Metų kultūros žmogus

Metų kultūros žmogus

Mokiniai dainų kūrėjo iki šiol nepralenkė (0)

Nuo aukštos Kaimelio kalvos pažvelgus į gilų Nemuno slėnį, už kurio kyla Jurbarko bažnyčios bokštai, širdis dainuote dainuoja. Tačiau du dešimtmečius kasdien šiais vaizdais besigėrintis poetas, dainų autorius ir kompozitorius Kęstutis Vasiliauskas sako, kad dainai gimti to neužtenka. Daina - kaip stebuklas, nes motyvas, iš kurio ji išauga, gali suskambėti bet kada ir bet kur. Svarbiausia visada būti pasiruošus jį užrašyti.

(Plačiau...)

Muzikantės būtyje skamba ir tyla (0)

Kai scenoje - Jurbarko kultūros centro vaikų folkloro ansamblis „Pasagėlė", negali atsigėrėti, kokios gražios tos senoviškos dainos, kaip dailiai vaikų lūpose skamba lietuviški žodžiai, susipynę su miela neįmantrių instrumentų melodija. Visada kartu su vaikais ir jų vadovė Aušra Masteikaitė Mičulė - žmogus, paskatinęs prisiliesti prie to, kuo vertai galime didžiuotis, nes niekas kitas neturi nei tokių dainų, nei tokios muzikos, žmogus, padedantis pažinti liaudies kūrybos lobį ir jį pamilti.

(Plačiau...)

Šventųjų drožėjas liaudies meno nesureikšmina (0)

Tautodailininko Juozo Videikos namuose Jurbarkų kaime - kaip bažnyčioje ar parodoje. Lentynos nustatytos rūpintojėliais ir šventųjų skulptūrėlėmis, kiekviename laisvame kampelyje - iš parodų sugrįžę kūriniai, labiau primenantys žmonių gyvenimą vaizduojančius paveikslus nei įprastas skulptūras. Juozas - tituluočiausias mūsų rajono tautodailininkas, 2004 m. nugalėjęs respublikiniame medžio drožėjų konkurse, skirtame tautodailininkui Lionginui Šepkai atminti. Sausio pradžioje jo darbais gėrėjosi Kėdainiuose surengtos respublikinės tautodailės darbų apžiūros-konkurso „Aukso vainikas" dalyviai. Šioje parodoje Juozas jau ne pirmą kartą atstovavo Tauragės apskrities tautodailininkams.

(Plačiau...)

Stebuklingas Angelas įteiktas dailininkei Rasai Grybaitei (2)

Visus praėjusius metus „Kultūros saloje" spausdinome pasakojimus apie talentingiausius, kūrybiškiausius žmones ir kvietėme skaitytojus rinkti labiausiai mūsų rajono kultūrai nusipelniusią asmenybę. Dvi savaites vykęs balsavimas parodė, kad projektas tikrai pavyko. Pirmieji apie tai, kam atiteko garbingas Metų kultūros žmogaus apdovanojimas, sužinojo rajono kultūros visuomenės atstovai, atvykę į kultūros centre surengtą šventę nominantams pagerbti.

(Plačiau...)

Šokyje įprasmintas gyvenimas (0)

Daugiau nei pusę amžiaus kultūrai atidavusi choreografė Adelė Baublienė prisimena, kad šokti norėjo nuo pat vaikystės. Pirmuosius jos koncertus, rengtus tėviškėje po nusvirusia obels šaka, nutraukė tremtis, tačiau įgimtas atkaklumas ir nepaprastas darbštumas nesutrukdė A. Baublienei siekti gyvenime savo tikslo.

(Plačiau...)

Širdies balsas menininkui garantuoja sėkmę (1)

Į aukso amžių neseniai įkopęs Vaclovas Dubikaltis yra vienas garsiausių Jurbarke šiandienos medžio skulptūrų meistrų. Pagal išsilavinimą - tautodailininkas, pagal sau keliamus reikalavimus - profesionalas, prieš kurdamas apgalvojantis kiekvieną smulkmeną, mintyse nugludinantis kiekvieną judesio liniją. Bene labiausiai matomas šių metų Vaclovo darbas - kartu su Gediminu Stankūnu sukurtas kryžius tautų krikštytojui šv. Brunonui.

(Plačiau...)

Privataus muziejaus vizijoje direktoriaus kabineto nėra (0)

Prieš šešerius metus Justinas Stonys Smalininkuose, savo namuose, atidarė Senovinės technikos muziejų. „Jis galėtų būti bet kur, o kad yra Smalininkuose - tik privalumas, nes visiems įdomu, ką galėtų pamatyti tokiame mažame miestelyje", - mano muziejaus įkūrėjas. Lankytojų čia būna daug: kai kurie užsuka pakeliui, iš smalsumo, bet dauguma - jau žinodami, kad pamatyti yra ką. „Šios vasaros rekordas - 11 ekskursijų aną šeštadienį. Kiek šiandien buvo, nežinau", - sakė J. Stonys, tik pavakare grįžęs namo iš eksponatų „medžioklės".

(Plačiau...)

Keramikės turtas – dangus, vanduo ir žemė (0)

Savo kaime pranašu nebūsi. Kaunietė menininkė Angelė Orlovskytė, prieš keturiolika metų įsikūrusi Veliuonoje, įsitikinusi, kad rado savo vietą po saule. Jos dienos bėga Veliuonos krašto muziejuje, o vakarais kukliame būste keramikei niekas netrukdo medituoti su molio gabalu saujoje.

(Plačiau...)

Fotomenininkui didžiausias iššūkis – žmogaus portretas (1)

Jurbarkietį Rimą Akutaitį retai sutiksi be fotoaparato, kuris jam yra ne tik darbo priemonė, bet ir „dailininko teptukas", lengva migla padengiantis ribą tarp verslo ir kūrybos. Kultūros centro languose eksponuojama portretų paroda „Jurbarko veidai" - ne vienintelis projektas, apibūdinantis R. Akutaitį kaip fotomenininką, nors jis įnirtingai kratosi menininko etiketės.

(Plačiau...)

Rūtos dainelės – vaikams ir suaugusiems (2)

Jurbarkietė Rūta Šličkutė dainuoti vaikus moko jau du dešimtmečius. Jaunystėje trykšte tryškusi noru kopti į sceną ir būti matoma, Rūta dabar šį džiaugsmą dovanoja savo mokiniams, o jos sukurtos smagios dainelės džiugina ne tik mažuosius dainininkus, bet ir muzikos profesionalus, mielai kuriančius aranžuotes jurbarkietės dainoms.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook