Jurbarko miesto istoriją kurkime drauge

Jurbarko miesto istoriją kurkime drauge (1)

2009-03-07

Jurbarko turizmo informacijos centro direktorė Vidmanta Marcinkevičienė puoselėja mintį surinkti senuosius atvirukus ir fotografijas su Jurbarko vaizdais ir išleisti jų albumą. Tai būtų geriausia žmonių dovana Jurbarko jubiliejui.

Jurbarko kraštas turtingas išskirtinio kraštovaizdžio, istorinių paminklų, garsių žmonių - istorikai visa tai jau įamžino, „už kadro", pasak Turizmo informacijos centro direktorės, liko tik paprasti žmonės, kurių proseneliai, seneliai, tėvai gyveno ir tebegyvena Jurbarke.
„Kiekvienas esame istorijos dalis, laiko pojūtį saugome savyje, savo archyvuose, albumuose surinktose fotografijose, senuose dokumentuose. Muziejininkai jų nelaiko istorine vertybe, o mums jie brangūs, nes gyvai primena giminės šaknis", - įsitikinusi V. Marcinkevičienė.
Išleisti senųjų atvirukų ir miesto praeitį primenančių fotografijų albumą Jurbarko turizmo informacijos centro direktorei mintis kilo gavus dovanų panašų leidinį su Šilutės miesto vaizdais. Žmonių gyvenimo akimirkas įamžinusios fotografijos atkurtų 19-20 amžiaus Jurbarką, kuriame gyvenimas virte virė, o Nemune vienas kitą lenkė laivai. Šiandien įdomu viskas - ir panemunės žvejų gyvenimas, ir dvaro istorija, ir paprastų žmonių kasdienybė.
Šiemet turizmo informacijos centras mažu tiražu išleido kalendorių su dailininkės Lidos Meškaitytės miniatiūrų reprodukcijomis. Į pasaulį jame žvelgiama L. Meškaitytės akimis, nes krašto istoriją kuria žmonės, o jų darbai ir svajonės įprasmina laiką. Turizmo informacijos centras norėtų rasti žmonių, išsaugojusių prieš daug metų išleistą L. Meškaitytės atvirukų rinkinį - dabar tai būtų didelės vertės leidinys.
Pradėjusi rinkti senąsias fotografijas V. Marcinkevičienė įsitikino, kad apie du pastaruosius šimtmečius Jurbarke vykusį gyvenimą mūsų kartos žmonės žino labai mažai.
„Neįtikėtina - 1933-ųjų pavasarį vyko medelių sodinimo šventė - į miesto parką su medeliais traukė būriai paprastų jurbarkiečių. Kitoje fotografijoje išsaugotas buvusio dvaro sodybos vaizdas. Neprisimename ir dvaro parke vykusių sporto švenčių", - sakė Turizmo informacijos centro direktorė.
Visų, kurie peržiūrėję senelių fotografijų albumus galėtų pasidalyti Jurbarko istoriją menančiomis akimirkomis, V. Marcinkevičienė laukia Turizmo informacijos centre, Vydūno g. 19.
Jei jurbarkiečiai palaikys Turizmo informacijos centro direktorės iniciatyvą rinkti atvirukus su Jurbarko vaizdais, miestiečių ir miesto gyvenimą atspindinčias fotografijas, prasiplės visų mūsų akiratis, nes žmogus, nepažįstantis savo istorijos, yra lyg medis be šaknų.

Daiva BARTKIENĖ« AtgalVideo rekomendacijos:

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook