Pagarbos verti žmonės, pasaulį puošiantys kūryba

Pagarbos verti žmonės, pasaulį puošiantys kūryba (7)

2011-12-06

 „Metų kultūros žmogus” apdovanojamas angelu. S. Arlausko nuotr.

Trečią kartą Šv. Kalėdų laukimo nuotaiką „Šviesa” skaidrina „Metų kultūros žmogaus” rinkimais. Tai vieninteliai rinkimai, kuriais siekiama pagerbti menininkus, savo kūriniais ir darbu garsinančius Jurbarką. Ir simboliškai išrinkti tą vienintelį, sugebėjusį pavergti ir pradžiuginti daugiausia širdžių.

Trejus metus iš eilės „Kultūros salos” puslapiuose skaitytojams pristatėme po dešimt labiausiai savo kraštui nusipelniusių meno ir kultūros žmonių. Atrinkti geriausius ne visada paprasta – tai, kas vienam svarbu ir įdomu, kitam gali pasirodyti neverta dėmesio, tačiau viena bendra taisyklė tiko visiems, kurie „Šviesos” puslapiuose dalijosi mintimis apie savo darbą ir kūrybą – jie puošia mūsų kasdienybę, daro gyvenimą gražesnį.

Lietuvoje yra garsių, pasaulyje pripažintų menininkų, bet „Šviesai” svarbiausi tie, kurie gyvena ir kuria šalia mūsų ir mums. Mažoje kaimo bendruomenės namų salėje suvaidintas spektaklis turi kur kas didesnį atgarsį už sostinės teatruose rodomus garsių režisierių pastatymus, nes sostinėje sukurtų šedevrų daugelis paprastų žmonių taip ir nepamato, o nešildomose salėse kuriančių meno mėgėjų ištarti žodžiai kiekvienam įkrinta tiesiai į širdį.

Nėra didelių ir mažų menininkų – jei turi talentu vadinamą Dievo dovaną, anksčiau ar vėliau vis tiek išskleisi sparnus, atrasi savo vietą po saule ir pradžiuginsi tuo, kas liejasi tiesiai iš širdies. Žodžių skambesiu, spalvų darna, formų kalba, dainų skambumu...

„Šviesos” skaitytojų palaikymas ir įvertinimas mūsų krašte kuriantiems ar iš čia kilusiems menininkams labai reikalingas. Jūsų valia šiemet Angelo skulptūrėlė ir vėl bus įteikta daugiausia simpatijų pelniusiam nominantui.

2009-aisiais Angelas ant sparnų sėkmę nešė skulptoriaus Vinco Grybo memorialinio muziejaus vadovei, talentingai vitražistei ir tapytojai Rasai Grybaitei. 2010-aisiais pripažinimo Angelas nutūpė į Jurbarko kultūros centro „Vaivorykštės” teatro režisierės Birutės Šneiderienės rankas.

Angelo sparnu palytėtos menininkės šiemet vėl pradžiugino įstabiais kūriniais. R. Grybaitės sukurtas Nukryžiuotasis vilties spalvomis suspindo naujojoje Jurbarko evangelikų liuteronų bažnyčioje.

Vaikų ir jaunimo teatro „Vaivorykštė” jaunieji aktoriai su B. Šneiderienės režisuotu vaizdeliu „Linksma gyventi Lietuvos kaime” Jurbarką Vokietijoje.

Žmonėms, puošiantiems pasaulį kūryba, pagarbos negali būti per daug. Kiekvienas Jūsų balsas taps žiedu didžiulėje mūsų menininkų ir kultūrai savo gyvenimą paskyrusių žmonių pripažinimo puokštėje, todėl jau šiandien imkite rašiklį ir žymėkite laikraščio puslapyje tą, kuris Jums atrodo vertas kultūros žmogaus vardo.

S. Arlausko nuotr.

"Šviesos" inf.« AtgalVideo rekomendacijos:

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook