Kultūros sala

Kultūros sala

Po dvaro skliautais – geros literatūros paieškos (0)

Rugpjūčiui persiritus antrojon pusėn Jurbarko krašto muziejuje vėl susirinko garsiausi Lietuvos ir Šiaurės šalių literatūros mokslininkai, kritikai, rašytojai, filosofai. Į Jurbarką juos pakvietė aštuntą kartą rengiamas šiuolaikinės literatūros forumas „Šiaurės vasara".

(Plačiau...)

Moldavus sužavėjo smarkus lietuviškas suktinis (0)

Paskutinį vasaros savaitgalį Jurbarko kultūros centro liaudies šokių kolektyvo „Mituva" šokėjai, vadovaujami Jūratės Kravčenkienės, atstovavo Lietuvai tarptautiniame folkloro festivalyje „Mesterul Monole" Moldovoje. Buvo smagu įsitikinti, kad ir už tūkstančių kilometrų nuo Lietuvos gyvenantys visiškai kitokios kultūros žmonės supranta mūsų tautinius šokius ir moka jais džiaugtis.

(Plačiau...)

Ąžuolai Smalininkuose tampa skulptūromis (1)

Šeštadienį į miesto šventę susirinkę smalininkiečiai ketvirtą kartą ąžuolo lapų vainikais papuošė skulptorius, padovanojusius miesteliui dar dešimt ąžuolo skulptūrų. Šiemet tvirtybės jie taip pat sėmėsi iš ąžuolų, nes simpoziumą rengęs Smalininkų bendruomenės centras neturėjo lėšų profesionalų honorarams.

(Plačiau...)

Muzikinė viešnagė Vokietijoje (0)

Vadžgirio sakralinės muzikos ansamblis birželio 24-29 dienomis su koncertine programa viešėjo Vokietijoje - Vareno-Muritzo, Šverino ir Hagenovo miestuose. Mus pakvietė Gustav-Adolf fonde besidarbuojantis ir Jurbarko evangelikų bažnyčioje pas kunigą Mindaugą Kairį dažnai apsilankantis pastorius Uwe Haberland bei Mecklenburgo regione fondui atstovaujanti ponia Magdalene Hartig ir jos vyras pastorius Klaus Hartig.

(Plačiau...)

Kultūrų ir papročių kryžkelė (0)

Jurbarko 750 metų jubiliejaus renginius įprasminusioje konferencijoje niekas apie mūsų miestą nekalbėjo taip smagiai, kaip kaimyninio Valenčiūnų kaimo vaikas, docentas Arvydas Vidžiūnas. Į pirmojo tikro savo vaikystės miesto istoriją jis žvelgė su didele meile, taip sureikšmindamas ir romatizuodamas čia gyvenusių žmonių santykius, kaip iki šiol niekas iš mūsų nesugebėjo sureikšminti. Gaila, kad visas docento pranešimas toli pralenkia laikraščio apimtis, o spausdintas žodis niekaip negali perteikti to valiūkiško lengvumo, su kuriuo jis buvo skaitomas ir interpretuojamas. Tačiau teišlieka bent tai, kas, manome, šiame pranešime buvo svarbiausia.

(Plačiau...)

Kapinių vartai vėl kaip nauji (0)

Miesto jubiliejaus išvakarėse UAB „Restauracija" darbuotojai užbaigė Jurbarko kapinių vartų restauravimo darbus. 1937 metais skulptoriaus Pranciškaus Mikutaičio sukurti angelai šviečia lyg ką tik nulieti, atnaujinti metaliniai ažūriniai vartai ir šoniniai varteliai bei betoniniai vartų stulpai.

(Plačiau...)

Kūrybos derlius – gimtinės jubiliejui (0)

Jurbarko jubiliejaus proga atidarytos dviejų menininkų - buvusių jurbarkiečių parodos: Krašto muziejaus parodų ir koncertų salėje (cerkvėje) - Donato Dovidavičiaus skulptūrų, Vinco Grybo memorialiniame muziejuje pristatyta kostiumo dizainerės Lauros Dailidėnienės kolekcija „Ozonas".

(Plačiau...)

Šventės egzaminą jurbarkiečiai išlaikė puikiai (0)

Vienu iš svarbiausių Jurbarko 750 metų jubiliejaus šventinių renginių tapo birželio 20-ąją nuskambėjusi trečioji Tauragės apskrities dainų šventė. Tūkstančius liaudies muzikos gerbėjų į miesto parką atviliojo nuo pat ryto skulptoriaus Vinco Grybo muziejaus kieme skambėjusios liaudies sutartinės, o pavakare trankus orkestro maršas ir per miestą žygiuojanti linksma šokėjų bei dainininkų kolona net didžiausiems namisėdoms priminė, kokios smagios kažkada Jurbarke būdavo Dainų šventės.

(Plačiau...)

Veliuonoje šokėjai pažadino Ramybės kalną (0)

Legendomis ir padavimais apipinta Veliuona šią vasarą devintą kartą svetingai priėmė respublikinio tradicinių amatų, muzikavimo ir tautinių šokių festivalio „Veliuonos kadrilis" dalyvius, o žiūrovai buvo maloniai nustebinti gausybe Veliuonos dvaro parke vykusių renginių.

(Plačiau...)

Parodoje – tradiciniai mezginiai (0)

Veliuonos krašto muziejuje veikia paroda „Tu numegzk man, mama, kelią". Eksponuojami Veliuonos krašto moterų tradiciniai mezginiai ir nėriniai.

(Plačiau...)

Edukacinė muziejaus naktis (0)

Gegužės 18-ąją minima Tarptautinė muziejų diena. Ta proga Europos muziejuose vyksta pažintiniai ir pramoginiai „Muziejų nakties" renginiai. Jau ne pirmus metus tarptautiniame projekte dalyvauja ir Vinco Grybo memorialinis muziejus.

(Plačiau...)

Poetiška pavakarė ne tik su poezija (0)

Tarptautinio festivalio „Poezijos pavasaris" paukštės sparnas palytėjo ir Jurbarką - gegužės 22 d. į susitikimą su skaitytojais atvyko Petro Cvirkos literatūrinės premijos laureatas Alvydas Šlepikas, o jį atlydėjo Veliuonoje gyvenanti ir kurianti rašytoja Violeta Šoblinskaitė.

(Plačiau...)

„Altanna“ paminėjo dešimtmetį (0)

Gegužę Šimkaičių kultūros centre dešimtmečio proga savo gerbėjus, draugus ir visus rokui neabejingus geros muzikos klausytojus į koncertą-vakaronę pakvietė grupė „Altanna". Brandus kolektyvas pripažinimą ir įvertinimą pelnė ne tik Jurbarko rajone, todėl koncerte, į kurį iš Kupiškio atvyko grupė RNBR, „Apynys" iš Skaudvilės bei „Anam Cara" narys Justas Masiulis, buvo daug smagių akimirkų.

(Plačiau...)

Šimtabalsis vaikų choras dainavo mamoms (0)

Motinos dieną po šv. Mišių Jurbarko Švč. Trejybės bažnyčioje koncertą mamoms surengė meno mokyklos, gimnazijos ir kultūros centro dainininkai ir muzikantai.

(Plačiau...)

Bibliotekininkė tiesia lieptus į knygų salą (0)

Jurbarko rajono savivaldybės viešoji biblioteka vėl išrinko geriausią metų bibliotekininkę. Šįkart garbinga nominacija atiteko Eržvilko filialo vyresniajai bibliotekininkei Nijolei Berulienei.

(Plačiau...)

Pro gatvės muzikantus jurbarkiečiai praėjo (0)

Praėjusį šeštadienį miestuose ir miesteliuose skambėjo gyva muzika - Lietuvoje trečią kartą buvo surengta Gatvės muzikos diena. Antrus metus šią iniciatyvą Jurbarke palaiko muzikos klubas „Devynstygis". Pirmąkart savo miestelio gatvėse muzikavo ir vadžgiriečiai.

(Plačiau...)

Dailės studijos dešimtmetis: nuo piešinio iki instaliacijos (0)

Vinco Grybo memorialinio muziejaus suaugusiųjų dailės studijai balandžio pradžioje suėjo 10 metų. Jubiliejus - su netikėtumo pliūpsniais, prabangos ir elegancijos dvelksmu, su gėlėmis ir šypsenomis buvo šventė ne tik dailės studijos dalyvėms, bet ir jų artimiesiems, bičiuliams bei visiems, nesantiems kultūrinio gyvenimo užribyje.

(Plačiau...)

Promenadoje – teatro profesionalai ir gerbėjai (0)

Jurbarkas turi gilias teatro tradicijas - prieš 90 metų čia buvo apsistojusi Lietuvių valstybės teatro trupė, prieš 50 įsikūrė mūsų miesto Konstantino Glinskio teatras. Šiais teatrinių jubiliejų metais kultūros centras ir teatro mėgėjų klubas vykdo profesionalaus meno sklaidos projektą „Jurbarko promenada".

(Plačiau...)

„Šokantys berniukai“ susižėrė apdovanojimus (0)

Vaikų ir jaunimo teatras „Vaivorykštė", kuriam vadovauja režisierė Birutė Šneiderienė, už puikius spektaklius yra pelnę ne tik žiūrovų meilę, bet ir daugybę prestižiškų apdovanojimų. Šiais, jubiliejiniais, 25-aisiais gyvavimo metais „Vaivorykštė" tęsia tradicijas - kovo mėnesį tapo respublikinio ir tarptautinio festivalių laureatu.

(Plačiau...)

Prie Mituvos vėl skambėjo armonikos (0)

Jurbarko kultūros centre vienuoliktą kartą nuskambėjo tradicinė liaudies kapelų šventė „Pamituvio armonika". Šįkart Mituvos pakrantėje svečius pasitikęs žvejys Kazys ir pamituviais iš neturėjimo ką veikti slampinėjantis Mataušas svetingai sutiko ir žuviene vaišino visus, mokančius smagiai muzikuoti ir skambiai dainuoti.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook