Choristai puikiai įvertinti

Choristai puikiai įvertinti (0)

2015-04-04

Vyksta Lietuvos liaudies kultūros centro rengiamas vaikų ir jaunimo chorų festivalis-konkursas „Mes – Lietuvos vaikai“. Kovo 22 d. šiame konkurse dainavo keturi Danutės Lapienės vadovaujami chorai iš Jurbarko ir visi pelnė aukštus komisijos įvertinimus.

Kas ketveri metai rengiamas festivalis-konkursas „Mes – Lietuvos vaikai“ – rimta ir atsakinga šalies vaikų ir jaunimo chorų apžiūra. Šiemet ji surengta 7 miestuose, jurbarkiškiai pasirodyti ir pasitikrinti vyko į Marijampolę.
Chorvedė D. Lapienė į konkursą vežėsi Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos merginų chorą „Saulė“, Jurbarko kultūros centro berniukų ir jaunuolių chorus „Bildukas“ ir Antano Sodeikos meno mokyklos jaunių chorą – iš viso 120 dainininkų. Festivalio-konkurso nuostatai reikalauja komisijai pristatyti 3 dainas, iš kurių viena turi būti atliekama a cappella. Merginų choras „Saulė“ dainavo 2016 m. moksleivių dainų šventės repertuaro dainas, kiti chorai – laisvai pasirinktus kūrinius.
Festivalio-konkurso „Mes – Lietuvos vaikai“ komisija Jurbarko chorams skyrė aukštus įvertinimus: „Saulė“ ir „Bilduko“ jaunuoliai pelnė I laipsnio diplomus, meno mokyklos jaunių choras ir „Bilduko“ berniukų grupė – II laipsnio diplomus.
Prie D. Lapienės vadovaujamų chorų aukšto meninio lygio prisideda ir chormeisterės Zita Liktienė, Roma Vaznienė ir Jolanta Gudelienė.
„Mes – Lietuvos vaikai“ yra tarsi kokia chorų revizija. Ta pati komisija, kuri atrenka chorus ir į Pasaulio lietuvių dainų šventę, pamato, kiek, kokių chorų yra, įvertina jų pajėgumus ir perspektyvas. Dalyvavimas šiame konkurse nėra privalomas, dalyvavauja, kas gali ir nori, tačiau dalyvių visada būna daug. Deja, šiemet Marijampolėje jau buvo konstatuota, kad vaikų ir jaunimo chorų Lietuvoje mažėja. Tai kelia nerimą – kaip išlaikysime dainų švenčių tradiciją, kuri yra įtraukta ir į UNESCO paveldą“, – pasakojo chorvedė D. Lapienė, chorų mažėjimą siejanti ir su tuštėjančiomis mokyklomis. Jurbarko vaikų ir jaunimo chorų vadovė pastebi, kad kasmet prireikia vis daugiau pastangų norint prikviesti vaikų į chorą, tačiau atėję jie dažniausiai lieka dainuoti.
Visi keturi D. Lapienės vadovaujami chorai rengiasi dalyvauti birželio 14 d. Klaipėdoje vyksiančioje respublikinėje šventėje „Mes – Lietuvos vaikai“, kur suvažiuos geriausi šalies vaikų ir jaunimo chorai.
Tačiau iki birželio bus ir kitų koncertų. Ypač įspūdingas vyks balandžio 18 d. – Vilniuje, Šv. Kotrynos bažnyčioje, bus siekiama ilgiausio mokyklinių chorų koncerto rekordo. Chorai iš visos Lietuvos dainuos nuo ryto iki vakaro – be sustojimo. „Saulė“, „Bilduko“ jaunuoliai ir meno mokyklos jaunių chorai šiame dainavimo maratone dalyvaus nuo 12 iki 14 val.
Balandžio 29 d. Jurbarko kultūros centre D. Lapienės vadovaujami vaikų ir jaunimo chorai rengia tradicinį koncertą, skirtą Motinos dienai. Šiame koncerte su chorais atsisveikins juose dainuojantys dvyliktokai.
Mamoms skirtame koncerte kartu su „Saule“, meno mokyklos jauniais ir „Bilduku“ dainuos ir jų bičiuliai iš Latvijos, Jelgavos miesto mokyklinis choras.
Jaunieji Jurbarko choristai ir jų vadovė kviečia visus į koncertą ir žada padovanoti daug skambių dainų ir džiugių akimirkų.

Martyna BYLAITĖ« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook