Balsavimas

Ar rajone turėtų nelikti paminklų sovietiniams okupantams ir kolaborantams?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Parama bendruomenei – dovana Veliuonos žmonėms

Parama bendruomenei – dovana Veliuonos žmonėms (0)

2012-05-16

Antradienį Veliuonoje gyvenantis danas Johnas Nilssonas bendruomenės pirmininkui Mindaugui Šlepševičiui įteikė automobilio „Volvo“ raktelius. Iš Danijos pargabentas automobilis skirtas vežti mirusiesiems, todėl dovanos vertę pajus kiekvienas savo artimuosius laidosiantis veliuoniškis.

Veliuonos bendruomenės pirmininkas M. Šlepševičius sako, kad J. Nilssono bičiuliai ne pirmą kartą remia Veliuonos bendruomenę. Pirmąjį katafalką J. Nilssono iniciatyva danai Veliuonai padovanojo prieš devynerius metus – per tą laiką pigesnė paslauga buvo suteikta šimtams žmonių, tačiau 1977 metais pagamintas automobilis nusidėvėjo ir tapo nesaugus.
„Johnas pastebėjo, kad verkiant reikia kito katafalko ir mums net nežinant ėmė jo ieškoti Danijoje. Praėjusią savaitę jis grįžo iš kelionės ir parvežė mums labai reikalingą dovaną“, – pasakojo M. Šlepševičius.
Pasak bendruomenės pirmininko, per metus automobiliu į paskutinę kelionę palydima apie 150 žmonių – ne tik veliuoniškių, bet ir iš Juodaičių, Seredžiaus, Raudonės seniūnijų. Susitarta, kad laidojant Veliuonos seniūnijos gyventojus artimieji moka tik už benziną.
„Miršta daug vargingai gyvenusių žmonių – kartais juos tenka palaidoti seniūnijai, todėl nelaimei ištikus parama reikalinga kiekvienam. Laimei, turime ne tik katafalką. Bendromis pastangomis parapijos namuose įsirengėme šarvojimo salę, todėl dabar laidoti savo artimuosius žmonėms gerokai pigiau“, – tikino M. Šlepševičius.
Veliuoniškių rūpesčius savais laikantis danas J. Nilssonas tvirtino, kad šįkart padėti bendruomenei nebuvo labai sunku. Paskambinęs draugui Arndtui Hyttelui į Daniją ir paprašęs surasti nebrangų laidojimo automobilį, netrukus Johnas išgirdo, kad yra gera mašina, tik nežinia, ar savininkas sutiks ją padovanoti. Pasak Johno, buvo sutarta pigiau nei rinkos kaina nupirkti prieš penkiolika metų pagamintą „Volvo“, todėl netrukus jis išsiruošė į kelionę.
Saby mieste J. Nilssono laukę Frankas ir Johnas Hejsletai nustebino Johną dosnumu. Kai J. Nilssonas apmokėjo pateiktą sąskaitą, danai jam grąžino pinigus, pripylė automobilio baką benzino ir palinkėjo geros kelionės. „Manau, kad automobilį suradęs A. Hyttelas jiems papasakojo apie Veliuoną ir čia gyvenančius žmones, nes yra viešėjęs mūsų krašte ir patyrė, kad veliuoniškiai moka vertinti dovanas“, – sakė J. Nilssonas.
Danijoje, pasak J. Nilssono, dėl didelių mokesčių valstybei automobiliai yra labai brangūs, todėl savininkai „Volvo“ galėjo parduoti už 40 tūkst. Lt. Nors verslui naudotų automobilių ten niekas neperka, katafalkai turi paklausą, nes jaunimas talpius automobilius perka pramogoms. „Volvo“ savininkai nenorėjo, kad jis būtų naudojamas ne pagal paskirtį, todėl sutiko jį padovanoti Veliuonos bendruomenei“, – įsitikinęs J. Nilssonas.
Danas mano, kad menkai valstybės remiamų Lietuvos miestelių žmonės turi išmokti patys pasirūpinti savimi, o geriausia tai daryti per bendruomenes. Pasak J. Nilssono, daug lengviau gauti paramą iš tų žmonių, kurie jau buvo atvykę į Lietuvą ir matė, kaip čia gyvena žmonės. „Danijoje apie Lietuvą blogai galvojama – kitaip ir negali būti, kai per vieną savaitę šalyje sugaudoma po 30 iš mūsų šalies atvykusių mašinų vagių. Jie ardo pavogtus automobilius, krauna detales į konteinerius ir siunčia į Lietuvą. Jie teršia visų dorai dirbančių lietuvių vardą“, – baisėjosi J. Nilssonas.
Veliuonos bendruomenei dovanotu katafalku džiaugėsi ir parapijos klebonas Šarūnas Leskauskas. „Mirusįjį reikia garbingai palydėti – karsto į sunkvežimį dėti nebegalime, nors būna, kad žmogų nėra kam palaidoti“, – sakė kunigas.
Bendruomenei padovanotą automobilį eksploatuos ir prižiūrės Veliuonos kapinių sargas Edmontas Daukša.

Daiva BARTKIENĖ« AtgalVideo rekomendacijos:

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook