Kultūros sala

Kultūros sala

Jurbarkiečiams patiko Ignės papuošalai (0)

Gruodžio mėnesį Jurbarko krašto muziejuje buvusi jurbarkiškė Ignė Baublytė-Jašinskienė eksponavo savo sukurtus papuošalus.

(Plačiau...)

Muziejui siūloma įsigyti vertingą kolekciją (0)

Kraštietis antikvaras Gerardas Skrickis savivaldybei pasiūlė pirkti didžiulę kolekciją  Jurbarko tema – maždaug 600 atvirukų, fotografijų, atspindinčių XIX–XX a.  Jurbarko istoriją, retų leidinių, XVI a. žemėlapių, retų dokumentų, taip pat indų, buities reikmenų bei baldų. Nors ekspertai tikina, kad kolekcija ikonografiškai vertinga ir būtų labai reikalinga Jurbarko krašto muziejui, politikai šįkart kaip niekada atsargūs.

(Plačiau...)

Permainų ir idėjų metas (1)

Smalininkus ir Jurbarką visoje Lietuvoje garsinantis Senosios technikos muziejus pagaliau sulaukė permainų. Liepos mėnesį su savivaldybe pasirašyta sutartis ne tik sudarė galimybę muziejui plėstis, bet ir suteikė viltį, kad Smalininkų technologijų ir verslo mokykloje bendrom jėgom pavyks įkurti Senovinės technikos ir amatų centrą.

(Plačiau...)

Laiką įprasminantys ženklai (0)

Lyg trumpas atodūsis prabėgo Kalėdos ir naujametė šventė. Taip nepastebėtai prabėga metai, o kartais – ir visas gyvenimas. Lengva nepastebėti bėgančio laiko, kai nekreipi dėmesio į žmones, sudedančius ir paliekančius jame savo ženklus.
Kultūros žmonės – ypatingi ir jų ženklai mūsų gyvenime turi niekuo neišmatuojamą prasmę. „Jūs – žvaigždės, o mes tik pilki akmenėliai ant jūsų tako“, – sako Jurbarko kultūros centro režisierė Birutė Šneiderienė, pernai „Šviesos“ skaitytojų išrinkta Metų kultūros žmogumi.
Bet be pilkų kultūros „akmenėlių“ kasdienių pastangų greičiausiai nebūtų nei „elitinės“ sostinės kultūros, nei profesionalaus meno. Antra vertus, ar teisinga būtų ignoruoti tuos,  kurie vadovauja Lietuvą visame pasaulyje garsinantiems meno mėgėjų kolektyvams, kai avangardinis menas dažnai būna toks primityvus, kad kai kuriuos kūrinius galima palaikyti aplinką teršiančiomis šiukšlėmis. 

(Plačiau...)

Smagiai pavakaroti – į kultūros centrą (0)

Eržvilko kultūros centras, po kultūros įstaigų reformos tapęs savarankišku ir turinčiu tris filialus Kartupiuose, Šimkaičiuose ir Vadžgiryje, tęsia šio krašto kultūrines tradicijas, kuria naujas bei kviečia žmones po darbų padainuoti, pagroti ar susibūrus tiesiog smagiai pavakaroti.

(Plačiau...)

Veliuonos šviesuolis gyvena su knygomis (1)

Stasys Liutvinavičius penkiasdešimt vienus metus dirbo mokytoju, tačiau niekada nebuvo tik mokytojas, bet ir kraštotyrininkas, gidas, muziejininkas, rašytojas. Dėl tokios įvairios – šviesios ir švietėjiškos – veiklos daug žmonių jį žino buvus ne tik puikų lituanistą, bet pažįsta ir kaip Veliuonos šviesuolį. Jaunystėje ne savo valia čia apsigyvenęs, nedaug kur buvo išvykęs, bet Veliuoną skersai ir išilgai daugybę kartų yra išvaikščiojęs pats ir kitus išvedžiojęs.

(Plačiau...)

Tautos kultūros puoselėtojai susitinka kiekvieną rudenį (0)

Ruduo – laikas, kai į aruodus suvežamas derlius, skaičiuojami nuostoliai ir vėl beriamas į dirvą grūdas, su kuriuo auga viltys subrandinti tai, kas nepavyko šiemet. Tautos kultūros puoselėtojus simboliškai irgi galėtume vadinti žemdirbiais, beriančiais į dirvą vilčių grūdus ir laukiančiais, kas iš jų išaugs.

(Plačiau...)

Jurbarkiečių balsai skambėjo Šv. Kotrynos bažnyčioje (0)

Nuo 1971-ųjų Lietuvos liaudies kultūros centro rengiamo vokalinių ansamblių ir solistų konkurso „Sidabriniai balsai“ filnalas šiemet nuskambėjo Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje. Garbė dainuoti šioje ypatingoje koncertų salėje teko ir dviems Jurbarko kultūros centro kolektyvams – ne kartą šio konkurso laureatais tapusiam moterų vokaliniam ansambliui „Verdenė“ ir pirmą kartą į finalinį koncertą pakviestam vyrų vokaliniam ansambliui „Vyturiai“.

(Plačiau...)

Saugoti tradicijas krašto, kuriame gyvename (1)

Po rajono kultūros įstaigų reformos Viešvilėje ir Smalininkuose įsteigtas Mažosios Lietuvos Jurbarko krašto kultūros centras spalį pakvietė į prisistatymo renginius – vakaronę, pavadintą „Mažosios Lietuvos Jurbarko krašto architektūra ir kiti kultūriniai savitumai“.

(Plačiau...)

Iš festivalio – su didžiuoju prizu (1)

Jurbarko kultūros centro „Nemunėlio" ir „Mituvos" ansamblių šokėjų jungtinė grupė praėjusią savaitę grįžo iš Ispanijos, kur vyko tarptautinis tautinių šokių festivalis - konkursas. Antri metai iš eilės jurbarkiečiai tapo šio konkurso nugalėtojais ir į Lietuvą parvežė Tarptautinės folkloro asociacijų sąjungos įsteigtą didįjį prizą.

(Plačiau...)

Skulptoriaus jubiliejus – proga pasikalbėti apie skulptūrą (2)

Paminėti Vinco Grybo 120-ųjų gimimo metinių skulptoriaus anūkė Rasa Grybaitė jurbarkiečius pakvietė į dažais kvepiančias skulptoriaus kūrybines dirbtuves, kurias tik vienai dienai užleido statybininkai. Ir tai buvo bene geriausia dovana skulptoriaus artimiesiems bei visiems V. Grybo kūrybos gerbėjams, iki šiol įsitikinusiems, kad prieškariu sužibusiam talentui kol kas nėra lygių.

(Plačiau...)

Literatūros klasiko premija įteikta kraštiečiui (1)

Pirmųjų šalnų auksu ir variu apipiltos panemunės kalvelės penktadienį svetingai sutiko tradicinio rudens renginio - Novelės vakaro dalyvius, o skaisti saulė kvieste kvietė pasivaikščioti rašytojo Petro Cvirkos gimtaisiais takeliais, pabūti ir pamąstyti, koks nuostabus šis kraštas, išauginęs vieną stipriausių 20 a. Lietuvos žodžio meistrų.

(Plačiau...)

Naujame leidinyje – apie tradicinių vertybių puoselėtojus (0)

Keletą metų iš eilės Jurbarko rajone vyko etninės kultūros ekspedicijos, kurių metu buvo renkama medžiaga apie žmones, puoselėjančius senąsias tradicijas ir amatus. Šią vasarą skaitytojai jau gali įvertinti iš ekspedicijose surinktos medžiagos parengtą naują leidinį - sąvadą „Jurbarko kraštas. Žmonės ir jų darbai".

(Plačiau...)

Kino meistrai atsigręžė į Jurgį Baltrušaitį (0)

Rugpjūčio viduryje Jurbarke lankęsis žymiausias Rusijos kilo dokumentinių filmų kūrėjas Jevgenijus Cymbalas ir vienas garsiausių lietuvių kino meistrų Saulius Beržinis nufilmavo pirmuosius kadrus dokumentiniam filmui apie mūsų kraštietį - poetą ir diplomatą Jurgį Baltrušaitį.

(Plačiau...)

Draugystę sutvirtino dainomis (0)

Jurbarko kultūros centro moterų choro „Lelija" dainininkės, rugpjūtį aplankiusios savo bičiulius Kirchheimbolandene (Vokietija), įsitikino, kad dainuojant užsimezgusi draugystė yra pati tvirčiausia. Ji suartina žmones, tautas ir kultūras.

(Plačiau...)

Kapinių šventė – žvilgsnis į amžinybę (0)

Pagarba mirusiesiems - krikščioniška tradicija. Evangelikai liuteronai mirusiuosius prisimena ir pagerbia kapinių šventėse. Ši iki šiol nepakitusi tradicija įrašyta į Lietuvos liaudies kultūros centro sudarytą Lietuvos nematerialiosios kultūros paveldo sąrašą. Mirusiųjų artimieji vasarą, paskirtą sekmadienį, aplanko kapus ir juose kartu su kunigu meldžiasi ir gieda. Kapinių šventė - ne tik mirusiųjų prisiminimas, susitikimas su giminėmis, bet ir laikas susimąstyti apie savo gyvenimą ir amžinybę.

(Plačiau...)

„Imsrės“ moteris sieja dainos ir draugystė (0)

Ne tik asmeniniai jubiliejai yra proga pažvelgti atgal ir į priekį, susimąstyti apie tai, ką darai, kur eini ir kam viso šito reikia. Jurbarko kultūros centro folkloro kolektyvas „Imsrė" savo gyvavimo 20-metį paminėjo tarptautiniu folkloro festivaliu „Ant vandens", kurį jau trečią kartą surengė kolektyvo vadovė Birutė Bartkutė. „Imsrės" ir suaugusiųjų, ir mažųjų - „Imsriukų" grupės koncertavo, sulaukė daug svečių iš Lietuvos ir užsienio.

(Plačiau...)

Kultūros administratorė nusiteikusi komandiniam darbui (0)

Kultūra yra bene vienintelis dalykas, kuriuo gali didžiuotis Jurbarkas. Vis dėlto nemažai kultūros specialistų nuogąstauja, kad po neseniai įvykusios reformos naujiesiems kaimo kultūros centrams dirbti nebus lengva, todėl prieš keletą savaičių Jurbarko rajono savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėja pradėjusiai dirbti Daurai Giedraitienei pirmiausia teks išsklaidyti baimes ir įkvėpti pasitikėjimo.
Pirmasis interviu su Kultūros skyriaus vedėja D. Giedraitiene - apie tai, kuo galime didžiuotis ir kur link turėtume eiti, kad Jurbarką garsintų ne tik kultūros paveldas, bet ir šiandien šiame krašte gyvenantys menininkai ir tautos tradicijas puoselėjantys meno mėgėjai.

(Plačiau...)

„Veliuonietis“ Joniškyje pasijuto geriau nei namie (0)

Tautinių šokių ansamblis „Veliuonietis" koncertinį sezoną užbaigė Joniškio kultūros centre, kur liepos 2 d. surengė didžiulį koncertą miesto šventės proga.

(Plačiau...)

Kaimo atminimą saugo kryžius (0)

Liepos 4-ąją pašventintas naujas kryžius Jurbarkų seniūnijos Geišių kaimui ir visiems jo žmonėms atminti. Kryžiaus pastatymo iniciatorius - iš šio kaimo kilęs, jau daugelį metų Kelmėje gyvenantis Pranas Endriušaitis. Jam pritarė buvę jaunystės draugai Eugenijus Bastys, Kazys Rimkus, parėmė dauguma dabartinių kaimo gyventojų. Kryžius iškilo vakariniame kaimo pakraštyje prie kelio, kuris Geišius skiria nuo Kuturių kaimo.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook