Kultūros sala

Kultūros sala

„Ąžuolynės“ festivalyje vaidino saviškiai (4)

Birželio 19 dieną jau šeštą kartą vyko teatrų festivalis „Ąžuolynė". Smalininkų technologijų ir verslo mokyklos salėje vaidino tik saviškiai - premjerinį spektaklį rodę smalininkiečiai ir Jurbarko teatras „Vaivorykštė".

(Plačiau...)

Ramybės kalną sudrebino dešimtasis „Veliuonos kadrilis“ (0)

Kartą per metus iš visos šalies į Veliuoną suvažiuoja tautinių šokių kolektyvai, suskamba fanfaros, suošia Ramybės kalno ąžuolai ir liepos, nuaidi Nemuno slėniais lietuviška muzika ir dainos. Tarptautiniu renginiu šiemet tapęs dešimtasis tautinių šokių festivalis „Veliuonos kadrilis" ir per sunkmetį suspindo visu savo grožiu, o išsklaidyti geros jo dalyvių nuotaikos nesugebėjo net pliūptelėjęs vasariškas lietus.

(Plačiau...)

„Bišpilio“ vyrus groti uždega meilė (0)

Nebuvo nė vieno žiūrovo, kuris birželio 18-ąją iš Jurbarko kultūros centro būtų išėjęs be šypsenos. Nors proga buvo rimta, o pučiamųjų orkestro „Bišpilis" penkiasdešimtmečio koncertą vedęs orkestro vadovas ir dirigentas Adolfas Lapė tikino nemokąs juokauti, už širdies griebiančią muziką papildė smagūs pokštai, šiuolaikinio šokio studijos „Šypsena" merginų atliekami šokiai ir puikiai skambančios moterų vokalinio ansamblio „Verdenė" dainos.

(Plačiau...)

Nuo medžio drožėjo sėkmė nenusisuka (0)

Tautodailininkas Juozas Videika šį pavasarį vėl skina laurus - respublikiniame skulptūrų, vaizduojančių šv. Jurgį, konkurse Veisiejuose, Lazdijų rajone, jo sukurta skulptūra pripažinta geriausia.

(Plačiau...)

Vertingiausia tai, kas yra tik mūsų (0)

Tai, kuo mes kaip tauta galime didžiuotis, kuo esame saviti ir išskirtiniai, kuo galime būti įdomūs pasauliui, yra mūsų etnokultūra. Tik šių laikų pigaus kosmopolitizmo blizgesio fone senieji lietuviški papročiai, darbai, daiktai, žodžiai gali pasirodyti pilki ir neįdomūs, nors iš tiesų tai - lobis, kurio vertė litais nei eurais nenusakoma.
Praėjusiais metais Jurbarko rajono savivaldybės Kultūros skyrius nufilmavo didelį būrį Girdžių krašto etninės kultūros saugotojų ir puoselėtojų. Šiandien su skaitytojais savo darbais ir žodžiais dalijasi girdžiškiai Ona Pocienė, Ona Ravinienė, Elena ir Pranciškus Pinaičiai.

(Plačiau...)

„Bišpilio“ dūdos kviečia šventėn (0)

Daugelis Jurbarko kultūros centro kolektyvų neseniai šventė ar dar ruošiasi švęsti savo jubiliejus, tačiau nė vienas negali pasigirti, kad groja visą pusšimtį metų. Pučiamųjų instrumentų orkestras „Bišpilis" birželio 18 d. jurbarkiečius pakvies į savo auksinio jubiliejaus koncertą.

(Plačiau...)

Muziejaus nakties dovanos ir staigmenos (0)

Akcijoje, skirtoje pažymėti Tarptautinę muziejų dieną, kartu su keliais tūkstančiais Europos muziejų ne pirmus metus dalyvauja ir Vinco Grybo memorialinis muziejus. Į „Muziejaus naktį" jurbarkiškė publika ateina jau žinodama, kad jai paruoštas profesionalus reginys ir klausinys, o išsineša, ko gero, net daugiau nei tikėjosi.

(Plačiau...)

Biblioteka niekam neužveria durų (0)

Dešimtosios Nacionalinės bibliotekų savaitės balandžio 23-30 d. tema buvo „Biblioteka yra tavo". Jurbarko viešojoje bibliotekoje vyko renginiai vaikams ir suaugusiems skaitytojams, o balandžio 26-ąją minint profesinę šventę - Bibliotekininko dieną buvo apdovanota geriausia 2009 m. bibliotekininkė.

(Plačiau...)

„Šypsena“ – šiuolaikinio šokio šventė (1)

Balandžio vidurio savaitgalį Jurbarko kultūros centre vykęs tarptautinis šiuolaikinio šokio festivalis „Šypsena" dalyvaujančių kolektyvų ir šokėjų skaičiumi pranoko pirmtakus, o jo organizatorė choreografė Jolanta Telišauskienė svajoja apie šokių konkursą.

(Plačiau...)

Kultūros centras – geriausias šalyje (0)

Praėjusį ketvirtadienį Jurbarko kultūros centre įvyko iškilminga Geriausio 2009 m. kultūros centro apdovanojimo įteikimo ceremonija ir meno mėgėjų koncertas „Mūsų Jurbarkui".

(Plačiau...)

Prisimenant kraštietę – ir kirčiavimo pamokėlė (0)

Balandžio 12-ą buvo minimos kalbininkės Petronėlės Bernadišienės 100-osios gimimo metinės. Jurbarko rajono lietuvių kalbos mokytojų metodinė taryba, lietuvių kalbos draugijos Jurbarko skyrius, rajono savivaldybės administracija ir Švietimo skyrius, Viešoji biblioteka bei Švietimo centras pakvietė didžiulį būrį Vilniaus pedagoginio universiteto (VPU) Lituanistikos fakulteto filologų ir kraštiečių kalbininkų.

(Plačiau...)

Vadžgirį garsina sakralinės muzikos ansamblis (0)

Vadžgirio sakralinės muzikos ansamblis švenčia savo gyvavimo dešimtmetį. Per šį laiką ansamblis ryškiai sušvito ne tik rajono, bet ir Lietuvos kultūros padangėje, įgijo daug gerbėjų užsienyje. Šį pavasarį vadžgiriškiams įteikta „Aukso paukštė" - prestižiškiausias Lietuvoje mėgėjų meno įvertinimas.

(Plačiau...)

Ant reformų slenksčio – vilties deficitas (0)

Nuo liepos 1 d. keturi rajono kaimo kultūros centrai vėl taps savarankiški, o jų darbuotojai privalės užtikrinti, kad būtų patenkinti ir aplinkiniuose kaimeliuose gyvenančių žmonių kultūriniai poreikiai. Nors reforma įsibėgėja, kol kas niekas tiksliai negali pasakyti, kaip tą reikės padaryti. Blogiausia, kad kaimuose dirbantys žmonės, kuriems jau seniai įteikti atleidimo lapeliai, apimti nevilties ir nemato galimybių dirbti pertvarkytose įstaigose.

(Plačiau...)

Meno mokykla augina kūrybinguosius (0)

Prieš 120 metų gimė žymus mūsų kraštietis dainininkas Antanas Sodeika. Visi renginiai meno mokykloje, kuriai prieš 20 metų buvo suteiktas Antano Sodeikos vardas, šiais metais skiriami šiam dvigubam jubiliejui paminėti. Penktąjį gyvavimo dešimtmetį įpusėjusi mokykla ne tik moko miesto ir rajono vaikus muzikos, o nuo 2007-ųjų ir dailės bei choreografijos - Jurbarko Antano Sodeikos meno mokyklos misija kur kas prasmingesnė.

(Plačiau...)

„Aukso paukštė“ nutūpė Vadžgiryje (0)

Paskutinį kovo savaitgalį Jurbarko kultūros centre varžėsi geriausi aplinkinių rajonų dainininkai ir vokaliniai ansambliai. Respublikinio konkurso „Sidabriniai balsai" zoninis turas tapo tikra švente vokalinės muzikos gerbėjams, nes tokios gausybės dainininkų ir ansamblių Jurbarke pastaraisiais metais nėra buvę.

(Plačiau...)

Vakaras su Kazimiera K. Glinskio teatre (0)

Minint Tarptautinę teatro dieną mėgėjų teatrams teikiami neeilinės teatro meno asmenybės Kazimieros Kymantaitės vardo apdovanojimai. Šįmet prizas už nacionalinės dramaturgijos pastatymus atiteko Jurbarko Konstantino Glinskio teatrui.

(Plačiau...)

Kultūros centras pretenduoja į premiją (0)

Jurbarko kultūros centras dalyvauja LR kultūros ministerijos konkurse geriausio 2009 m. kultūros centro premijai gauti. Kultūros ministro patvirtinta komisija vasario 4 d. lankėsi Jurbarke ir domėjosi kultūros centro veikla.

(Plačiau...)

Iš muziejaus – su meilės dovana (0)

Ilgąjį vasario vidurio savaitgalį kvietė Vinco Grybo memorialinis muziejus, žadėdamas meilės dovaną - dvi naujas parodas, kino filmą, įdomių susitikimų ir koncertą. Tris ir savo prigimtimi, ir tradicijomis skirtingas šventes - įsimylėjėlių dieną, Vasario 16-ąją ir Užgavėnes - muziejui pavyko puikiai suvienyti ir netradiciškai, bet deramai pažymėti.

(Plačiau...)

Du dešimtmečiai šokių sūkuryje (0)

Lietuvoje ir užsienyje Jurbarką garsinančiai kultūros centro tautinio šokio studijai „Nemunėlis" sukanka 20 metų. Šią sukaktį šokėjai švęs scenoje - kovo 11-tą dieną savo jubiliejaus koncertą skirs Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 20-mečiui.

(Plačiau...)

Etnologai sveikina veliuoniečių sumanymą (0)

Pasirodo, kad daug diskusijų sukėlusi ir veliuoniečius supriešinusi tautodailininko Rimanto Ordino idėja Veliuonoje pastatyti paminklą deivei Velionei ne tokia ir bloga. Idėjai pritarė ne tik Etninės kultūros globos taryba, bet ir garsiausi Lietuvos etnologai.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook