Kolektyvai ruošiasi apskrities Dainų šventei

Kolektyvai ruošiasi apskrities Dainų šventei (0)

2009-02-27

Chorvedės Danutės Lapienės vadovaujami kolektyvai chorų vadovų
seminare atliko Dainų šventės repertuarą. D. Karopčikienės nuotr.

Trečioji Tauragės apskrities dainų šventė vyks Jurbarke birželio 20 d. ir bus skirta Jurbarko 750-osioms metinėms. Šventės koncertą ruošia Jurbarko, Šilalės, Tauragės rajonų ir Pagėgių savivaldybės meno kolektyvai. Sausio 28 d. kolektyvų vadovams surengti seminarai.

Jurbarko Antano Sodeikos meno mokyklos salėje seminarą apskrities chorvedžiams surengė šventės jaunių ir jaunimo chorų vyriausioji dirigentė Danutė Lapienė. Jos vadovaujamas kultūros centro berniukų choras „Bildukai", Meno mokyklos jaunių choras ir Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos merginų choras „Saulė" atliko apskrities Dainų šventės repertuaro dainas. Akompanavo pianistė Roma Vaznienė.
Mūsų miesto jubiliejui skirtos Dainų šventės repertuaras sudarytas remiantis Lietuvos tūkstantmečio dainų šventės „Amžių sutartinė", kuri vyks liepos 1-6 d. Vilniuje, repertuaru. „Jaunučiai ruošia keturias, jauniai ir jaunimas septynias, suaugusiųjų chorai dvi dainas ir dar keturias dainuos kartu su visais, – sakė Danutė Lapienė. – Bet mūsų šventėje skambės dainų ne tik iš Tūkstantmečio šventės repertuaro."
Jungtinis vaikų ir suaugusiųjų choras dainuos Kęstučio Vasiliausko dainą „Jurbarkui" – ją seminare dirigavo šventės suaugusiųjų chorų vyriausioji dirigentė Dalė Jonušauskienė. Viena daina bus dainuojama kartu su jurbarkiečių bičiuliais iš Austrijos, diriguos austrų choro vadovas. Šventės finalinis akordas - grupės „Studija" dainą „Dabartis" apie miestą su tūkstančiu langų dainuos jungtinis choras ir, kaip tikisi šventės vyriausioji dirigentė D. Lapienė, solistas gimnazijos abiturientas Mažvydas Gadliauskas.
Apskrities Dainų šventės jungtinį chorą sudarys dainininkai iš daugiau kaip 60 kolektyvų, pusė jų - iš mūsų rajono.
Seminarą šokių kolektyvų vadovams vedė apskrities Dainų šventės vyriausioji baletmeisterė Jolanta Telišauskienė. Ji teigė, kad labai svarbu sužinoti tikslų dalyvių skaičių, nes jau metas ruošti jungtinių šokių brėžinius: „Kuo daugiau kolektyvų dalyvaus, tuo gražesnė bus šventė. Tačiau iki galo patikslinti, kiek šoks kolektyvų, dar nepavyko. Pavyzdžiui, stiprūs kolektyvai iš Šilalės meno mokyklos sakė turėsiantys problemų dėl atvykimo."
Problema yra ir šokėjų rūbai. „Kai kurie šokėjai visai neturi rūbų. Daug ko trūksta ir mano kolektyvams", – sakė J. Telišauskienė.
Apskrities Dainų šventei šokėjai rengia Lietuvos tūkstantmečio dainų šventės repertuarą. „Šokiai labai sudėtingi, tad nusprendėme ruošti tuos pačius, kad besiruošiantiesiems respublikinei šventei nereikėtų dar papildomai mokytis", – kalbėjo šventės vyriausioji baletmeisterė.
Birželio 20-ąją suskambės Jurbarko Dainų slėnis – šokėjai, muzikantai, dainininkai jau dabar repetuoja, kad skambi ir graži būtų mūsų miesto gimtadienio šventė.

Danutė Karopčikienė« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook