Balsavimas

Ar rajone turėtų nelikti paminklų sovietiniams okupantams ir kolaborantams?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Turnyras subūrė krepšininkus ir kaimo bendruomenes

Turnyras subūrė krepšininkus ir kaimo bendruomenes (0)

2013-03-20

Šeštadienį Klausučiuose baigėsi ketvirtasis Seredžiaus krašto krepšinio turnyras. Šiemet dėl Klausučių kredito unijos taurės kovojo dešimt komandų. Atkaklios kovos aikštelėje subūrė ne tik krepšiniui neabejingus kaimų gyventojus, bet ir savo komandas palaikančias Seredžiaus, Veliuonos, Raudonės, Kauno rajono Vilkijos ir Čekiškės seniūnijų kaimo bendruomenes.

Tradiciniu tapusio Seredžiaus krašto krepšinio turnyro organizatorius Virginijus Sutranavičius sako, kad prieš ketverius metus pirmą kartą ėmęs burti komandas tikrai nesitikėjo sulaukti tokio entuziazmo. Užteko užuominos, kad krepšinį mėgstantis ir į Klausučių Stasio Santvaro pagrindinės mokyklos sporto salę vakarais pažaisti susirenkantis jaunimas susiburtų į komandas.
„Tai buvo paties jaunimo iniciatyva. Aplinkiniuose kaimuose nėra sporto salių, o Seredžiaus seniūnijos jaunimas labai nori sportuoti, todėl Klausučiai tapo ta vieta, kurioje galėjome susiburti. Apsidžiaugėme, kad mūsų iniciatyvą palaikė ir paramą iš karto pažadėjo Klausučių kredito unijos vadovybė ir Klausučių seniūnaitė Daivutė Gvildienė“, – sakė V. Sutranavičius.
Nors kasmet kaime pastebimai mažėja jaunimo ir dėl to kai kurios komandos išsiskirsto, šiemet turnyro organizatoriai vėl gavo dešimt paraiškų. Turnyre debiutavo Kauno rajono Vilkijos apylinkių seniūnijos Padauguvos kaimo krepšininkai, pakeitę iširusią pirmojo turnyro nugalėtoją – „Seredžiaus ir ko” komandą. Du mėnesius šeštadieniais komandos tarpusavyje aiškinosi santykius, kol niekam nekilo abejonių, kad dėl turnyro nugalėtojų vardo ir Klausučių kredito unijos taurės ir vėl kovos Raudonės, Gricių, Klausučių „Unijos“ ir „Liučiūnų“ komandos. Seredžiaus „Dubysos“ ir Kauno rajono „Kadagyno“ krepšininkai pusfinalyje iškovojo teisę varžytis dėl Jurbarko rajono mero Ričardo Juškos įsteigtos „Iššūkio“ taurės.
Kovo 9 d. finaliniuose mačuose buvo daug įtampos, krepšininkų norą laimėti kurstė į šventę suvažiavę sirgaliai, seniūnijų atstovai ir kaimo bendruomenių vadovai. „Padauguvos“ krepšininkams lengvai įveikus Tamošių „Mituvos“ jaunimą, sirgaliai tikėjosi, kad taip pat nesunkiai Seredžiaus „Dubysos“ komanda įveiks „Kadagyno“ krepšininkus, tačiau Kauno rajono jaunimas iš principo kovojo dėl Jurbarko rajono mero „Iššūkio“ taurės ir tik rungtynių pabaigoje nusileido serediškiams.
Dėl trečiosios vietos turnyro lentelėje atkakliai grūmėsi Vilkijos apylinkių seniūnijos „Liučiūnų“ komanda, tačiau šįkart Klausučių „Unijos“ vyrai svečiams nepaliko jokių vilčių laimėti. Klausutiškių pergalę džiaugsmingai sutiko sirgaliai – „Unija“ pirmą kartą kovojo dėl medalių ir pagaliau juos turi!
Atkakliausiai ir labiausiai permainingai finale žaidė nė vieno pralaimėjimo turnyre nepatyrusios Gricių ir Raudonės krepšinio komandos. Patyrę, seniai besitreniruojantys ir gerai vieni kitus pažįstantys abiejų komandų krepšininkai neleido sau net pagalvoti apie pralaimėjimą. Gricių komandos vaikinams labai norėjosi atsirevanšuoti už pastarųjų metų pralaimėjimus, Raudonės vyrai siekė trečią kartą iškovoti Klausučių kredito unijos taurę ir visam laikui ją pastatyti savo trofėjų lentynoje. Gricių komandoje susibūrę iš šio kaimo kilę, dabar Kaune ir Raseiniuose gyvenantys vaikinai turėjo ne mažesnę palaikymo komandą nei Raudonės krepšininkai, tačiau pastarieji lemiamose varžybose buvo pranašesni ilgesniu atsarginių žaidėjų suoleliu ir žaidimo strategija, kurią išmintingai diktavo komandos treneris Vytas Urbštas. Būtent tai greičiausiai ir leido paskutinėmis rungtynių akimirkomis Raudonės komandos vyrams sukaupti pergalingą šešių taškų kraitį.
Taigi netikėtumų Klausučių krepšinio sirgaliai ir šįkart nesulaukė. Klausučių kultūros centro ir Stasio Santvaro pagrindinės mokyklos šokėjai praskaidrino apdovanojimo ceremonijos laukiančių krepšininkų nuotaiką ir privertė pamiršti nuovargį. Į šventę susirinkę kaimo bendruomenių atstovai vieningai tvirtino, kad serediškių V. Sutranavičiaus ir jam šiemet talkinusio Gintauto Gudžiūno iniciatyva rengti krepšinio turnyrą parodė, jog sportas suartina greta esančių Jurbarko ir Kauno rajonų bendruomenes, praskaidrina žmonių kasdienybę, o kaimo jaunimui suteikia galimybę bendrauti. Sveikindamas „Iššūkio“ taurę iškovojusius Seredžiaus „Dubysos“ krepšininkus Jurbarko rajono meras pasidžiaugė jaunimo entuziazmu ir pažadėjo, kad po poros metų ir Seredžius turės universalų daugiafunkcinį centrą su šiuolaikiška sporto sale, kurioje žaisti krepšinį bus vienas malonumas.
Serediškių sambūrio „Palemonas“ pirmininkė Jadvyga Sutranavičienė sakė, kad visą šio krašto jaunimą sutelkiantis krepšinio turnyras jau tapo sportiniu reiškiniu, užkrečiančiu sveiko gyvenimo būdu ne tik jaunimą, bet ir vaikus. Tačiau smagiausia, kad krepšinio turnyro organizatoriai suburia bendruomenes, skatina jas bendradarbiauti, dalintis patirtimi. „Kaime žmonės daug dirba, sunkiai gyvena ir kiekvienas toks renginys jiems yra didelė šventė“, – sakė „Palemono“ sambūrio vadovė.
Kaip ir kiekvienais metais pagrindiniu turnyro rėmėju buvo Klausučių kredito unija, ne tik nupirkusi prizus ir medalius nugalėtojams, bet ir parengusi dovaną visiems turnyre dalyvavusiems krepšininkams. Įteikus apdovanojimus, komandos išsidalijo 100 litrų Klausučiuose pagaminto „Armeniuko“ alaus. Klausučių kredito unijos vyriausioji buhalterė Daivutė Gvildienė šįkart apgailestavo tik dėl to, kad neiššauti liko šventę vainikuojantys fejerverkai. Bet tai reiškia, kad būtinai įvyks ir penktasis Seredžiaus krašto krepšinio turnyras, o šio krašto jaunimas jau gali pradėti jam ruoštis.

Daiva BARTKIENĖ

Daugiau nuotraukų fotogalerijoje.« AtgalVideo rekomendacijos:

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook