Balsavimas

Ar rajone turėtų nelikti paminklų sovietiniams okupantams ir kolaborantams?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Bendruomenės

Bendruomenės

Dabartį kuria iniciatyvūs žmonės (II) (0)

Kitąmet sukaks 90 metų Klaipėdos sukilimui – 1923-iaisiais baigėsi septynis šimtmečius trukusi  etnokultūrinio regiono, vadinamo Mažąja Lietuva, izoliacija nuo Lietuvos. Kryžiuočių ordinas ir vokiečių valstybė paliko ženklų lietuviškame krašte. Kai kurie ir dabar matomi kraštovaizdyje ir senojoje architektūroje, o žmonių dvasioje įsirėžusias žymes pamatyti sunkiau, juolab kad ir vietinių gyventojų šiame krašte po Antrojo pasaulinio karo nebeliko.

(Plačiau...)

Senoji Karšuvos giria byloja girininkės lūpomis (0)

Medžiai gyvena ilgiau už žmogų, ir, jei tik mokėtų kalbėti, papasakotų įdomiausių istorijų iš tolimos praeities. Medžius prakalbina žmonės, ypač tie, kurie įsimylėję miškus ir savo gyvenimą jiems paskyrę. Jurbarko miškų urėdijos Kalvelių girininkė Irena Petrošienė Karšuvos girią pažįsta kaip savo namus ir pasakoja visiems, kas domisi Mažosios Lietuvos praeitimi ir dabartimi. Besidominčiųjų, pasak girininkės, randasi vis daugiau.

(Plačiau...)

Parama bendruomenei – dovana Veliuonos žmonėms (0)

Antradienį Veliuonoje gyvenantis danas Johnas Nilssonas bendruomenės pirmininkui Mindaugui Šlepševičiui įteikė automobilio „Volvo“ raktelius. Iš Danijos pargabentas automobilis skirtas vežti mirusiesiems, todėl dovanos vertę pajus kiekvienas savo artimuosius laidosiantis veliuoniškis.

(Plačiau...)

Bendruomenės namai – neįkainojama dovana kaimui (0)

Praėjusio šeštadienio vakarą Paskynuose (Šimkaičių seniūnija) nušvito kalėdinė eglutė. Visai tokia pat, kaip pernai ar užpernai, bet prie bendruomenės namų, kurių atidarymui visą vasarą ruošėsi paskyniškiai. Ilgai lauktos įkurtuvės tapo džiugia šventine dovana visiems kaimo žmonėms. 

(Plačiau...)

Tolimame Vosbutų kaime ryškiai žydi viltis (3)

Vosbutai – tolimas kaimas Seredžiaus seniūnijoje. Iki rajono centro tenka važiuoti daugiau kaip šešiasdešimt kilometrų – ir ne vien tik asfaltuotu keliu. Tačiau važinėti be reikalo kaimo žmogus neturi kada, o jei reikia – ne taip ir svarbu, kad važiuojant žvyrkeliu gerokai pakrato. Vosbutiškiai viliasi, kad ir į jų kaimą ateityje ves europinis kelias. Ir tai ne vienintelė jų svajonė – ne viena jau pražydusi ar pumpurą sukrovusi, nes tuščių vilčių šio kaimo žmonės nepuoselėja, bet patys stengiasi jas įgyvendinti.

(Plačiau...)

Saugomos senosios tradicijos lemia savitumą (0)

Kiekvienas kraštas įdomus ir savitas – žmonėmis, jų darbais, papročiais ir tradicijomis. Kad nesuvienodėtume kurdami modernų europietišką savo gyvenimą, svarbu žinoti ir kaip gyveno protėviai – kas puošė ir džiugino jų gyvenimus ir kokio sunkaus triūso dėka ant stalo ateidavo jų kasdienė duona. Kilnios misijos – saugoti savo krašto žmonių senosios buities ir darbų palikimą ir – svarbiausia – supažindinti su juo jaunąją kartą ėmėsi Seredžiaus Stasio Šimkaus pagrindinės mokyklos mokytojai, įtraukę į šią veiklą ir miestelio bendruomenę.

(Plačiau...)

Nauji bendruomenės namai džiugina ir įpareigoja (0)

Šimkaičių miestelio bendruomenė gyvena įkurtuvių nuotaikomis – lapkritį ji jau turės savo namus. Per aštuonerius veiklos metus sutelkusi žmones ir nemažai nuveikusi dėl visų gerovės miestelio bendruomenė dabar kelia sau naujus iššūkius, nes nauji namai įpareigoja imtis naujų darbų.

(Plačiau...)

Klubas „Aukštyn kojom” jaunimą moko verslo (0)

Anksti kėlęs ir anksti dirbti pradėjęs nesigailėsi. Tokios gyvenimo filosofijos laikosi šiemet Smalininkuose susibūręs jaunimo klubas „Aukštyn kojom” ir jo vadovas Mykolas Bialoglovis. Jautį už ragų griebęs Smalininkų jaunimas per trumpą laiką spėjo pajusti bendros veiklos rezultatus.

(Plačiau...)

Žindaičių bendruomenė stipri tradicijomis (6)

Gyvendamas kaime ar miestelyje nori nenori esi vietinės bendruomenės narys, nors tikrasis bendruomeniškumas atsiranda tik tada, kai žmones sieja šis tas daugiau, ne tik gyvenamoji vieta.

(Plačiau...)

Ant stichijų tako – Smalininkų vandens matavimo stotis (0)

Šiandien smalininkiečiai pradeda renginių ciklą, skirtą vandens matavimo stoties 200 metų jubiliejui. Smalininkų bendruomenės centro iniciatyva visi šiemet miestelyje vykstantys festivaliai, koncertai ir konferencijos atkreips dėmesį į planetos ekologinės pusiausvyros išsaugojimą.

(Plačiau...)

Pavidaujiškius subūrė noras bendrauti (0)

Pavidaujo kaimo bendruomenės fenomeno kol kas nesupranta nei bendruomeninės veiklos propaguotojai, nei valdininkai – dešimtmečius užmiršto kaimo žmonės staiga vieną po kitos ėmė reikšti iniciatyvas, keičiančias ne tik kaimo veidą, bet ir jų pačių gyvenimo būdą. O įdomiausia tai, kad visas iniciatyvas jie patys ir įgyvendina.

(Plačiau...)

Patirtis išmokė: akys bijo, rankos daro (0)

Septintus metus veikianti Jurbarko rajono bendruomenių sąjunga tapo kelrode žvaigžde kaimo bendruomenėms, patikėjusioms, kad norint gyventi kitaip, pirmiausia reikia keistis patiems. Apie tai, kas skatina žmones burtis ir kokią galią turi bendruomenių veiklai skirti pinigai, kalbėjomės su Jurbarko rajono bendruomenių sąjungos pirmininku Sigitu Vaitiekūnu.

(Plačiau...)

Pauliai išlaikė bendruomeniškumo egzaminą (0)

Vos daugiau kaip prieš metus susikūrusi Paulių bendruomenė šiuo metu yra viena aktyviausių Jurbarko rajone. Daugelis stebisi, kad dvi jaunos moterys sugebėjo ne tik išjudinti kaimo žmones, bet ir parengti bene 300 tūkst. Lt vertės projektą dešimtmetį nenaudojamam vaikų darželiui prikelti. Bet tai tik įrodo, kad neįmanomų dalykų nebūna.

(Plačiau...)

Geri pavyzdžiai užkrečia, patirtis – padrąsina (0)

Kovo 1 d. vietos veiklos grupė „Nemunas“ paskelbė trečiąjį kvietimą teikti projektus kaimo plėtros strategijai įgyvendinti. Nors kaimo bendruomenės, pernai įgyvendinusios pirmuosius programos Leader+ finansuotus projektus, dar tebegyvena įspūdžiais, jų  lyderiai jau generuoja naujas idėjas ir rengia dokumentus finansavimui gauti.

(Plačiau...)

Bendruomenė telkia žmones ir keičia kaimo veidą (0)

Kaimo bendruomenių sąjūdis įsibėgėjo, bendruomenės tapo realia jėga, pozityviai keičiančia kaimo žmonių gyvenimo kokybę. Mūsų rajone veikiančios 28 bendruomenės dirba tam, kad kaimas taptų patrauklus jaunam ir patogus nuo seno čia gyvenančiam žmogui. Metų pradžioje susirinkę į jau tradicija tapusią vakaronę bendruomenių aktyvistai pasidžiaugė realiais veiklos rezultatais, aptarė ateities darbus.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook