Parodoje – žiūrėti, skaityti, galvoti...

Parodoje – žiūrėti, skaityti, galvoti... (0)

2020-06-04

Dailininkė Gabija Viduolytė moters gyvenimą atskleidė tekstilės triptike, o Suaugusiųjų dailės studijos lankytoja Daiva Mockienė parodai sukūrė du paveikslus: vieną – tapybos, kitą – savo mėgstamiausia grotažo technika. D. Karopčikienės nuotr

Vinco Grybo memorialiniame muziejuje veikianti dailės paroda „Moteris visokia“ įprasmina Jurbarko suaugusiųjų dailės studijos 21-ąjį kūrybinį sezoną. Kovą planuotas atidarymas ir susitikimas su darbų autoriais neįvyko dėl visiems žinomų priežasčių, tačiau „Šviesai“ pasisekė parodoje sutikti ir dailininkių, ir studijos vadovę, ir menotyrininką, su kuriais ir pavaikštinėkime tarp moteriškumą liudijančių paveikslų.

Erdvu mintims

Ties moteriškumo tema Suaugusiųjų dailės studijos lankytojos apsistojo po svarstymų, kur atsivertų plačiausia erdvė kūrybai.

„Svarstėm, apie ką galima kalbėti kuo įvairiau. Tai – moteris, nes visos mes esame absoliučiai skirtingos dėl charakterio, amžiaus, išvaizdos, filosofijos... Moteris – labai plati tema, ir ji uždegė visas studijos lankytojas. Tik paveiksluose visokios moters kaip ir nebeliko – tik gražios, jaunos, o senų veidų, kur visas gyvenimas surinktas raukšlėse, nėra. Dėl paprastos priežasties – po parodos šie paveikslai dažniausiai atsiduria autorių namuose, o jos nori gražių vaizdų“, – sakė Suaugusiųjų dailės studijos vadovė dailininkė Rasa Grybaitė.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba užsisakę elektroninę versiją.« AtgalVideo rekomendacijos:

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook