kad jie čia visada bus laukiami.

(Plačiau...)

Bendruomenės vienybę stiprina gražus kraštovaizdis (0)

Bendruomeninis-visuomeninis ekoturas „Vandens ženklais“ liepos mėnesį užsuko į Smalininkus.  Šio  ekologinio-socialinio kultūros projekto organizatoriai ir dalyviai ragina žmones išsaugoti švarią Lietuvą ir pristato Aplinkos ministerijos rengto kraštotvarkos projektų konkurso parodą.

(Plačiau...)

Imsrės upelio slėnyje verda aktyvus gyvenimas (0)

Miesto gyventojai gražiais vasaros vakarais vaikščiodami ar mindami dviračio pedalus Imsrės pakrantėse nutiestais takais retai beprisimena, kaip ši vieta atrodė prieš keletą metų. Tiesą sakant, tuomet jie negalėjo ir priartėti prie upelio per krūmynus, šiukšles ir kitokias neįveikiamas kliūtis. Kai kuriose vietose tik nuspėti galėjai, kad čia esama vandens tėkmės. Dabar upės slėnis tapo viena mėgiamiausių jurbarkiečių ir svečių aktyvaus laisvalaikio leidimo vietų.

(Plačiau...)

Veseliją prie dvaro šventė visa Veliuona (0)

Žmones labiausiai vienija tradicijos. Ir ne tik tos, kurias kuria dabarties bendruomenės, o jų patvarumą ir prasmę dar turi patikrinti laikas. Labiausiai vienija senosios, pasakojančios, kaip gyveno mūsų tėvai ir protėviai, kurių nepažindami tebūtume kaip medžiai be šaknų. Veliuoniškiams neįkainojamą lobį paliko Antanas ir Jonas Juškos, o jį atrasti padeda  tautosakininkų vardu besivadinanti gimnazija, šį pavasarį jau ketvirtą kartą sukvietusi visą bendruomenę į veliuoniečių lietuvių veselijos vaidinimą.

(Plačiau...)

Šimkaitiškiai augina patriotišką jaunuolyną (0)

Gegužės 18-ąją Šimkaičiuose prisimintas ir pagerbtas partizanų generolas Jonas Žemaitis ir visi, kovojusieji ir kritusieji už Lietuvos laisvę. Į iškilmingą minėjimą susirinko Lietuvos laisvės kovų dalyviai ir kiti, gyvai menantys tą legenda virtusį mūsų istorijos tarpsnį, kai Tėvynės laisvė buvo svarbiau už Dievo duotą gyvybę. Dalyvavo ir gražus būrys jaunimo, iš mažens mokomo mylėti Tėvynę ir gerbti tautos didvyrių atminimą.

(Plačiau...)

Raudoniškiai į verbą surišo savo bendruomenišką vienybę (0)

Gandrinių šventė Raudonės pagrindinėje mokykloje – viena smagiausių ir gražiausių. Visi jai ruošiasi, puošiasi, skuba pasidžiaugti ir pasižmonėti, ir parsinešti į namus šilumos, kurią parneša į gimtinę grįžtantys gandrai. Šiemet Gandrinės Raudonėje buvo ypač gražios, papuoštos dailės mokytojos Vilmos Urbštienės ir jos mokinių surišta didžiule verba.

(Plačiau...)

Turnyras subūrė krepšininkus ir kaimo bendruomenes (0)

Šeštadienį Klausučiuose baigėsi ketvirtasis Seredžiaus krašto krepšinio turnyras. Šiemet dėl Klausučių kredito unijos taurės kovojo dešimt komandų. Atkaklios kovos aikštelėje subūrė ne tik krepšiniui neabejingus kaimų gyventojus, bet ir savo komandas palaikančias Seredžiaus, Veliuonos, Raudonės, Kauno rajono Vilkijos ir Čekiškės seniūnijų kaimo bendruomenes.

(Plačiau...)

Tilžės aktas nutiesė kelią Mažajai Lietuvai į Didžiąją (0)

Lapkričio 30-ąją minima Tilžės akto diena – šis 1918 m. pasirašytas dokumentas turėjo svarbią reikšmę Mažosios Lietuvos prisijungimui prie Didžiosios Lietuvos. Tilžės akto diena paminėta ir Smalininkuose – Mažosios Lietuvos Jurbarko krašto kultūros centras ir Smalininkų miesto biblioteka surengė Jono Vanagaičio almanacho „Kovos keliais“ pristatymą.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook