Balsavimas

Ar rajone turėtų nelikti paminklų sovietiniams okupantams ir kolaborantams?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Pauliai išlaikė bendruomeniškumo egzaminą

Pauliai išlaikė bendruomeniškumo egzaminą (0)

2011-04-04

Jolita Minialgienė (kairėje) ir Aurelija Gedminienė džiaugėsi, kad jų sumanymas Pauliuose įkurti bendruomenę pasiteisino.

Vos daugiau kaip prieš metus susikūrusi Paulių bendruomenė šiuo metu yra viena aktyviausių Jurbarko rajone. Daugelis stebisi, kad dvi jaunos moterys sugebėjo ne tik išjudinti kaimo žmones, bet ir parengti bene 300 tūkst. Lt vertės projektą dešimtmetį nenaudojamam vaikų darželiui prikelti. Bet tai tik įrodo, kad neįmanomų dalykų nebūna.

Paulių kaimo gyventojų akys į Aureliją Gedminienę ir Jolitą Minialgienę nukrypo tuomet, kai seniūnijai pakvietus Paulių kaimo gyventojai rinko seniūnaitį. Tame pat susirinkime kilo ir idėja steigti bendruomenę. Moterims entuziastingai pritarė ūkininkai Vygandas Baršauskas ir Raimundas Jovarauskas. Nebuvo nė vieno prieštaraujančio ir iš tų, kurie atėjo į pirmąjį, steigiamąjį, bendruomenės susirinkimą, tačiau pagalbininkų rengiant Naujųjų metų šventę irgi neatsirado.
„Manau, kad tada niekas ir netikėjo, jog mes ką nors sugebėsime padaryti, juolab kad šventei pasiruošti laiko jau kaip ir nebuvo. Bet Jolita surinko kaimo vaikus, išmokė eilėraščių, paruošė vaidinimą – programėlės atėjo pažiūrėti ne tik mamos, tėtės, seneliai, bet ir labai daug kaimo žmonių”, – džiaugėsi bendruomenės pirmininke tapusi A. Gedminienė.
Moterys neslepia – joms buvo baisu matyti, kaip miršta kaimas, kuriame gyvena jų šeimos. Uždaryta pradinė mokykla, sunykimui pasmerkta biblioteka, jokio užsiėmimo po pamokų namo grįžusiam jaunimui. „Tai ką veiks užaugę mūsų vaikai?” – klausė moterys pačios savęs ir nusprendė pabandyti suburti žmones. Naujų metų vakaras, į kurį susirinko bene 80 Paulių kaimo gyventojų, parodė, kad jų noras ne toks ir neįgyvendinamas.
Naujųjų metų vakaras Pauliuose buvo aptarinėjamas iki pat Užgavėnių. Paskui buvo akcijos „Darom” talka, Motinos dienai skirta popietė – ir abi bendruomenės kūrėjos nustebo, išgirdusios žmones klausinėjant, ką dar darysim. Todėl pernai vėl smagiai nuskambėjo kažkada tradicine Pauliuose buvusi Joninių šventė, su didžiausiu džiaugsmu kaimo ūkininkai rinkosi į rudens darbų pabaigtuvių vakarą, nekantriai laukė šiųmečių Užgavėnių, per kurias kaimas vėl pakvipo blynais.
„Pastebėjom, kad žmonės labai nori bendrauti, mielai ateina pakviesti ir visuomet padeda, kai paprašome, tik patys kol kas dar nerodo iniciatyvos. Tikime, kad ir tai kada nors pavyks – tada jau nebūsime vienos”, – įsitikinusi Aurelija.
Neteisinga būtų manyti, kad Paulių kaimo žmonės nori tik švęsti. Pirmieji bendruomenės veiklos metai daug ko juos išmokė. Vasarą jaunimas panoro turėti privažiavimą prie Mituvos – patys taisė keliuką, pylė seniūnijos atvežtą žvyrą. Vaidinti susirinkusius vaikus Jolita ir Aurelija nusivežė pagelbėti sunkiai vaikštantiems kaimo senoliams – su didžiausiu džiaugsmu vaikai valė užsnigtus takelius, skaldė ir nešė seneliams malkas, vandenį. Gruodžio 3 d. Paulių bendruomenės pirmininkė su rajono policijos komisariato vadovais pasirašė saugios kaimynystės sutartį – žmonės atidžiau pradėjo rūpintis ne tik savo, bet ir kaimynų turto apsauga, principingiau stebėti, kas atvyksta į kaimą ir ko jame ieško. Ir kai buvusio vaikų darželio stogą nuplėšė vėtra, per šalčius patys lipo kalti šiferio.
Tačiau labiausiai Paulių kaimo bendruomenės narius suartino nelaimė – ne be reikalo sakoma, kad žmogų bėdoj pažinsi. Šią žiemą sudegus vienos Paulių gyventojos namui žmonės aukojo pinigus, rūbus, patalynę, buitinę techniką, maistą – skaudi nelaimė kaimo žmonėms tapo bendruomeniškumo egzaminu. „Mes jį išlaikėme”, – džiaugėsi Aurelija, dabar jau neabejojanti, kad jų su J. Minialgiene sumanymas įkurti bendruomenę pasiteisino.
Dabar jau aišku, kad šis pavasaris Paulių bendruomenės nariams pateiks naują išbandymą – Jurbarko rajono vietos veiklos grupės „Nemunas” valdyba skyrė paramą Paulių kaimo bendruomenės parengtam projektui „Paulių bendruomenės pastato pritaikymas bendruomeniniams poreikiams”.
Prikelti antram gyvenimui daugybę metų nenaudojamą vaikų darželio pastatą seniai svajoja daugelis šio kaimo gyventojų. Vargu ar kas tikėjo, kad bendruomenė gali būti pajėgi suremontuoti pastatą, įrengti šildymo sistemą, pakeisti langus – darbų atrodė daug, o geri norai ne visada pildosi. Nors daugelis patarė Paulių bendruomenei pirmiausia pabandyti įgyvendinti paprastesnį projektą, Aurelija ryžosi griebti jautį už ragų ir pradėti nuo svarbiausio – bene 300 tūkst. Lt vertės investicinio projekto. Už tai, kad vienintelė sugebėjo parengti projektą nuo pradžios iki pabaigos, VVG „Nemunas” valdyba A. Gedminienei įteikė padėką.
Įgyvendinant šį projektą Paulių kaimo bendruomenei nepavyks išsiversti be didžiulės paskolos, bene 200 val. remontuojant pastatą turės dirbti ir bendruomenės nariai, tačiau A. Gedminienė ir jos artimiausi pagalbininkai neabejoja, kad jau rudenį buvęs vaikų darželis atvers duris visiems kaimo gyventojams. „Ką čia planuojame daryti? Ogi viską. Jau žinome ne vieną moterį, norinčią dainuoti vokaliniame ansamblyje, manome, kad kartu megzti ir pasikalbėti su kaimynėmis panorės mūsų močiutės, kad galės šokti, dainuoti, vaidinti vaikai, o svarbiausia – kad mes visi turėsime kur susirinkti ir nereikės suėjus drebėti nuo šalčio ir drėgmės”, – tvirtina J. Minialgienė.
Paulių bendruomenėje Jolita atsakinga už kultūrinę veiklą, todėl ne tik svajoja, ką galės daryti šiltiems ir jaukiems bendruomenės namams atvėrus duris, bet ir domisi Paulių kaimo kultūrinės veiklos istorija. Jolita jau žino, kad buvo laikai, kai Pauliuose buvo ir muzikantų, ir dainininkų. Žmonės ir dabar labai nori, kad šventėse, į kurias jie susirenka, skambėtų gyva muzika, tačiau ne visada pavyksta tokius bendruomenės narių norus išpildyti. „Gerai, kad visada mus remia Eržvilko kultūros centro Šimkaičių filiale dirbantis Arūnas Bauža – jis ir garso aparatūrą paskolina, ir padainuoja”, – džiaugiasi parama Paulių bendruomenės entuziastės.
Aurelija ir Jolita tvirtina jaučiančios, kad tai, ką daro, žmonėms patinka, todėl tiki, kad jų bendruomenėje viskas eis tik geryn. Antraip ar verta būtų gaišti laiką, skriausti savo šeimas ir eikvoti dvasines jėgas, stengiantis daryti tai, ko niekas iki jų nesirįžo imtis?

Daiva BARTKIENĖ« AtgalVideo rekomendacijos:

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook