Girdžių teatras dovanojo šventę

Girdžių teatras dovanojo šventę (0)

2022-06-08

Girdžių „Mituvio“ aktoriai Algimantas Vizbara, Laima Pernarauskienė, Kristina Barčienė, Danutė Bosienė, Laimutė Ušinskienė, Rasa Gramailienė, Jonas Zaronas, Vida Norvilienė, Gediminas Norvilas, Darius Juodaitis po jubiliejinių metų premjeros ir savo suburtu teatru besigėrinti režisierė Loreta Zdanavičienė. D. Karopčikienės nuotr.

Miestelis su teatru turi ypatingą veidą – kaip Girdžiai, kur jau dvidešimt metų gyvuoja klojimo teatras „Mituvis“, o vaidinimo meno priešistorė nukelia į praėjusio šimtmečio pradžią. Tebeturi šis teatrališkas miestelis ir seną klojimą, kuriame gegužės 28 d. įvyko tradicinis, jau vienuoliktasis, klojimo teatro festivalis „Girdžių krivūlė“.

Sąmokslas

Dar 1918 m. Girdžių ūkininkų klojimuose buvo pradėti rodyti vaidinimai. Nuo 1933-ųjų iki 1940 m. girdžiškiai pastatė šešis vaidinimus. Po karo ir okupacijų teatras Girdžiuose vėl sušvito tik 2000-aisiais – buvo suvaidintos Žemaitės „Piršlybos“.

2002 m. liepą Girdžiuose pradėjo dirbti režisierė Loreta Zdanavičienė ir ėmė burti teatro trupę. Moterys norėjo vaidinti, o vyrai... pateko į sąmokslą.

Režisierė sukvietė šeimas pavakaroti, o su moterimis jau buvo susimokiusios, kaip vyrus įtraukti į teatrą.

Taigi teatro avantiūroje dalyvauta šeimomis – Danutė ir Antanas Sabaliauskai, Laima ir Algimantas Liorincai, Vida ir Gediminas Norvilai. Bet ne tik – vaidintojais tapo Regina Banaitienė, Danutė Bosienė, Algimantas Vizbara, Jonas Zaronas, Rimas Petrauskas, Virgilijus Zdanavičius, Vijoleta Tamulytė.

Repetavo pusę metų, kol pakvietė į premjerą – S. Kymantaitės-Čiurlionienės „Pinigėlius“.

Žiūrovai vos tilpo į salę: kėdės visos užimtos ir pasieniai paramstyti, o vaikai sutūpę palei sceną – visi godžiai sekė veiksmą.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba prenumeruokite elektroninę versiją« AtgalVideo rekomendacijos:

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook