Kultūros sala

Kultūros sala

Promenadoje – teatro profesionalai ir gerbėjai (0)

Jurbarkas turi gilias teatro tradicijas - prieš 90 metų čia buvo apsistojusi Lietuvių valstybės teatro trupė, prieš 50 įsikūrė mūsų miesto Konstantino Glinskio teatras. Šiais teatrinių jubiliejų metais kultūros centras ir teatro mėgėjų klubas vykdo profesionalaus meno sklaidos projektą „Jurbarko promenada".

(Plačiau...)

„Šokantys berniukai“ susižėrė apdovanojimus (0)

Vaikų ir jaunimo teatras „Vaivorykštė", kuriam vadovauja režisierė Birutė Šneiderienė, už puikius spektaklius yra pelnę ne tik žiūrovų meilę, bet ir daugybę prestižiškų apdovanojimų. Šiais, jubiliejiniais, 25-aisiais gyvavimo metais „Vaivorykštė" tęsia tradicijas - kovo mėnesį tapo respublikinio ir tarptautinio festivalių laureatu.

(Plačiau...)

Prie Mituvos vėl skambėjo armonikos (0)

Jurbarko kultūros centre vienuoliktą kartą nuskambėjo tradicinė liaudies kapelų šventė „Pamituvio armonika". Šįkart Mituvos pakrantėje svečius pasitikęs žvejys Kazys ir pamituviais iš neturėjimo ką veikti slampinėjantis Mataušas svetingai sutiko ir žuviene vaišino visus, mokančius smagiai muzikuoti ir skambiai dainuoti.

(Plačiau...)

Vieversiukai sveikina pavasarį (0)

Kovo pradžioje į Jurbarko kultūros centrą iš viso rajono sugužėjo vaikų folkloro kolektyvai. Sučiulbo, pragydo kaip paukšteliai jaunieji dainorėliai, sukruto šokėjėliai - smagi ir skambi buvo vaikų folkloro šventė „Vieversiukas ant dirvono".

(Plačiau...)

Šviesuolio atminimas sugrįžo (0)

Kovo 27 d. Jurbarko krašto muziejuje pristatyta Lietuvos partizano, pedagogo ir rašytojo Konstantino Bajerčiaus knyga „Gyvenimo vieškeliais grublėtais" ir filmas „Garibaldžio tyla". Taip Krašto muziejus pradėjo dar vieną edukacinę programą, skirtą Lietuvos istorijai ir iškilios asmenybės atminimui.

(Plačiau...)

Jurbarkiečiams – garbingiausi mėgėjų teatro apdovanojimai (0)

Praėjusį šeštadienį Tauragės kultūros centro rūmuose šurmuliavo ryškiaspalvė smagi minia. Geriausių mėgėjų teatrų aktoriai, režisieriai, scenografai iš visos Lietuvos susirinko į ketvirtąją mėgėjų teatrų šventę „Tegyvuoja teatras".

(Plačiau...)

Jurbarko miesto istoriją kurkime drauge (1)

Jurbarko turizmo informacijos centro direktorė Vidmanta Marcinkevičienė puoselėja mintį surinkti senuosius atvirukus ir fotografijas su Jurbarko vaizdais ir išleisti jų albumą. Tai būtų geriausia žmonių dovana Jurbarko jubiliejui.

(Plačiau...)

Muziejuje – pirmoji kalvio kolekcija (0)

Pirmoji šiais metais Jurbarko krašto muziejuje surengta taikomojo meno paroda sulaukė iki šiol neregėto lankytojų susidomėjimo, todėl muziejaus darbuotojai nutarė ją pratęsti dar mėnesį. Tokio pasisekimo nesitikėjo ir prieš trejus metus kalvystės virusu užsikrėtęs ūkininkas Edmundas Štulas, pateikęs visuomenei vertinti pirmųjų savo darbų kolekciją.

(Plačiau...)

Diktantas – žodžio puoselėtojų šventė (0)

Praėjusį šeštadienį Vilniuje Nacionalinio diktanto II ture 73 lietuviai rungėsi dėl 2009 m. raštingiausio piliečio titulo. Lietuvos televizijos studijoje diktantą rašė ir jurbarkietė Gražina Glinskienė.

(Plačiau...)

Rašytojo vaikystės takai užmarštimi neužžėlė (0)

Aukščiausioje Klangių kaimo vietoje - Cvirkų sodyba. Pro langą toli matyti: Ilguvos bažnyčios bokštas ir upelis - Nykos valsčius. 1953 m. čia įkurtas Petro Cvirkos memorialinis muziejus. Žiemą nedaug kas į jį užsuka - pikti vėjai prie trobos durų supusto tokią pat pusnį, kurią pradžios mokyklos rašinyje Petras pavadino siuvėjo Marčiaus kupra, ir mokytoja vaikui išpranašavo rašytojo ateitį. Nešildomoje gryčiukėje šalta, o rašytojo knygos guli sandariame gal šimto metų senumo lagamine, kad jų nesugražtų pelės, palaikiusios tikrais cukriniais avinėliais.

(Plačiau...)

Kolektyvai ruošiasi apskrities Dainų šventei (0)

Trečioji Tauragės apskrities dainų šventė vyks Jurbarke birželio 20 d. ir bus skirta Jurbarko 750-osioms metinėms. Šventės koncertą ruošia Jurbarko, Šilalės, Tauragės rajonų ir Pagėgių savivaldybės meno kolektyvai. Sausio 28 d. kolektyvų vadovams surengti seminarai.

(Plačiau...)

Angelų šeštadienis muziejuje (0)

Praėjusį saulėtą šeštadienį Vinco Grybo memorialiniame muziejuje atidaryta dailės klubo „Formos kalba" paroda „Angelai". Keturias profesionalias dailininkes ir būrį mėgėjų vienijantis klubas jau ne pirmą kartą jurbarkiečiams dovanoja tikrą meno šventę - po parodos atidarymo muziejaus skulptūrų salėje koncertavo gitaros virtuozai Martynas Kuliavas ir Aleksandras Ten.

(Plačiau...)

Smalininkiečiai buriasi išsaugoti menininkės sodybą (2)

Daugumai Smalininkų gyventojų Lidos Meškaitytės asmenybė žinoma – vyresnieji ją pažinojo, sutikdavo, jaunimas mokosi jos vardu pavadintoje pagrindinėje mokykloje. Prieš penkiolika metų unikalaus talento menininkė atgulė amžinojo poilsio Smalininkų kapinėse, o jos gimtąją sodybą Antšvenčių kaime kėsinasi sunaikinti laikas. Sausio viduryje Smalininkų miesto bibliotekoje būrelis smalininkiečių prisiminė dailininkę ir svarstė, ką galėtų padaryti, kad jos namai išliktų.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook