Įteiktos kultūros ir meno premijos

Įteiktos kultūros ir meno premijos (0)

2018-08-03

Pirmosios Jurbarko r. savivaldybės piniginės premijos už kultūros ir meno srities pasiekimus liepos 25 d. įteiktos „Vaivorykštės“ teatrui ir jaunajam pianistui Dominykui Mačiežai.

Jurbarko r. savivaldybės tarybos sprendimas skirti pinigines premijas meno ir kultūros kūrėjams už reikšmingą ir aktyvią kultūrinę veiklą, aukštus pasiekimus nacionaliniuose ir tarptautiniuose konkursuose priimtas 2017 m. gruodį. Šių metų savivaldybės biudžete premijoms numatyta 12 tūkst. eurų. Pirmosioms premijoms skirta 1150 eurų.

Kandidatus premijai gauti savivaldybės Kultūros ir meno tarybai gali siūlyti kultūros įstaigos, visuomeninės kultūros ir meno organizacijos, meno kolektyvų vadovai ar mokytojai, savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyrius, patys kūrėjai.

Pirmąsias paraiškas dėl premijų skyrimo pateikė Jurbarko kultūros centras ir Antano Sodeikos meno mokykla.

Jurbarko kultūros centro vaikų ir jaunimo teatras „Vaivorykštė“ šiemet pelnė Lietuvos nacionalinio kultūros centro apdovanojimą „Aukso paukštė“ nominacijoje „Geriausias vaikų, jaunimo (moksleivių) teatras ir vadovas“. Jurbarko rajono savivaldybė „Vaivorykštei“ ir režisierei B. Šneiderienei įteikė Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus padėkos raštus bei piniginę premiją.

Tokios pat savivaldybės dovanos atiteko ir dešimtmečiui Jurbarko Antano Sodeikos meno mokyklos fortepijono klasės mokiniui Dominykui Mačiežai už pasiekimus dviejuose tarptautiniuose konkursuose. III tarptautiniame jaunųjų pianistų ir ansamblių konkurse „Musica pianoforte 2018“ Dominykas užėmė I vietą, o IV tarptautiniame jaunimo muzikos konkurse „Su muzika per Europą“ tapo II vietos laureatu. Už D. Mačiežos paruošimą ir pasiektus rezultatus savivaldybė apdovanojo jo mokytoją Jovitą Misiūnienę.

Pirmuosius savivaldybės kultūros ir meno premijų laureatus sveikino meras Skirmantas Mockevičius. Apdovanojimo ceremonijoje dalyvavo ir kiti savivaldybės vadovai bei savivaldybės tarybos narys Algirdas Gudaitis, kuris kartu su Daivaru Rybakovu inicijavo sprendimą dėl premijų meno kūrėjams skyrimo.

Dėkodama už įvertinimą režisierė B. Šneiderienė citavo filosofą ir rašytoją Alberą Kamiu: „Teatras yra mūsų vienuolynas.“ „Žymusis rašytojas geriau jautėsi tarp teatralų nei tarp kitų intelektualų, nes kitiems yra labai sunku pamilti vienas kitą, atsiduoti bendrai kūrybai. Tai, ką gavo iš teatro, Kamiu vadino pačiais geriausiais savo universitetais. Ir mes dėkojame, kad galime keliauti po tuos universitetus, kad mus palaikote, ir linkėdami sau didelės kūrybos, ir jums to paties linkime“, – sakė režisierė, kartu su linksma savo teatro kompanija atėjusi į apdovanojimo renginį.

Pianistą Dominyką atlydėjo ne tik jo mokytoja, bet ir tėveliai. Antano Sodeikos meno mokyklos fortepijono klasės mokinys konkursuose dalyvauti pradėjo dar būdamas pirmokas ir jau tada pelnė aukštų įvertinimų.

„Pirmasis tarptautinis konkursas buvo Italijoje, Rimini, užėmiau pirmą vietą“, – sakė dešimtmetis, paklaustas, kada pats suprato, jog groja geriau nei kiti. Groti jam patinka, net per atostogas groja kasdien. Ir Dominyko mama Vilma Mačiežienė patvirtino, kad sūnaus groti neverčia – internete susiradęs gaidų jis savarankiškai mokosi kūrinius. Bet ir kitiems užsiėmimams laiko užtenka: mokykloje lanko šachmatų būrelį, namie žaidžia su draugais ir prie kompiuterio pasėdi.

Mokytoja J. Misiūnienė akcentavo, kas lemia Dominyko pasiekimus. „Darbštumas – groti reikia kasdien. Taip pat ir pianisto duomenys – rankos, pirštai. Bet jei ilgi pirštai, nebūtinai bus tinkamas, turi būti plati ranka. Dominykas yra labai muzikalus. Kai paskutiniame konkurse grojo, kolegos sakė, kad šiurpuliukai eina – tokias emocijas sukelia dešimtmečio grojimas“, – sakė mokytoja.

Dominykas prisiminė, kad paskutiniame konkurse jam pagrojus komisija sakė: „Fantastic!“, o mokytoja pasakojo, kad daug kas stebisi, sužinoję, kad gabusis pianistas – iš Jurbarko, mat varžytis dažniausiai tenka su didmiesčių muzikos gimnazijų mokiniais.

Tačiau tarptautinių konkursų patirties ir laurų jau pelnęs dešimtmetis ir savivaldybės apdovanojimuose buvo kuklus – o kuklumas ne tik puošia, bet ir padeda siekti vis daugiau.

Danutė Karopčikienė« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook