Serediškės vaidino vadovės sukurtą pjesę

Serediškės vaidino vadovės sukurtą pjesę (0)

2018-02-10

Sausio 20 d. Seredžiaus Stasio Šimkaus mokykloje-daugiafunkciame centre vietinis dramos būrelis rodė spektaklio premjerą. Įvykis neeilinis, ir susidomėjimo bei džiaugsmo buvo gal net daugiau nei sulaukus kokios plačiai žinomos trupės. Aktorės pažįstamos, o naujo spektaklio scenarijų parašė dramos būrelio vadovė Kristina Laurinaitė, šį kartą ir pati neatsispyrusi scenos traukai. 

Pjesės „Zuzanos kerštas“ nerasite jokioje knygoje – K. Laurinaitė jį sukūrė savo teatro artistėms. Ir būtent dėl tos priežasties, kad jokioje knygoje nerado tinkamos pjesės savo trupei.

„Bandžiau ieškoti pjesės apie moteris, jų intrigas. Norėjau, kad vaidintų vien moterys. Deja, neradau..., – sakė Kristina, tekstą rašiusi praėjusią vasarą. – Rašėsi gana sklandžiai – keli naktinėjimai ir baigta! Tik paskui, turėdama laiko, koregavau, taisiau.“

Dramos būreliui Kristina vadovauja trečius metus, pažįsta vaidinančias moteris ir žino, ko iš jų galima tikėtis scenoje: „Pjesės veiksmą nukėliau į 18 amžių. Pamaniau: juk moterys bet kuriame laikmetyje yra moterys – gudrios, įsimylėjusios, kerštingos. Pagrindine veikėja tapo tarnaitė Zuzana. O rašydama jau žinojau, ką kuri vaidins.“

Pasak K. Laurinaitės, kuo skubiau norėjosi pradėti. Spalį būrelis jau susirinko repetuoti ir rinkdavosi vieną-du kartus per savaitę. Pagal galimybes.

„Jau per pirmąją repeticiją moterys paklausė: o ką mes rengsimės? Štai kokia pradžia!“ – prisimena teatro vadovė ir tuo paaiškina pjesės veikėjų nepaprastą spalvingumą ir puošnumą. Perukai, ilgos, įmantriomis rankovėmis suknios, kaspinais puošti bateliai suteikė personažėms žavesio ir paslaptingumo. Ruoštasi gi buvo iš anksto! „Vienos persiuvome sukneles, išsaugotas iš tų laikų, kai būdavome pamergėmis vestuvėse, kitos įsigijome „kuitimėliuose“, prisipirkome perukų“, – detalizuoja vadovė. Dar paaiškina, kad kuitimėliai – tai padėvėtų rūbų parduotuvės, jose dar ne tokie teatrai ieško garderobo.

Spektaklis „Zuzanos kerštas“ – apie sumanią tarnaitę Zuzaną. Ji mylima panelės Milenos, jos nuolatinį smalsumą pakenčia net pati ponia ir jos draugė Izolda, ji romantikė, užsispyrusi ir ambicinga. Turi ir priešų – ponios anyta ją nuolat žemina, negaili pašaipių užuominų, tokių kaip ,,nuogu pasturgaliu išmesčiau tuoj į gatvę“, dažnai kartoja, kad ji „tik kambarinė“... O Zuzana vis primena, kad ,,senajai poniai tokie žodeliai atsirūgs!“

Ir keršto valanda išaušta. Zuzana smagiai ,,paauklėja“ senąją ponią, kai iš jos pinigus išvilioja jos ,,sielos draugė“ Zemfira.

Didžiausias iššūkis spektaklyje atiteko Aušrai Labanauskienei. Ji įkūnijo tarnaitę Zuzaną. Tai dramos būrelio senbuvė, pradėjusi nuo Mažylio vaidmens spektaklyje „Karlsonas sugrįžta“.

Piktos ir neišvaizdžios anytos vaidmenį (tokio niekas nenori...) sukūrė Loreta Šimkevičienė. Vaidinti intrigantę Loretai – ne naujiena. Ir ji puikiai atsiskleidė šiame vaidmenyje, pademonstravo puikią iškalbą ir eleganciją.

Į dviejų ponių, nuolat krizenančių draugių, norinčių vėl „šeimyniniame gyvenime sužydėti“, vaidmenis įsijautė Daiva Sutranavičienė ir Gintarė Rudienė. Abi aktorės sulaukė didelių žiūrovų simpatijų.

Spektaklyje debiutavo Rasa Kaminskienė. Ji šauniai atliko įsimylėjusios panelės Milenos vaidmenį.

Apibūdinusi visas aktores ir jų vaidmenis, pasidžiaugusi ir pagyrusi, teatro būrelio vadovė Kristina prisipažino (tarsi būtų kuo nusikaltusi?!), kad ir pati neatsispyrė scenos traukai. Pjesės autorė pasiskyrė sau anytos draugės veidmainės ponios Zemfiros vaidmenį.

Ne mažiau už aktores jaudinosi spektaklį įgarsinusi jauniausioji dramos būrelio dalyvė – antrokė Meda.

Kurgi nesijaudinsi? Žiūrovų buvo pilna daugiafunkcio centro aktų salė, ir nors po premjeros jie negailėjo plojimų ir pagyrų aktorėms, pasirodymas savam žiūrovui visada pats atsakingiausias.

„Plojimai, sveikinimo žodžiai ir gėlių puokštės patvirtino, kad žiūrovų nenuvylėme. Spektaklis netrumpas – 50 minučių, bet žaismingas ir suteikė gero jumoro dozę. Išgirdome pageidavimų, kad reikia pratęsimo!“ – džiaugėsi Seredžiaus Stasio Šimkaus mokyklos-daugiafunkcio centro dramos būrelio vadovė K. Laurinaitė.

Visos dramos būrelio moterys – labai aktyvios ir užsiėmusios, bet laiko savo pomėgiui visuomet atranda, joms patinka repeticijoms skirti vakarai, kai gali atitrūkti nuo darbų ir kasdieninių rūpesčių.

„Įdėta daug darbo, pastangų ir net savo lėšų: iš namų atsineštais daiktais kūrėme scenos vaizdą. Sunkiausi, nemoteriški darbai atiteko mūsų antrosioms pusėms – vyrams, kurių palaikymą jautėme visada. Ačiū jiems. Tikiuosi dar daug įspūdingų pasirodymų scenoje. Tikiuosi, kad šį spektaklį išvys ne tik serediškiai“, – sakė K. Laurinaitė.

Danutė Karopčkienė« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook