Nuo restauratorių stalo iki raudonos juostelės

Nuo restauratorių stalo iki raudonos juostelės (0)

2021-10-07

Atidarymo juostelę perkirpo Panemunės pilies šeimininkai – VDA rektorė prof. Ieva Skauronė ir pilies direktorius dr. Marius Daraškevičius.

Su įstabiomis restauruotų Panemunės pilies menių freskomis susipažino jau ne vienas pilies lankytojas, tačiau tik rugsėjo 24 d. buvo perkirpta tradicinė raudona juostelė. Į iškilmingą pilies erdvių atidarymą ir baigiamąjį pietinio pilies korpuso sutvarkymo projekto renginį sukviesta akademinė bendruomenė, politikai, menininkai, visi, prisidėję prie Panemunės pilies virtimo iš apleisto ir nugyvento objekto į visos Lietuvos kultūros ir meno perlą, ryškiai šviečiantį panemunių piliakalnių ir istorinių objektų kelyje.

Stalo istorija

„Ši pilis svarbi ne tik Vilniaus dailės akademijai, bet ir visai Lietuvai. Tai – svarbus paveldas. Neveltui jos atvaizdą galima pamatyti atsivertus Lietuvos piliečio pasą“, – ypatingam renginiui įvairioms sritims atstovaujančius, tačiau su pilimi sąsajas turinčius svečius nuteikė pilies šeimininkas – Vilniaus dailės akademijos (VDA) Panemunės pilies direktorius dr. Marius Daraškevičius.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arbe prenumeruokite elektroninę versiją« AtgalVideo rekomendacijos:

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook