Pilies bibliotekoje – vienuolių saleziečių istorija Vytėnuose

Pilies bibliotekoje – vienuolių saleziečių istorija Vytėnuose (0)

2021-09-08

Puikiai lietuviškai kalbantys italai saleziečiai kun. Alessandro Barelli ir brolis Pieras pasakojo saleziečių atsiradimo Italijoje, įsikūrimo Lietuvoje istoriją bei apie tai, ką vienuoliai veikia, kokia jų misija šiuo metu.

Rugsėjo 4 d. Pilies I kaime, kiemelyje prie bibliotekos, įvyko graži projekto „Saleziečiai Vytėnuose“ pabaigtuvių šventė. Šį projektą sugalvojo ir įgyvendino bibliotekininkė Jūratė Jucikienė. Vienuolių gyvenimą anksčiau Vytėnais vadintame Pilies I kaime įamžinantį projektą su dėkingumu ir džiaugsmu pasveikino iki šiol kitose Lietuvos vietovėse dirbantys broliai saleziečiai.

Surinko istoriją

„Saleziečiai – svarbi šio krašto istorijos dalis, apie kurią informacija ir žinios buvo labai išblaškytos, nekonkrečios. Norėjau jas surinkti, susisteminti ir patogiai pateikti žmonėms. Vytėnai buvo pirmoji vieta Lietuvoje, kur iš Italijos atvykę saleziečiai pradėjo savo veiklą“, – sako bibliotekininkė J. Jucikienė.

Projektas buvo parašytas dar pernai, tačiau dėl karantino visi sprendimai dabar užtrunka, todėl žinias, kad projektas gavo Lietuvos kultūros tarybos finansavimą, biblioteką pasiekė tik kovo pabaigoje.

Kultūros taryba projektui skyrė 3 tūkst. Eur, 900 Eur pridėjo Jurbarko r. savivaldybė.

Pasak J. Jucikienės, anksčiau buvusiuose vienuolyno pastatuose veikusioje mokykloje buvo muziejus, kuriame mokytojo Petro Gudo pastangomis buvo sukaupta medžiaga apie saleziečius Vytėnuose.

Uždarius mokyklą visa medžiaga perduota Jurbarko krašto muziejui.

„Buvau pati muziejuje, ieškojau informacijos, jos likę nedaug, todėl informaciją rinkau iš įvairių šaltinių“, – sako projekto sumanytoja.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arbe prenumeruokite elektroninę versiją« AtgalVideo rekomendacijos:

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook