Kultūros sala

Kultūros sala

Smagiausia šokti ir dainuoti saviems (0)

Sausio 4 d. Veliuonos kultūros centro kolektyvai į koncertą sukvietė savus – veliuoniškius. Konkursuose, festivaliuose ir kitų seniūnijų ar miesto renginiuose pasirodantys šokėjai ir dainininkai kartais pritrūksta laiko savo darbu pradžiuginti šeimas, artimuosius ir kaimynus, o šįkart teatralizuotas vaidinimas ir buvo skirtas tiems, kurie už gražias akimirkas atsidėkoja gausiausiais ir šilčiausiais plojimais.

(Plačiau...)

Tautodailės metus pradėjo teatras (0)

Šiemet švenčiame Tautodailės metus. Juos gražiai pradėjo Jurbarko kultūros centras, sausio 8 d. pakvietęs į tautodailininko Juozo Videikos kūrybos parodą „Konstantino Glinskio teatro žentas“. Parodos atidarymas buvo šeimyniškai šiltas ir jaukus – kaip ir tautodailė. 

(Plačiau...)

Paroda – jubiliejų mininčiai poetei (0)

Jurgeliškių kaime gimusiai poetei Aldonai Elenai Puišytei sausio 4 d. sukako 90 metų. Girdžių miestelio bibliotekininkė Vilija Soškienė ta proga parengė parodą apie garsiąją kraštietę. Parodoje – poetės parašytos knygos, taip pat – straipsniai, nuotraukos ir kita medžiaga iš kraštotyrininko Vytauto Lekučio rinkinių.

(Plačiau...)

Rašytojos viešnagė – malonumas skaitytojams (0)

Susitikti su rašytoju taip pat įdomu, kaip ir skaityti jo knygas – rašytojai kalba dažniausiai itin žodingai ir vaizdingai, jie turi ką papasakoti, be to, galima pasmalsauti, kaip atsiranda jų knygos. Lapkričio 29 d. knygos bičiulius Jurbarke ir Smalininkuose nudžiugino susitikimas su rašytoja, Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininke Birute Jonuškaite.

(Plačiau...)

Knyga apie Smalininkų įžymybę (0)

Justino Stonio įkurtam Smalininkų senovinės technikos muziejui sukakto 15 metų. Ta proga jo savininkas inžinierius, išdėjas, doc., filosofijos dr. J. Stonys išleido knygą „Senovinės technikos muziejus Smalininkuose. 15 metų“. Apie knygą, jos autorių, esamas ir būsimas muziejaus problemas mintimis dalijasi mūsų kraštietis, rajono Garbės pilietis, profesorius, habilituotas dr. Arnoldas Piročkinas. 

(Plačiau...)

Rajono kultūrininkams – padėkos už aistrą savo darbui (0)

Praėjusį šeštadienį Jurbarko kultūros centras pakvietė į tradicinį metų pabaigos teatralizuotą mėgėjų meno kolektyvų koncertą. Renginyje taip pat įteikti Jurbarko r. savivaldybės apdovanojimai kultūros darbuotojams.

(Plačiau...)

Pasveikintos krašto auksarankės (0)

Tauragės krašto „Santakos“ muziejuje pagerbti tikri auksarankiai, čia susirinkę iš visų keturių apskrities savivaldybių – Tauragės, Pagėgių, Šilalės ir Jurbarko. Komisija paskelbė šių metų „Aukso vainiko“ regioninio turo nominantus.

(Plačiau...)

Į biblioteką – lyg į antrus namus (0)

Saulėtą spalio 26 d. popietę į Girdžių biblioteką rinkosi smagiai nusiteikę girdžiškiai ir aplinkinių kaimų gyventojai. Tai – ištikimiausi bibliotekos skaitytojai, atskubėję paminėti Girdžių bibliotekos 70-mečio jubiliejaus. Kaip ir kasdien juos svetingai pasitiko bibliotekininkė Vilija Stoškienė.

(Plačiau...)

Kauno gatvė pasipuoš skulptūromis (0)

Jurbarko turizmo ir verslo informacijos centras (TVIC) pradeda įgyvendinti seniai planuotą projektą „Kauno gatvė pasakoja“, kuriam finansavimas gautas tik trečią kartą pateikus paraišką Lietuvos kultūros tarybai. Jau pavasarį Kauno g. turėtų papuošti keturios metalo plastiko skulptūros.

(Plačiau...)

Akimirkos, skirtos prisiminti ir susipažinti (0)

Jurbarko krašto muziejuje iki spalio vidurio veiks fotomenininko Mindaugo Norkaus fotografijų paroda „Akimirkos“. Keturiasdešimtyje nuotraukų užfiksuoti žymiausi kultūros ir meno pasaulio atstovai kasdienėse situacijose.

(Plačiau...)

Miesto legendai veidą sukūrė menininkų bendruomenė (0)

Jurbarko krašto šventės pagrindinė diena, rugpjūčio 24-oji, prasidėjo neįprastoje erdvėje – Vinco Grybo memorialinio muziejaus kieme. Išradingosios muziejaus darbuotojos drauge su menui neabejingais jurbarkiečiais įgyvendino grandiozinį planą – nuo šiol muziejaus pievelėje parko lankytojus pasitiks miesto legendos personažai – milžinai Juras ir Barkus. 

(Plačiau...)

Jurbarko žydų gyvenimas – Atminimo knygoje (0)

Šią liepą Sinagogų aikštėje atidengiant memorialą Jurbarko žydų bendruomenei ir jų gelbėtojams atminti, į savo senelių miestą iš Jungtinių Amerikos Valstijų atvyko Džoelis Alpertas (Joel Alpert). Jurbarkiečiams jis atvežė neįkainojamą dovaną – iš hebrajų į anglų kalbą išverstą Jurbarko atminimo knygą, pasakojančią apie iš Jurbarko kilusius žydus, išvykusius į kitas šalis prieš Antrąjį pasaulinį karą.

Šis pašnekesys su Džoeliu ALPERTU – apie Jurbarką jo namuose Viskonsine ir apie prasmingus darbus atvykus į Lietuvą.

(Plačiau...)

Nemuno šventė – ir linksmybės, ir rimti smalininkiečių darbai (0)

Smalininkų šventės renginiai liepos 20-ąją nuraibuliavo smagia Nemuno bangele, palietusia smalininkiečių širdis gaivinama krašto istorija ir tradicijomis, o svečius pamaloninusia akiai mielais vaizdais.

(Plačiau...)

Tapybos praktika: tradicijos, taisyklės ir asmeninė laisvė (0)

Molbertai laukuose, dažų kvapas, kūrybinės kančios ir smagios diskusijos – visa tai nuo rugpjūčio 2 d. vyksta Pilies I kaime, šalia Panemunės pilies ir buvusio saleziečių vienuolyno. Vienuolika talentingų moterų iš įvairių Lietuvos vietų, vedamos profesionalių dailininkų, atranda tapybos džiaugsmą ir save tapyboje. 

(Plačiau...)

Veliuonos muziejus persikelia į terasą (0)

Liepos 27 d., purškiant lietui, Veliuonos miestelio centre kvepėjo dažais – čia vyko Veliuonos krašto muziejaus surengta Dailininkų diena. Tai jau trečiasis projekto „Veliuonos muziejus lauko terasoje“ renginys. Netradicinį būdą užimti turistus ir miestelio gyventojus sugalvojo Veliuonos krašto muziejaus darbuotojai.

(Plačiau...)

„Jada“ augina muzikantus ir žiūrovus (0)

Pirmąją liepos savaitę Smalininkų technologijų ir verslo mokykla (TVM) paskendo džiazo garsuose – čia jau antrą kartą surengta džiazo muzikos stovykla „Nauji vėjai 2019“. Stovyklos iniciatoriai – bigbendo „Jada“ vadovas Gytis Gvozdas ir koncertmeisteris Vytis Binkauskas.

(Plačiau...)

„Baltijos rampoje“ – krašto teatrų pasirodymas (0)

Pristatyti Baltijos šalių mėgėjų teatro meno tendencijas, režisūros naujoves, parodyti žiūrovams geriausius spektaklius liepos 4-7 d. į Kretingoje vykusį tarptautinį mėgėjų teatrų festivalį „Baltijos rampa“ suvažiavo teatrai iš Estijos, Latvijos, Lenkijos ir Lietuvos. Tarp teatrų gausos festivalyje dalyvavo ir jurbarkiškiai aktoriai.

(Plačiau...)

Valstybės dieną – tikra kultūros ir meno šventė (0)

Liepos 6 d. per visą rajoną nuvilnijo Valstybės dienos renginiai, kiekviename miestelyje, bendruomenėje drauge su viso pasaulio lietuviais nuskambėjo Tautiška giesmė. Į ypač jaukų ir originalų paminėjimą pakvietė Vadžgirio kultūros darbuotojai, surengę „Muzikos, istorijos ir mados naktį“.

(Plačiau...)

Kūrėjai išreiškė meilę Jurbarkui ir poezijai (0)

Pavasarį Jurbarko krašto kūrėjų bendruomenė išlydėjo šventiškai – gegužės 25 d. viešojoje bibliotekoje surengtos almanacho „Prigludę prie gimtojo slenksčio“ sutiktuvės, kuriose skambėjo eilės, dainos ir linkėjimai neprarasti kūrybinės ugnelės.

(Plačiau...)

Gegužės burtai gaivino širdis (0)

Savaitgalį Jurbarko rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje skambėjo dainos, muzika, poezijos posmai ir linksmi bičiuliški pašnekesiai. Čia klegėjo šventė „Gegužės burtai“ – tai socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projekto literatų klubo veiklos baigiamasis renginys, į kurį suvažiavo Šilutės, Šilalės, Pagėgių, Tauragės, Raseinių ir Kėdainių rajonų neįgalieji.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook