Balsavimas

Ar rajone turėtų nelikti paminklų sovietiniams okupantams ir kolaborantams?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Dviejų šalių jaunimo dovana – žaidimų aikštelės kaimo vaikams

Dviejų šalių jaunimo dovana – žaidimų aikštelės kaimo vaikams (1)

2013-08-10

Aštuonias dienas trukusi tarptautinė jaunimo stovykla, kurioje dirbo šešiolika jaunų lenkų ir tiek pat mūsų rajono bendruomenių jaunuolių, keturiems kaimams paliko neįkainojamą dovaną – vaikų žaidimo aikšteles. Viena jų įrengta prie Paskynų kaimo bendruomenės namų. Atsidėkodama darbštiems ir linksmiems stovyklautojams kaimo bendruomenė surengė aikštelės atidarymo šventę, kurioje ir lenkus, ir lietuvius apdalijo dovanomis ir padėkomis, pažadėjo, kad jie čia visada bus laukiami.

Paskynai – viena mažiausių rajono gyvenviečių. Per visą kaimą suskaičiuotum tik šimtą trobų, ir kone penktadalis jų – negyvenamos. Tačiau žmonės čia aktyvūs ir bendruomenę sukūrė pirmiausia tam, kad gyventų gražiau ir patogiau. Prieš dvejus metus už savo pinigus įsigiję nenaudojamą pieno supirkimo punktą su 24 arais žemės, sutvarkė aplinką ir netrukus pakvietė į įkurtuves. Nors dar trejus metus bendruomenė turės mokėti paskolą, kaimo žmonės dėl to nesirūpina – bendruomenės vadovai vieną po kito teikia projektus ir beveik visi jie gauna finansavimą. Jau šiemet pastate bus įrengta šildymo sistema, apšiltintos jo sienos, padidinta salė, planuojama netgi įrengti virtuvėlę – tam bendruomenė iš vietos veiklos grupės „Nemunas“ gaus 125 tūkst. Lt. Tačiau ir patys kaimo žmonės turės nemažai padirbėti, kad išsipildytų svajonė turėti jaukius ir šiltus namus.
Pavasarį tvarkydami aplinką paskyniškiai prie savo bendruomenės namų pasodino daugiau kaip 30 jau ūgtelėjusių eglaičių ir pradėjo svarstyti, kad abiejose pastato pusėse būtų galima įrengti sporto arba žaidimų aikšteles. Tarsi išgirdę paskyniškių pageidavimą balandį vietos veiklos grupės „Nemunas“ darbuotojai išplatino kvietimą kaimo bendruomenėms dalyvauti tarptautiniame jaunimo iniciatyvų projekte.
Projektus rengiantis Paskynų kaimo bendruomenės pirmininko pavaduotojas Vaidas Vaičiukynas tikino, kad nebuvo net minčių nedalyvauti tokiame svarbiame projekte. „Mums pasiūlė įrengti vaikų žaidimų aikštelę, todėl su džiaugsmu laukėme atvykstant stovyklautojų – ir jurbarkiečių, ir Lenkijos Tygel Daliny Bogu organizacijos atstovų“, – tikino V. Vaičiukynas.
Paskyniškiai, taip pat veliuoniečiai, Girdžių ir Viešvilės kaimo bendruomenės svečių sulaukė liepos pabaigoje ir, žinoma, pasistengė juos priimti pagal gražiausias lietuviškas tradicijas. Pasak Paskynų kaime dirbusiems stovyklautojams vadovavusio vietos veiklos grupės „Nemunas“ pirmininko Egidijaus Giedraičio, čia dirbęs jaunimas iškart pajuto, kad yra laukiami ir labai svarbūs šio kaimo žmonėms.
„Vos pradėję kloti aikštelei pamatus sulaukėme talkininkų, susirinko ir būriai nekantrių vaikų – visi iškart įsitikino, kad žaidimų aikštelė šiame kaime niekada nebus tuščia. Mūsų svečiai namo vakarais sugrįždavo tokios pakilios nuotaikos, kad kiti stovyklautojai niekaip nenuslėpdavo pavydo“, – per šventę sakė E. Giedraitis.
Stovyklautojai Paskynuose ne tik dirbo, bet ir smagiai leido laiką su šio kaimo jaunimu. Pakvietę kartu dviračiais nuvažiuoti prie generolo Jono Žemaičio bunkerio, svečiai netikėjo savo akimis – kartu panoro važiuoti kone dvi dešimtys paskyniškių. Kadangi ne visi turėjo dviračius, pasikinkė arklį ir sulipo į vežėčias – buvo dar smagiau, nei galėjo tikėtis. Išvyka baigėsi poilsiavietėje, kur iki vėlaus vakaro dviejų šalių jaunimas žaidė tinklinį ir angliškai kalbėjosi apie savo gyvenimą, pomėgius, lūkesčius.
Tokių draugystės vakarų šią vasarą Paskynuose buvo ne vienas, todėl aikštelės atidarymo šventėje skambėjo ne tik bendros dainos – medžių pavėsyje vyko tikri šokiai, sukosi tradicinių abiejų šalių žaidimų rateliai.
Atsidėkodami už nuoširdumą, „slaptam“ komandos nariui Laurynui lenkai padovanojo tradicinį savo šalies šakotį. Bendruomenės pirmininkui Algiui Dobilui Milena įteikė simbolinį vaikų žaidimų aikštelės raktą, pačios išdrožtą iš klojiniams naudotos medienos, bei pakvietė visus, kurie eis pro šią aikštelę ar žais joje, šypsotis ir prisiminti, kad ją statęs jaunimas Paskynams linki gražaus ir gero gyvenimo.
Ir lietuviai, ir lenkai išsivežė namo po gabalėlį juostelės, kurią perkirpti susirinko visa stovyklautojų komanda. Tokį patį saugos ir Paskynų kaimo bendruomenė. Jos pirmininkas A. Dobilas tikino, kad visi stovyklautojai čia bus mielai laukiami ir kvietė lenkus po metų ar kelerių būtinai sugrįžti.
Pasak E. Giedraičio, pirmą kartą Lietuvoje viešėjęs lenkų jaunimas smalsiai dairėsi į laukus, dirbančią techniką ir žmones, tačiau visi vieningai nutarė, kad mūsų kraštus sieja ne tik bendra istorija ir papročiai – esame labai panašūs ir savo gyvenimo būdu. Lenkų jaunimo vadovė Edita džiaugėsi, kad iki šiol mūsų kraštą pažinusi tik kaip turistė, šį kartą gyveno ne prabanga spindinčiame viešbutyje, o jaunimo bendrabutyje ir turėjo galimybę pažinti paprastus lietuvius, kurie jai paliko draugiškų ir šiltų žmonių įspūdį.
Paskyniškiai ne tik džiaugiasi naująją vaikų žaidimo aikštele, jie tikisi, kad kaimo jaunimas pats ją prižiūrės ir saugos, nes tai brangi ir labai vertinga naujųjų bičiulių dovana. Šiame kaime vaikų daug, o vasarą jų dar padaugėja, nes pasisvečiuoti pas senelius atvyksta anūkai, atostogauti sugrįžta studentai. „Vasarą mūsų kaimas pražysta – ir mums tai geriausias paskatinimas dirbti“, – neslėpė bendruomenės vadovai, laukiantys pranešimo apie dar vieno projekto finansavimą.
Paskyniškiai nutarė, kad seną, į šuns būdą panašų autobusų stotelės paviljoną būtina rekonstruoti taip, kad jame galėtų ir jaunimas susirinkti pavakaroti, ir autobuso laukiantys žmonės nuo vėjo ir lietaus pasislėpti. Prie stotelės suplanuota įrengti ir dar vieną poilsio zoną, kuri suteiks džiaugsmo čia gyvenantiems žmonėms. Kad tokie sumamynai keičia požiūrį į kaimą, paskyniškiai jau seniai įsitikino, nes pagaliau atsirado besidominčių tuščiomis sodybomis ir norinčių jas pirkti. Tai reiškia, kad kaimas pradeda atsigauti.

Daiva BARTKIENĖ« AtgalVideo rekomendacijos:

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook