Bendruomenės

Bendruomenės

Pavidaujiškius subūrė noras bendrauti (0)

Pavidaujo kaimo bendruomenės fenomeno kol kas nesupranta nei bendruomeninės veiklos propaguotojai, nei valdininkai – dešimtmečius užmiršto kaimo žmonės staiga vieną po kitos ėmė reikšti iniciatyvas, keičiančias ne tik kaimo veidą, bet ir jų pačių gyvenimo būdą. O įdomiausia tai, kad visas iniciatyvas jie patys ir įgyvendina.

(Plačiau...)

Patirtis išmokė: akys bijo, rankos daro (0)

Septintus metus veikianti Jurbarko rajono bendruomenių sąjunga tapo kelrode žvaigžde kaimo bendruomenėms, patikėjusioms, kad norint gyventi kitaip, pirmiausia reikia keistis patiems. Apie tai, kas skatina žmones burtis ir kokią galią turi bendruomenių veiklai skirti pinigai, kalbėjomės su Jurbarko rajono bendruomenių sąjungos pirmininku Sigitu Vaitiekūnu.

(Plačiau...)

Pauliai išlaikė bendruomeniškumo egzaminą (0)

Vos daugiau kaip prieš metus susikūrusi Paulių bendruomenė šiuo metu yra viena aktyviausių Jurbarko rajone. Daugelis stebisi, kad dvi jaunos moterys sugebėjo ne tik išjudinti kaimo žmones, bet ir parengti bene 300 tūkst. Lt vertės projektą dešimtmetį nenaudojamam vaikų darželiui prikelti. Bet tai tik įrodo, kad neįmanomų dalykų nebūna.

(Plačiau...)

Geri pavyzdžiai užkrečia, patirtis – padrąsina (0)

Kovo 1 d. vietos veiklos grupė „Nemunas“ paskelbė trečiąjį kvietimą teikti projektus kaimo plėtros strategijai įgyvendinti. Nors kaimo bendruomenės, pernai įgyvendinusios pirmuosius programos Leader+ finansuotus projektus, dar tebegyvena įspūdžiais, jų  lyderiai jau generuoja naujas idėjas ir rengia dokumentus finansavimui gauti.

(Plačiau...)

Bendruomenė telkia žmones ir keičia kaimo veidą (0)

Kaimo bendruomenių sąjūdis įsibėgėjo, bendruomenės tapo realia jėga, pozityviai keičiančia kaimo žmonių gyvenimo kokybę. Mūsų rajone veikiančios 28 bendruomenės dirba tam, kad kaimas taptų patrauklus jaunam ir patogus nuo seno čia gyvenančiam žmogui. Metų pradžioje susirinkę į jau tradicija tapusią vakaronę bendruomenių aktyvistai pasidžiaugė realiais veiklos rezultatais, aptarė ateities darbus.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook