Kultūros sala

Kultūros sala

Nuo restauratorių stalo iki raudonos juostelės (0)

Su įstabiomis restauruotų Panemunės pilies menių freskomis susipažino jau ne vienas pilies lankytojas, tačiau tik rugsėjo 24 d. buvo perkirpta tradicinė raudona juostelė. Į iškilmingą pilies erdvių atidarymą ir baigiamąjį pietinio pilies korpuso sutvarkymo projekto renginį sukviesta akademinė bendruomenė, politikai, menininkai, visi, prisidėję prie Panemunės pilies virtimo iš apleisto ir nugyvento objekto į visos Lietuvos kultūros ir meno perlą, ryškiai šviečiantį panemunių piliakalnių ir istorinių objektų kelyje.

(Plačiau...)

Pilies bibliotekoje – vienuolių saleziečių istorija Vytėnuose (0)

Rugsėjo 4 d. Pilies I kaime, kiemelyje prie bibliotekos, įvyko graži projekto „Saleziečiai Vytėnuose“ pabaigtuvių šventė. Šį projektą sugalvojo ir įgyvendino bibliotekininkė Jūratė Jucikienė. Vienuolių gyvenimą anksčiau Vytėnais vadintame Pilies I kaime įamžinantį projektą su dėkingumu ir džiaugsmu pasveikino iki šiol kitose Lietuvos vietovėse dirbantys broliai saleziečiai.

(Plačiau...)

Komiksas „Grybo auksas“ – skulptoriaus minėjimo metų tęsinys (0)

Vinco Grybo memorialiniame muziejuje pristatytas komiksas „Grybo auksas“ – tarsi skulptoriaus atminimo metų tąsa. Tokie metai Jurbarko r. savivaldybėje buvo praėjusieji, minint 130-ąsias V. Grybo gimimo metines, o knyga – sudėtinė tų metų programos dalis. Knygos leidyba vėlavo dėl karantino, o pristatymas sulaukė didelio skulptoriaus ir knygų gerbėjų dėmesio.

(Plačiau...)

Panemunės pilis atveria duris į LDK didikų Gelgaudų gyvenimą (0)

Vilniaus dailės akademijos valdoma Panemunės pilis šią vasarą atvers lankytojams restauruotą pietinį korpusą – reprezentacinius LDK didikų Gelgaudų apartamentus. Simboliška, kad po beveik 190 metų pertraukos, ir būtent šiais, 2021-aisiais, kuriuos Jurbarko r. savivaldybė paskelbė Antano Gelgaudo, 1831 m. sukilimo Lietuvoje vado, metais. Restauruoti istoriniai interjerai leis pajusti gyvenimo pilyje skonį ir kvapą, o pilies meno direktorius Marius DARAŠKEVIČIUS kviečia visus į renginių ciklą, skirtą generolui A. Gelgaudui atminti.

(Plačiau...)

Vienos senos fotografijos istorija (0)

Nepriklausomos Lietuvos Karo mokyklos kariūno nuotrauką, tarp kitų tarpukario Lietuvos kareiviškų nuotraukų su mano dėdėmis, apie 1980 m. gavau iš tėtės sesers, kuri tik pasakė, kad tai Viktoras Šimaitis. Taip ilgam ir padėjau šias nuotraukas į savo archyvą. Tačiau visą laiką kirbėjo mintis – kas jis toks tas Šimaitis, juk ir antpečiai visai kitokie, kaip kad eilinių kareivių ir karininkų?

(Plačiau...)

Mėgėjų menas per karantiną: ar teks viską pradėti nuo nulio? (0)

Kultūros per karantiną turime apsčiai, bet viskas ekranuose. O kultūros centruose tylu – nei atlikėjų, nei žiūrovų, nei koncertų, nei repeticijų. Mėgėjų meno kolektyvai patyrė ir pirmojo karantino ribojimus, pernykščius metus irgi baigė štiliu, taip pat pradėjo ir šiuos. Kaip šis laikas paveiks mėgėjų meno kokybę, kas bus su žmonėmis – gal pripratus prie nuotolinio laisvalaikio ir tokio paties bendravimo nebesinorės jokių kolektyvų? Gal teks viską pradėti nuo nulio? – kalbinome choreografę Jolantą TELIŠAUSKIENĘ, režisierę Birutę ŠNEIDERIENĘ ir chorvedę Kristiną MARTINAITYTĘ-GLINSKIENĘ.

(Plačiau...)

Šarūnas Šimulynas – žinomas ir nepažįstamas menininkas (1)

Skulptorius, tapytojas, poetas ir prozininkas Šarūnas Šimulynas (1939-1999) gimė Veliuonoje, čia prabėgo jo vaikystė ir jaunystė ir daug kūrybos vasarų. Obuolius tebenokina jo senelių sodas ir dideliais langais į Nemuną žiūri gimtieji namai – liūdni, kaip ir visa, prie ko nebesiliečia sauganti ir kurianti žmogaus ranka. Paties menininko atminimą saugo jo memorialinė ekspozicija, tačiau rašytoja Violeta Šoblinskaitė sako, kad Š. Šimulynas labiau žinomas užsienyje nei savo gimtajame krašte.

(Plačiau...)

Bibliotekininkai kviečia į jaukius pokalbius (0)

Jau tris penktadienių popietes jurbarkiečiai ir ne tik su arbatos ar kavos puodeliu rankose šiltuose savo namuose galėjo dalyvauti įdomiuose pokalbiuose su Lietuvoje žinomais žmonėmis. Tokią galimybę suteikė Jurbarko r. savivaldybės viešosios bibliotekos vykdomas projektas „Pokalbiai KUBU“.

(Plačiau...)

Vinco Grybo metų renginius vainikavo šventė meno gurmanams (0)

Šiais metais minimos 130-osios skulptoriaus Vinco Grybo gimimo metinės. Ta proga Jurbarko r. savivaldybė 2020-uosius paskelbė V. Grybo metais, o buvusiose skulptoriaus dirbtuvėse įsikūrusiame V. Grybo memorialiniame muziejuje surengtas ne vienas šiai datai paminėti skirtas renginys.

(Plačiau...)

Šventė – kaip meistriška novelė (0)

Paskutinis rugsėjo penktadienis – „Veliuonos novelės“ diena. Šis giliausias tradicijas turintis literatūrinis renginys ir šiemet įvyko tradiciškai puikiai – su viešnage pas Cvirką, su rašytojų giraitės apvaikščiojimu, nusilenkimu broliams Juškoms ir novelių skaitymu. O kadangi šie metai – ne premijos, nebuvo oficialių kalbų, ir renginys tapo išgrynintas ir nugludintas, kaip tikro meistro parašyta novelė.

(Plačiau...)

Veliuona ruošiasi mažosios kultūros sostinės metams (0)

Ateinančiais metais vėl turėsime mažąją kultūros sostinę – taip 2021-aisiais Lietuvoje bus tituluojama Veliuona bei dar devyni šalies miesteliai. Veliuoniečiai šio vardo siekė suvieniję visų seniūnijos ir miestelio institucijų bei bendruomenių pajėgas.

(Plačiau...)

Parodoje – žiūrėti, skaityti, galvoti... (0)

Vinco Grybo memorialiniame muziejuje veikianti dailės paroda „Moteris visokia“ įprasmina Jurbarko suaugusiųjų dailės studijos 21-ąjį kūrybinį sezoną. Kovą planuotas atidarymas ir susitikimas su darbų autoriais neįvyko dėl visiems žinomų priežasčių, tačiau „Šviesai“ pasisekė parodoje sutikti ir dailininkių, ir studijos vadovę, ir menotyrininką, su kuriais ir pavaikštinėkime tarp moteriškumą liudijančių paveikslų.

(Plačiau...)

Švenčiame Antano Sodeikos jubiliejinius metus (0)

Akordeonininko Audriaus Daučiansko koncertu vasario 25 d. Jurbarko Antano Sodeikos meno mokykla pradėjo renginių ciklą, skirtą dainininko, vargonininko ir pedagogo Antano Sodeikos 130-osioms gimimo metinėms. Šiemet taip pat sukanka 30 metų, kai meno mokyklai buvo suteiktas garsiojo kraštiečio vardas.

(Plačiau...)

Pokalbio kviečia rankų darbo lėlės (0)

Vos įžengus pro Jurbarko viešosios bibliotekos duris į jus įsminga keliolika porų smalsių akių – prieiti,  atidžiau pažvelgti ir trumpam grįžti į pasakų pilną vaikystę kviečia marijampolietės menininkės Kristinos Venslauskienės rankų darbo lėlės. Bibliotekoje atidaryta paroda „Iš meilės...“ lėles pakalbinti kvies visą mėnesį.

(Plačiau...)

Gitaros vyrus sugrąžina į jaunystės dienas (0)

Šiandien „Kultūros salos“ svečiai – du vyrai su gitaromis. Tai jurbarkiečiai Aridonas Daukša ir Kęstutis Bastys. Daug kam žinomi, daug kur kviečiami ir neatsisakantys Jurbarko bardų klubo nariai. Gitaros į šių vyrų rankas pateko seniai, o sugrįžimas prie muzikos primena smagias ir skambančias jaunystės dienas.

(Plačiau...)

Mantas Bendžius: gera būti namie (0)

Manto Bendžiaus koncertas „Namie“ vasario 1 d. įvyko sausakimšoje Jurbarko parodų ir koncertų salėje. Nacionalinio Kauno dramos teatro aktorius pirmąjį solinį koncertą surengė gimtajame Jurbarke – mieste, kuriame pradėjo savo kelionę į didžiąsias artistiškumo scenas.

(Plačiau...)

Smagiausia šokti ir dainuoti saviems (0)

Sausio 4 d. Veliuonos kultūros centro kolektyvai į koncertą sukvietė savus – veliuoniškius. Konkursuose, festivaliuose ir kitų seniūnijų ar miesto renginiuose pasirodantys šokėjai ir dainininkai kartais pritrūksta laiko savo darbu pradžiuginti šeimas, artimuosius ir kaimynus, o šįkart teatralizuotas vaidinimas ir buvo skirtas tiems, kurie už gražias akimirkas atsidėkoja gausiausiais ir šilčiausiais plojimais.

(Plačiau...)

Tautodailės metus pradėjo teatras (0)

Šiemet švenčiame Tautodailės metus. Juos gražiai pradėjo Jurbarko kultūros centras, sausio 8 d. pakvietęs į tautodailininko Juozo Videikos kūrybos parodą „Konstantino Glinskio teatro žentas“. Parodos atidarymas buvo šeimyniškai šiltas ir jaukus – kaip ir tautodailė. 

(Plačiau...)

Paroda – jubiliejų mininčiai poetei (0)

Jurgeliškių kaime gimusiai poetei Aldonai Elenai Puišytei sausio 4 d. sukako 90 metų. Girdžių miestelio bibliotekininkė Vilija Soškienė ta proga parengė parodą apie garsiąją kraštietę. Parodoje – poetės parašytos knygos, taip pat – straipsniai, nuotraukos ir kita medžiaga iš kraštotyrininko Vytauto Lekučio rinkinių.

(Plačiau...)

Rašytojos viešnagė – malonumas skaitytojams (0)

Susitikti su rašytoju taip pat įdomu, kaip ir skaityti jo knygas – rašytojai kalba dažniausiai itin žodingai ir vaizdingai, jie turi ką papasakoti, be to, galima pasmalsauti, kaip atsiranda jų knygos. Lapkričio 29 d. knygos bičiulius Jurbarke ir Smalininkuose nudžiugino susitikimas su rašytoja, Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininke Birute Jonuškaite.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook