Balsavimas

Ar rajone turėtų nelikti paminklų sovietiniams okupantams ir kolaborantams?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Po plačiašakėmis liepomis susėdo visi kaimynai

Po plačiašakėmis liepomis susėdo visi kaimynai (4)

2015-07-15

Ne vienas, ir ne du, ne vieni pas kitus, o visi Kalnėnai drauge susirinko – po senosiomis liepomis sustatė stalus, nutiesė baltomis staltiesėmis ir nukrovė vaišėmis. Kvietė muzikantus ir sulaukė svečių. Praėjusį šeštadienį kartu pavakaroti pirmą kartą susirinkusi Kalnėnų bendruomenė nustebo – kiek daug žmonių atėjo. Vadinasi, sumanymas geras ir žmonės pasiilgę bendravimo.

Pabūti kartu Kalnėnų gyventojus kvietė seniūnaitė Ona Zaleckienė ir bendruomenės pirmininkas Saulius Kulikauskas. Pasak O. Zaleckienės, pirma mintis buvo surengti šventę buvusiems upeiviams prisiminti. Kalnėnai – neatskiriami nuo laivininkystės ir šio krašto tradicijas, žmonių gyvenimo būdą formavusių Nemuno upeivių. Bet tik pradėjus organizacinius darbus, mintims apie šventę prireikė daugiau erdvės. Kalnėniškiai nutarė į vakaronę sukviesti ne tik visus kaimynus, pavadinti čia gimusius, augusius, bet toliau išvykusius, kitas Jurbarko vietas gyventi pasirinkusius žmones.
Seniūnaitė O. Zaleckienė neslepia, kad buvo nerimo dėl šventės, nežinios ir jaudulio, nes anksčiau tokių susiėjimų nerengę šventės iniciatoriai nežinojo, ar sudomins Kalnėnų gyventojus. Kamavusi įtampa kaipmat atslūgo, kai pajudėjo darbai.
Kaimynų suėjimui nusižiūrėtą vietą patys kalnėniškiai sutvarkė, nupjovė žolę. Seniūnaitė prisipažino, kad nesitikėjo tokios pagalbos, todėl tik dar smagiau buvo ir rūpesčius lengviau įveikė. Pasak O. Zaleckienės, smagu buvo bendrauti su Danute ir Vytautu Jakaičiais, Violeta Lekavičiene, Elenos ir Algirdo Beišių šeima. Jautė tvirtą Rūtos ir Arūno Dargužių, Antaninos Tunaitienės, Vaidos Venckuvienės, Arūno Aurylos, Dariaus Jackio, Rūtos Švelnienės paramą. Visus ir išvardyti sunku, o jei kas bus nepaminėtas, seniūnaitė sako, kad ne iš pikto, ne iš užmaršumo, o tik todėl, kad talkininkų tikrai labai daug. „Visiems sakau nuoširdžiai ačiū ir dabar jau tikrai žinau, kad Kalnėnuose turime stiprią bendruomenę, daug aktyvių, gerų žmonių“, – įsitikinusi O. Zaleckienė. Užsiregistruoti į šventę kai kurie pamiršo, bet  sąrašas siekė bene pusantro šimto.
Atvykusius į šventę Kalnėnų gyventojus ir svečius sutiko kaip garbinguose namuose – su duona ir druska. Beje, susirinko jie pačioje garbingiausioje vietoje, kur kažkada buvo Kalnėnų kultūros namai ir mokykla. Nors dabar šią praeitį mena tik plačiašakės liepos, po jomis susėdus žmonės vieni kitiems grąžino prisiminimus, glosčiusius širdį.
Žalumos apgaubtoje aikštėje kalnėniškiai sutiko ir garbingus svečius – rajono merui Skirmantui Mockevičiui įteikė juodos duonos kepalą – darbštumo, pagarbos simbolį.
Kitų į šventę atvykusių rajono politikų svečiais nepavadinsi. Algirdas Gudaitis sako, kad čia basas lakstė, yra tikrių tikriausias kalnėniškis, todėl į šventę kartu su žmona atvyko kaip į tėviškę. Jurbarko miškų urėdas, rajono tarybos narys Faustas Bakys – Kalnėnų gyventojas, tarybos narė Antanina Tunaitienė – kaimynė. Susirinkusią bendruomenę pasveikinti atvykusi savivaldybės administracijos direktorė Vida Rekešienė prisistatė kaip buvusi kalnėniškė ir džiaugėsi sutikusi savo buvusius kaimynus.
Smagiai grojo „Santakos“ kapela, skambius akordus dovanodama pasveikintiems bendruomenės žmonėms. Kalnėnų bendruomenės pirmininkas S. Kulikauskas ir seniūnaitė O. Zaleckienė padėkojo ir dovaną įteikė Tadui Gustui, daug dirbusiam ir sutvarkiusiam niekam nepriklausančią aplinką netoli savo namų. Dėkojo ir Stasiui Jackiui, kurio šeimininkiško žvilgsnio ir nuoširdaus darbo sulaukė keliukas per šilą. Kalnėnų moterys su gėlių puokšte nuskubėjo pas amžiumi vyriausią gyventoją Matildą Baltrušaitienę, o į aikštės vidurį vakaronės organizatoriai kvietė mažiausios Kalnėnų gyventojos, kovą gimusios Urtės Endziulytės tėvelius, pasveikino ir gražią šeimyninio gyvenimo atkarpą darniai nuėjusius Onutę ir Joną Ambrutaičiuis.
Tarybos narė A. Tunaitienė suskubo pasveikinti ir gražų suvenyrą įteikti senam kalnėniškiui, žvejui Petrui Petraičiui. Pasak jos, Kalnėnai tik didžiuotis gali, kad Šilinėje Panemunių regioninio parko pristatomoje ekspozijoje svarbią vietą užima tinklus mezgančio P. Petraičio nuotrauka.
Neliko užmiršti ir naujakuriai, kuriuos taip pat apdovanojo kuriamiems namams naudingomis dovanomis ir linkėjo kuo greičiau įsilieti į Kalnėnų bendruomenę.
Seniūnaitė O. Zaleckienė prisipažįsta, kad be rėmėjų būtų buvę sunku. „Nesitikėjome, kad mums tokie dosnūs bus verslininkai. Visų paramą labai vertiname“, – sakė O. Zaleckienė. Ką pakalbino, tas suprato ir prisidėjo rengiant šventę, o verslo įmonių Kalnėnuose nemažai: uždarosios akcinės bendrovės „Milsta“ ir „Eikas“, „Račiūnai“ ir „Scanstatyba“, ZTS ir „Rivaka“, „Elodena“ ir „Akmens uola“, prisidėjo ir „Eglėšakis“.
Šventė sutelkė ne tik linksmybėms, bet ir rimtiems pamąstymams. Kalnėnų gyventojai turi daug planų. Pirmiausia norėtų išsiaiškinti, kam priklauso buvusios mokyklos teritorija. Jei tai valstybinė žemė, Kalnėnų gyventojai būtų už tai, kad čia atsirastų erdvė poilsiui, bendruomenės susiėjimams. Žmonės sako, kad nors Kalnėnai yra miesto dalis, dėmesio čia gyvenančių žmonių problemoms pritrūksta. Be pačių čia gyvenančių žmonių, mažai kam rūpi nešienauti, kai kur kemsynais virstantys privatūs sklypai, neasfaltuotos gatvės, vasarą virstančios dulkių stulpais.
Bet į šventę susirinkę kalnėniškiai geros nuotaikos pakylėto vakaro problemomis, nors ir labai svarbiomis, gadinti neketino. Todėl ir rajono valdžios jiems rūpimais klausimais neužvertė. Priešingai – gražiai pavaišino, pašokdino ir parodė, kad čia gyvena bendruomeniški žmonės, norintys pavakaroti, išsikalbėti, smagiai pasibūti. Juo labiau kad taip viliojančiai tą vakarą visus kvietė liepų alėjos prieglobstis ir sužadinti prisiminimai.

Daugiau nuotraukų čia« AtgalVideo rekomendacijos:

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook