Kultūros sala

Kultūros sala

Reforma labiausiai nuskriaus dirbančius žmones (0)

Pirmasis šokas dėl sausį priimto sprendimo atskirti kaimo kultūros centrus ir leisti jiems dirbti savarankiškai jau praėjo. Lengvų metų nesitikėję kultūros darbuotojai iš paskutiniųjų stengiasi rasti būdų įgyvendinti savo idėjas, net jei tą ir reikės daryti tuščiomis piniginėmis. Apie tai, kokie kultūros darbuotojams bus šie reformų ir sunkmečio ženklais pažymėti metai, praėjusią savaitę kalbėjomės su Jurbarko kultūros centro direktore Danute Samiene.

(Plačiau...)

Bandonija – vyrų gyvenimo karalienė (1)

„Eržvilko bandonijos" - nematerialiosios kultūros paveldo vertybė. Taip nusprendė Lietuvos liaudies kultūros centro sudaryta ekspertų komisija. Nuo pat ansamblio įkūrimo - kone keturis dešimtmečius - jame grojantys Stanislovas Sabonaitis, Antanas Janušas ir Petras Petraitis nelaiko savęs vertybėmis, tiesiog groja, nes tai yra svarbus jų gyvenimo darbas. Dar todėl, kad grojimo malonumu užkrėstų kitus ir išmokytų prakalbinti ypatingą instrumentą - bandoniją, kad unikalus kultūros reiškinys - Eržvilko bandonijos - neišnyktų.

(Plačiau...)

Parodoje – kraštiečių skulptūros (0)

Vinco Grybo memorialiniame muziejuje jau kone mėnesį eksponuojamos Vaclovo Dubikalčio ir Gedimino Stankūno kamerinės skulptūros. Su šių jurbarkiečių kūryba dar galima spėti susipažinti - ekspozicija veiks iki vasario 12 d.

(Plačiau...)

Nevieniši po vienišu žibintu (1)

Didžiųjų metų pabaigos švenčių proga kai kurie vaikai dovanų gavo muzikinį spektaklį „Vienišas žibintas". Nereikėjo niekur važiuoti - vaidintojai patys atvažiuoja ir ne tik spektaklį parodo, bet ir surengia linksmybes, kur kiekvienas vaikas būna ne tik žiūrovas, bet ir dalyvis.

(Plačiau...)

„Dainų dainelė“ garsiai nebeskamba (1)

Gruodžio viduryje Antano Sodeikos meno mokyklos salėje vyko Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelė" rajoninis turas. Kone pusę jo dalyvių komisija atrinko į zoninį turą, vyksiantį Tauragėje.

(Plačiau...)

Respublikiniame konkurse šokėjus lydėjo sėkmė (0)

Pakiliai Naujuosius metus pasitiko Veliuonos kultūros centro tautinių šokių ansamblis „Veliuonietis". Lietuvos liaudies kultūros centro surengtame respublikiniame suaugusiųjų liaudiškų šokių grupių ir ansamblių konkurse „Pora už poros" „Veliuoniečiui" buvo skirta antroji vieta.

(Plačiau...)

Saviveikliniai pokštai perlinėse vestuvėse (0)

Jurbarko kultūros centro meno saviveiklos kolektyvai metų pabaigoje tradiciškai surengė teatralizuotą koncertą - „Perlinės vestuvės" buvo skirtos kultūros centro 30-mečiui paminėti.

(Plačiau...)

„Mituvos sūkuriai“ sunkmečio neišsigando (0)

Nors sunkmetis gerokai apribojo rajono kultūros darbuotojų galimybes, bendruomenei padedant, kone kiekvieną savaitgalį Jurbarko kultūros centre skamba muzika, dainos ir aidi žiūrovų plojimai. Vieną lapkričio savaitgalį jie buvo ypač karšti - jurbarkiečius į nepakartojamą renginį pakvietė trisdešimtasis respublikinis tautinių šokių festivalis „Mituvos sūkuriai".

(Plačiau...)

Lapkritis – šviesus mūzų laikas (0)

Tradiciškai rudenį į savo renginį - poezijos rudenėlį susirinko literatų klubo „Švieselė" nariai. Popietė vadinosi „Laiškai rudeniui" ir buvo skirta paminėti klubo veiklos dešimtmetį. Nors renginyje nebuvo net užsiminta, bet Šviesos" radakcija gavo laiškų, kuriuose teigiama, kad Jurbarko literatų klubas kur kas vyresnis.

(Plačiau...)

Žodžių šventė su Jurbarko krašto kalbininkais (1)

Jurbarke viešėjo žymūs kraštiečiai - kalbininkai Vincentas Drotvinas, Antanas Balašaitis ir Arnoldas Piročkinas. Viešosios bibliotekos ir Lietuvių kalbos draugijos Jurbarko skyriaus surengtoje šventėje „Kalboj būties prasmė užburta" paminėtas profesoriaus, humanitarinių mokslų daktaro V. Drotvino aštuoniasdešimtmetis, prisiminti ir kiti mūsų krašto kalbininkai, pasimėgauta gražiais lietuviškais žodžiais, kalbėta ir apie gimtosios kalbos problemas dabarties pasaulyje.

(Plačiau...)

Tradicijų šviesa (0)

Penktus metus iš eilės visose Lietuvos apskrityje rengiantis respublikines konkursines liaudies meno parodas Lietuvos liaudies kultūros centras siekia išrinkti geriausius liaudies menininkus, globoti juos ir skatinti, kad šiais sunkiais laikais liaudies menas išliktų gyvas, o menininkai išlaikytų šimtmečiais kurtas tradicijas.

(Plačiau...)

Muziejus buria kūrybinguosius (0)

Vinco Grybo memorialinis muziejus dėl čia vykdomų edukacinių projektų jau seniai yra tapęs kūrybingų žmonių traukos centru. Kada beužeitum į muziejų, čia visada kas nors vyksta. Paskutinį spalio savaitgalį muziejuje irgi sklandė kūrybos dvasia. Pirmojo aukšto ekspozicijų salėje suaugusiųjų dailės studijos moterys lipdė kaukes, antrajame aukšte buvo mokoma daryti odinius papuošalus.

(Plačiau...)

„Barkūnas“ dainavo Maironio tėviškėje (0)

Spalio 23 d. Raseiniuose ir Pasandravyje vyko tarptautinis chorų festivalis Maironiui atminti. Pirmą kartą jame dalyvavo ir Jurbarko kultūros centro mišrus choras „Barkūnas", vadovaujamas Ritos Dovidaitytės.

(Plačiau...)

Šeštajame festivalyje – tradicinis giedojimas (0)

Lapkričio 6 dieną seminaru apie tradicinį lietuvių liaudies giedojimą baigsis VI sakralinės muzikos festivalis „Te Deum laudamus". Be seminaro, šių metų festivalio programoje vyko trys sakraliniai koncertai.

(Plačiau...)

Vėlių vakarą prisimenant Paberžę (0)

Praėjusį šeštadienį Vinco Grybo memorialiniame muziejuje atidaryta jurbarkiečio Rimanto Akutaičio fotografijų paroda „Prisimenant Paberžę". Parodos atidaryme dalyvavo autorius, Tėvo Stanislovo dukterėčia Birutė Tiknevičiūtė, rašytoja Albina Žiupsnytė ir aktorius Valentinas Masalskis.

(Plačiau...)

Penki dešimtmečiai su teatru (0)

Spalio pabaigoje Konstantino Glinskio teatras pakvietė į penkiasdešimtmečio jubiliejaus renginius. Ir svečių iš Gruzijos, kaimynų šakiečių ir jubiliatų glinskiečių spektakliai, ir senų spektaklių įrašai, Sauliaus Beržinio filmo „... jie mane paliko" premjera, teatralų kūrybos paroda, konferencija, kurioje dalyvavo daug garbių svečių, ir, žinoma, koncertas „Visada jaunas teatras" buvo skirti ne tik teatro žmonėms, nes penkis dešimtmečius mieste gyvuojantis teatras vienaip ar kitaip palietė daugumą miestelėnų.

(Plačiau...)

„Jausmų vaišės“ kviečia žiūrėti ir suvokti paslaptį (0)

Vinco Grybo memorialiniame muziejuje rugsėjo 25 d. atidaryta Inesos Bosaitės asambliažų paroda „Jausmų vaišės". Ši Girdžiuose gyvenančios ir kuriančios menininkės paroda jubiliejinė - prieš dešimt metų Jurbarko krašto muziejuje ji pirmą kartą viešai pristatė savo kūrybą, tuomet eksponavo menines fotografijas.

(Plačiau...)

„Veliuoniečio“ viešnagė Frankų festivalyje (0)

„Iš kitų mus išskiria bičiulystė su kaimynais namų aplinkoje, regione ir kitose šalyse" - sakė nuostabaus Vokietijos miestelio Krailsheimo gyventojai. Kad tai ne tušti žodžiai, įsitikinome ir mes, liaudies šokių ansamblio „Veliuonietis" dalyviai, prieš porą savaičių svečiavęsi Krailsheimo rudens šventėje - Frankų festivalyje.

(Plačiau...)

Veliuonoje paminėtas rašytojo Petro Cvirkos šimtmetis (0)

Rugsėjo 18-19 d. Veliuonoje vyko rašytojo Petro Cvirkos 100-ųjų gimimo metinių minėjimo renginiai - konferencija „Atpažįstamas ir nepažintas Petras Cvirka" bei tradicinis, jau ketvirtą dešimtmetį gyvuojantis, Novelės vakaras, kuriame buvo paskelbtas ir apdovanotas aštuntasis P. Cvirkos literatūrinės premijos laureatas.

(Plačiau...)

Jaunystės prisiminimai sugulė knygon (1)

Janina Juzėnienė turi nepaprastą pomėgį - prisiminusi jaunystės laikus, ji rašo gyvenimiškas istorijas. Vasaros pradžioje, kiek netikėtai ir pačiai autorei, išėjo jos kūrybos knyga. Gražiai išleista beveik 400 puslapių J. Juzėnienės knyga „Kaip aš viliojau ūkininkaitį..." buvo pristatyta Viešvilėje, kur gyvena autorė.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook