Balsavimas

Ar rajone turėtų nelikti paminklų sovietiniams okupantams ir kolaborantams?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Klubas „Aukštyn kojom” jaunimą moko verslo

Klubas „Aukštyn kojom” jaunimą moko verslo (0)

2011-09-07

Agnei, Aušrinei, Raimondai, Kristinai, Aušrai ir Gretai floristikos ir netradicinių menų mokytoja Loreta Šedeckienė (centre) pasiruošusi atverti visas sauso vėlimo paslaptis.

Anksti kėlęs ir anksti dirbti pradėjęs nesigailėsi. Tokios gyvenimo filosofijos laikosi šiemet Smalininkuose susibūręs jaunimo klubas „Aukštyn kojom” ir jo vadovas Mykolas Bialoglovis. Jautį už ragų griebęs Smalininkų jaunimas per trumpą laiką spėjo pajusti bendros veiklos rezultatus.

Kone visą vasarą trečiadieniais po pietų Smalininkų technologijų ir verslo mokykloje šurmuliuoja miestelio jaunimas. Iš pradžių su ekonomikos mokytoja Vida Nenortiene jie aiškinosi, kas yra verslas ir ko reikia, kad pomėgis neštų naudą, dabar netradicinių menų mokytoja Loreta Šedeckienė 20 merginų ir jaunų moterų moko sauso vėlimo, o rugsėjį visi norintys bus pakviesti į dekupažo užsiėmimus.
Kai pirmieji nedrąsūs bandymai įvaldyti netradicinius menus duos rimtesnių rezultatų ir dalį gaminių jau bus galima parduoti, prasidės pats įdomiausias veiklos etapas – socialiniame tinklapyje Facebook smalininkiečiai steigs elektroninę parduotuvę.
Taip trumpai būtų galima apibūdinti projektą „Smalininkų jaunimo verslumo įgūdžių ugdymas”, kuriam jaunimo klubas „Aukštyn kojom” finansavimą šiemet gavo iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.
Nors projektas skirtas jaunimo verslumui ugdyti, klubo pirmininkas M. Bialoglovis tikina, kad svarbiausia, jog jauni žmonės patikėtų savo jėgomis. „Verslininkais per kelis mėnesius netampama, bet žinios nėra našta – kuo daugiau išmoksi, sužinosi, tuo didesnis bus noras imtis kokios nors veiklos”, – sako klubo vadovas.
Keliskart per savaitę pas netradicinių menų mokytoją susirenkančios smalininkietės dega nekantrumu kuo greičiau pagaminti pirmuosius pardavimui tinkančius papuošalus. Jos tikina, kad išmokti velti sausą vilną visai nesunku, tačiau reikia nemažai kantrybės, kol pagamini tikrai gražią segę, auskarus, pakabuką ar kokį kitą aksesuarą. Netradicinių menų mokytoja L. Šedeckienė įsitikinusi, kad projekte numatyto laiko užteks įgūdžiams susiformuoti, o ar merginoms šis užsiėmimas taps pomėgiu ar verslu – priklausys tik nuo jų.
„Iš patirties žinau, kad mugėse žmonės labai noriai perka tokius papuošalus. Nors mums atrodo, kad juos sukurti nesunku, ne visi tą moka ir ne visi tuo gali užsiimti – o puoštis nori daugybė moterų”, – tikino L. Šedeckienė, kartu su Smalininkų technologijų ir verslo mokyklos mokleivėmis dalyvavusi ne vienoje mugėje.
Papuošalai – tik maža dalelė to, ką galima pagaminti įvairiais būdais veliant vilną, nes šio natūralaus pluošto pritaikymas yra labai platus. Atsiradus įgūdžiams ir nestokojant kūrybiškumo, galima nuvelti sijonų, suknelių, sarafanų, šlepečių ir kitų buityje reikalingų gaminių. Pasak L. Šedeckienės, jei gėlės formos veltinio segę galima parduoti už 15–45 Lt, tai originalūs rūbai kaunuoja nuo kelių šimtų litų.
L. Šedeckienė, jau šeštus metus mokanti Smalininkų technologijų ir verslo mokyklos moksleivius netradicinių menų, sako, kad išmokti dekupažo, floristikos ar vilnos vėlimo ne kiekvienas gali sau leisti, nes kelių valandų seminaras kainuoja ne mažiau kaip 100 Lt. Kadangi per vieną seminarą visko nesužinosi, reikia važiuoti į juos mažiausiai kelis kartus, o norint tobulėti – daryti tą nuolat. 
„Mūsų projekte dalyvaujantis jaunimas tą supranta ir dirbdamas daug klausinėja – mes ne tik tobulinam įgūdžius, bet ir aptariame, kaip galėtume dar įdomiau padaryti”, – sakė netradicinių menų mokytoja.
L. Šedeckienė tikisi, kad nė kiek ne mažiau, o gal net daugiau smalininkiečių rugsėjį pasinaudos galimybe išmokti dekupažo.
Pasak klubo „Aukštyn kojom” pirmininko M. Bialoglovio, projektas skirtas ne tik miestelio jaunimui – jame dalyvauja ir Smalininkų technologijų ir verslo mokyklos moksleiviai. „Šiandien tie mokiniai dar tik mokosi, bet jie labai greitai turės išeiti į gyvenimą, o gyvenimas sparčiai besikeičiančiame pasaulyje – sudėtingas dalykas, todėl reikia juos skatinti mokytis verslumo, ugdyti socialinius įgūdžius. Tam labai tinka patrauklios veiklos”, – mano klubo pirmininkas.
Tai pirmasis, bet ne vienintelis klubo „Aukštyn kojom” projektas – vietos veiklos grupei „Nemunas” jaunimo klubas pateikė projektą „Jaunimo aktyvinimas ir saviraiškos didinimas Smalininkuose”. Projektas jau įvertintas ir pripažintas tinkamu finansuoti, todėl klubo vadovas tikisi, kad netrukus juos pasieks įsikūrimo parama. Smalininkų technologijų ir verslo mokyklos administracija klubui skyrė patalpas, todėl atsiras galimybė jaunimui susikurti savo erdvę, įsigyti baldus, veiklai reikalingų priemonių bei muzikos aparatūrą.
Pasak jaunimo klubo pirmininko M. Bialoglovio, jauni žmonės nestokoja iniciatyvos, jiems reikia tik menko postūmio – o visa kita vyksta tarytum savaime. Labiausiai M. Bialoglovį džiugina, kad jaunimas moka greitai susiburti ir jaučia atsakomybę už jiems patikėtus darbus. Tą smalininkiečiai įrodė šį pavasarį, aktyviai prisijungę prie iniciatyvos „Darom”.
Iniciatyvaus jaunimo laimėjimai bene labiausiai džiugina Smalininkų bendruomenės centro pirmininkę ir Smalininkų TVM projektų vadovę Vandą Stonienę. Galimybė pirmaisiais veiklos metais įgyvendinti du projektus, pasak bendruomenės centro vadovės – tai rezultatas, kurio gali pavydėti kiekviena nevyriausybinė organizacija.
Iš patirties žinanti, kad pradžia visada būna sunki, o kiekvieno projekto įgyvendinimas suteikia nemažai rūpesčių, V. Stonienė atidžiai stebi jaunimo klubo „Aukštyn kojom” veiklą ir yra pasiruošusi ištiesti pagalbos ranką.
„Nors iki verslumo projekto pabaigos dar toli gražu, jau dabar džiaugiuosi, kad pirmas blynas neprisvilo. Galiu drąsiai tą teigti, nes mačiau, su kokiu užsidegimu jaunimas renkasi į užsiėmimus ir kaip džiaugiasi, kai jiems pavyksta ką nors padaryti. Su didžiausiu nekantrumu dabar visi laukiame atsidarant internetinės parduotuvės – jei tai, ką jaunimas gamina, pavyks parduoti, bus fantastika”, – tikino V. Stonienė.
Pasak V. Stonienės, pastaruoju metu Smalininkuose ypač pastebimas žmonių noras burtis į klubus, imtis veiklos, kuri vienija ir suteikia daugiau galimybių bendrauti. Susibūrę smalininkiečiai liepos 6 d. ant pylimo iškėlė trispalvę. Toks žmonių nusiteikimas nėra atsitiktinis, nes liudija, kad neužtenka darbo, namų ir šeimos – žmonės nori tobulėti ir palikti savo pėdsaką miestelio gyvenime. Smagu, kad to siekia ir į klubą „Aukštyn kojom” susibūręs miestelio jaunimas.

Daiva BARTKIENĖ« AtgalVideo rekomendacijos:

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook